Теч на балкона

  • 4 073
  • 13
  •   1
Отговори
На съседите терасата тече и всичката вода се стича вътре на моята тераса.Но не изкат да я отремонтират за да спре теча.Вече бяxме съгласни ние да направим ремонта за да спрем теча но недават.  Моляви дайте някакъв съвет как да ги накараме по законен ред?

# 1
  • Мнения: 209
За законен начин - не знам!
Но един приятел има същия проблем  #2gunfire и последният път като ходихме в тях беше приготвил една 30см. бургия и беше решил да я пробие на подходящо място и така водата поне няма да се изтича на  неговата тераса...  Joy

# 2
Не зная аз как ще се справя ,когато тече по целия балкон от тавана като водопад.

# 3
  • Мнения: 3 960
Ами по *законен ред* незнам дали ще стане Tired При майка ми е така даже 3 пъти и апартамента наводняват  ooooh!Май начина е застраховаш апартамента и при следващия дъжд застрахователите ще се занимават с тях -поне така ме бяха посаветвали навремето newsm78

# 4
А къде във Варна мога да го застраxовам.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 569
От къде точно тече? Ако е само по ръба, можете да си направите козирка, която да обхваща част от вашия таван и така водата да се оттича навън. Прави се от неръждаема ламарина, която се огъва по размер.

# 6
Самоче тя е остъклена и дори да има козерка пак ще тече понеже теча е от вътришната страна .Те самите казват и знаят от къде е теча но на тяx не им течало и нямали да го правят.Направо вече главата ме боли от тея безодговорни xора.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Мда, така е кофти  ooooh!
Варианта който ти предложих се прави преди да се остъкли. Ние сложихме таква козиркичка, въпреки че нямаше теч, ей така, за всеки случай.
Не мога да разбера подобен манталитет. Ми щом нямаш пари да си направиш ремонта, поне позволи някой друг да ти го направи #Cussing out
Остава да пробваш със застраховка. Дано успееш, че т'ва си е гадничко Peace

# 8
И аз така решиx със застраxовка.То бива бива наxалство ,но това тяxното мина всякакви граници.

# 9
  • Мнения: 3 960
А къде във Варна мога да го застраxовам.

Ами ни дотам не стигнахме  ooooh! Има много застрахователни агенции newsm78 Незнам къде е най-добре Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 8 999
Нашият апартамент е застрахован и какво? - дойдоха вещи лица за оглед, оцениха щетите /поне 3 пъти по-евтино от най-евтината оферта за ремонт/ и си тръгнаха. Тях не ги интересува причината, а само щетата. След месец-два пак ни наводниха - мазилката на тавана в банята и на стената, която граничи с коридора, е подкожушена и се свлича като разварени макарони. Обадих се на застрахователите и те заявиха, че за една и съща щета не можели да изплатят два пъти обезщетение. Също така не можели да предприемат действия към имот, който не е застрахован при тях - естествено съседите, които ни наводняват, нямат застраховка. Така че, застраховката на имота не е никаква гаранция, че ще ти отпаднат проблемите.

# 11
# 12
  • Мнения: 19
Би ли казала при кои застрахователи ти е била застраховката - да знаем поне да не прибягваме до техните услуги. Благодаря!

# 13
  • София
  • Мнения: 2 079
Benera,
Запознай се със закона - НАРЕДБА - ЗАКОН ЗА ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОСТ  .
Няма законен начин да влезеш в жилището на съседите си и да ремонтираш терасата, ако те не ти дадат и ако те не искат.  Naughty
Остава ти другия начин - завеждаш гражданско дело, което ще спечелиш със  сигурност. Те си ремонтират балкона самосиндикално, че и разходите по делото ще платят. Така ще има мир. Като не искат да им ремонтираш ти имота - така е.  Crossing Arms
("Като не щеш мира - на ти секира!"   Peace)

Общи условия

Активация на акаунт