Стремена на Павлик?

  • 1 695
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте! На 3 месечният ми син му откриха Дисплазия на тазобедрената става и трябва да му се сложат стремена на Павлик. Четох, че около 3 месеца трябва да свои с тях. Интересувам се, дали има мами, които са минали по този път и дали има някакви странични ефекти от носенето им? Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 401
Провери при още един лекар дали наистина има дисплазия, при момчетата се случва много рядко .  Преди години завеждащия детското отделение в Горна баня (не чу помня името) даде такава диагноза и ни продаде такива с препоръка всеки месец да ходим на платен прием. Тази препоръка и златните му ланци ме усъмниха и отидохме при друг виден лекар и се оказа че няма такова нещо.

# 2
Двама лекари се изказаха по въпроса. И на мен ми се иска да не е вярна диагнозата, но пък се притеснявам, че ако не се вземат мерки на време може после да стане по-сложно Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 2 401
Ами в такъв случай ги сложете. Не знам за странични ефекти, единствено на теб няма да ти е леко да го гледаш с тях. На бебето изобщо няма да му прави впечатление. Не се притеснявай, ще минат бързо 3те месеца.

# 4
  • Мнения: 255
Не се претеснявай.Щом вече са открили дисплазията не отлагайте а сложете стремената.Моята дъщеря бе с луксация на крачето.Ние също минахме през това, 3 мес. носихме стремената и детето се оправи.Колкото по навреме открият проблема и се вземат мерки по добре.Странични ефекти няма.Знам,че е трудно и тежко за родителите ,но детето трябва да се оправи навреме.

# 5
  • Мнения: 2 700
И моята племенница беше с луксация и стремена. Гледката действително е сърцераздирателна, но детето се оправи в срок и нямаше никакви негативни последствия.

Общи условия

Активация на акаунт