кажете ми рецепти с яйца

  • 785
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
Имам много яйца в момента в къщи и искам да сготвя нещо,но да е сравнително бързо и лесно.

# 1
  • Мнения: 1 777
Торта Гараш,крем карамел,забулени яйца и още много неща не се сещам в момента Simple Smile

офф.Много ти е сладко бебчето Simple Smile

# 2
  • варна
  • Мнения: 1 830
Макарони на фурна Simple Smile

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Яйчена салата с домашна майонеза, еклерова торта с баварски крем /любимата на целия род на мъжа ми вече Flutter/, омлети и т.н., и т.н. И аз съм на тоя хал в момента Wink

# 4
  • Мнения: 422
В испанската тема има много хубави неща, горещо ти препоръчвам тортилята и " ТОСИНО ДЕЛ СИЕЛО" и  дотук вече 18 ги няма .За закуска има интересна рецепта за пържени филиики-за сега аз само им се каня.

# 5
  • Мнения: 3 622
Сваряваш картофки предварително обелени и нарязани на кубченца. Сипваш ги в тавичка и слагаш топено сирене и настърган кашкавал. Правиш заливка с яйца и пр.мляко и мяташ в загрята фурна. Бързо, лесно и вкусно  Laughing

# 6
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Освен изброените се сещам за бъркани яйца със зелен лук. Може да си спретнеш и огретенче с някакви зеленчуци, яйца на корем и сирене. Много обичам и пастет от сварени яйца, извара и зехтин/майонеза.

# 7
  • Мнения: 1 426
Като съм готвила пиле и не се е доизяло, а е вече поизсъхнало и никой не иска да го яде, го накъсвам на парченца, задушавам го с лук и масълце в един дълбок тиган и заливам с разбити яйца - много е вкусно!

# 8
Спанак, коприва или друга зелентия някаква - бланшира се за 10-ина минути във вряла солена вода, разбиват се колкото яйца ти се иска със сирене и се пече - много бързо и страшно вкусно - поне за мен..., да не говорим пък колко е полезно

# 9
  • Мнения: 295
Намазняваш тава редиш печени чушки заливаш със смес от сирене и яйца,пак ред чушки ,ред смес ред чушки и така колкото искаш реда . Най отгоре заливаш със сместа и малко масълце слагаш . Печеш незнам колко време не съм засичала но става бързо и лесно. Laughing

# 10
  • Мнения: 4 546
7-8 сварени яйца и около един буркан кисели краставички се нарязват на кубчета. смесват се с майонеза и кисело мляко на вкус. сол и черен пипер - също на вкус.
 аз го ям за основно ядене, но по принцип е предястие. върви с водка и ракийка.  Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 565
Спанак с яйца на очи Flutter Сега е актуално.

Общи условия

Активация на акаунт