Да помогна с техника за изакване...

  • 7 000
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 259
Здравейте мами!

Искам да споделя един начин за изакване, чрез който моето слънчице акаше в продължение на 2 месеца /от съвсем скоро ака сам, благодарение на пюретата/ и да помогна на майките, които имат същия проблем.

Хващат се стъпалата на краченцата, свиват се в колената и се притискат към коремчето.
Коленцата са към гърдичите, а бедрата притискат самото коремче.
Притиска се силно и продължително, но и внимателно, разбира се.
Детенцето ще започне да се напъва, да пъшка, да пръцка и т.н.

Ако бебето изплаче - отпускат се крачетата.
И пак същото /понякога са ме заболявали ръцете, но усещам, че се напъва и иска да се изходи/.
Ако съвсем заплаче - вероятно сега няма да се изака. Може да се пробва след малко или когато си прецените.

Важното е хубаво да се притиска коремчето.

Дано съм го обяснила добре и да мога да помогна...

Ако има нещо неясно - питайте!

/p.s. само да кажа, с гордост, че нашия татко прочете и реализира първи този ефективен метод!   Hands Clap

# 1
  • Мнения: 2 401
Вчера прилагах тази техника, но без "силно и продължително".  Три пъти с натиск от около 5 сек. (+ масаж) - даде резултат.

# 2
  • Мнения: 228
Да, наистина е ефективно - и ние така се изакваме.Аз давам плодови пюрета и въпреки всичко пак се запича ooooh!

# 3
  • Мнения: 10 982
Детенцето ще започне да се напъва, да пъшка, да пръцка и т.н.

Щом има пъшкане и пръцкане, помага ли против колики? Confused

# 4
  • Мнения: 259
Виж, против коликите не знам дали помага, но така или иначе е в полза щом се изаква детето.

Пробвай!

# 5
  • Мнения: 19 271
да помага много против колики,също и масаж на корема по посока на часовниковата с леко притискане

# 6
  • Мнения: 1 212
Интересно звучи .... и логично  Rolling Eyes
Ще го пробвам още днес и ще споделя при положителен резултат Peace

# 7
  • Мнения: 1 212
Интересно звучи .... и логично  Rolling Eyes
Ще го пробвам още днес и ще споделя при положителен резултат Peace

Работи  newsm44
Мерси на авторката и мъжа и'  Hug Grinning

# 8
  • Мнения: 1 183
Здравейте мами!

Искам да споделя един начин за изакване, чрез който моето слънчице акаше в продължение на 2 месеца /от съвсем скоро ака сам, благодарение на пюретата/ и да помогна на майките, които имат същия проблем.

Хващат се стъпалата на краченцата, свиват се в колената и се притискат към коремчето.
Коленцата са към гърдичите, а бедрата притискат самото коремче.
Притиска се силно и продължително, но и внимателно, разбира се.
Детенцето ще започне да се напъва, да пъшка, да пръцка и т.н.

Ако бебето изплаче - отпускат се крачетата.
И пак същото / на педитопонякога са ме заболявали ръцете, но усещам, че се напъва и иска да се изходи/.
Ако съвсем заплаче - вероятно сега няма да се изака. Може да се пробва след малко или когато си прецените.

Важното е хубаво да се притиска коремчето.

Дано съм го обяснила добре и да мога да помогна...

Ако има нещо неясно - питайте!

/p.s. само да кажа, с гордост, че нашия татко прочете и реализира първи този ефективен метод!   Hands Clap
Да така е  Peace,аз това го практикувам още от раждането на малката по препоръка на педито и наистина си има ефект,но сега го правя само профилактично вечер като гимнастика и се изхождаме на другия ден сутринта,досега никога не сме имали запичане  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 504
И аз да се разпиша, благодарение на тази техника и ние акаме вече редовно/ стигали сме до 5 дни неакане, а сме само на кърма/...много благодаря на snejanka99, която преди това ми беше обяснила на лична точно как се прави. Дано помогне и на други мами със същите проблеми.

# 10
  • Мнения: 10 982
И за колики помага, снощи го пробвахме Peace

# 11
  • Мнения: 259
Ами много се радвам!

Мами - възползвайте се!!!

 Wink

# 12
  • Мнения: 3 405
И упражнение "каране на колело" към посочените притискане и масаж по посока на часовникавата стрелка.

# 13
  • Мнения: 376
И аз това го практикувам само, че с малката разлика че докато притискам коремчето с крачетата правя движение от вън на вътре....като масаж един вид.

# 14
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз това го практикувам още от раждането на малката по препоръка на педито и наистина си има ефект,но сега го правя само профилактично вечер като гимнастика и се изхождаме на другия ден сутринта,досега никога не сме имали запичане  Peace
Това все едно аз съм го писала   Peace  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт