Трудни решения и изпуснати възможности

  • 2 343
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 389
Имате ли познати, които са спечелили Зелена карта и не са се възползвали от нея? Съжалявали ли са после?

Смятате ли, че е глупаво да пропуснеш такава възможност?

Или Америка не е чак такава мечта вече и Големия шанс, каквато беше преди, особено ако вече живееш и имаш добра работа в страна от ЕС?

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 13:03 от Рони Бо

# 1
  • Мнения: 293
Разказвали са ми за някакъв, който за да направи напук на жена си, се държал идиотски на интервюто Crazy Искам да кажа, можеше да измисли по-добър начин за отмъщение Grinning

Мен ме беше избило веднъж да подавам документи, луд късмет, че не ме изтеглиха, просто не знам как щях да го мисля (всъщност не исках да заминавам).

# 2
  • UK
  • Мнения: 1 334
Ами нямам, но имам доста познати, които отидоха , видяха и се върнаха. Аз ако кандидатствам за зелена карта ще го направя, защото искам да ида да видя как е, т.е. ако спечеля няма тепърва да мисля да ходя ли-ще отида. Пък, ако не ми харесва ще се върна, какво толкова. Поне ще знам отговора на въпроса ти  Grinning

# 3
  • Мнения: 1 446
Аз съм пример за спечелила и незаминала. И никога несъжалявала! Успех в решението Simple Smile

# 4
Определено идеята да замина да живея в Америка изобщо не ми се нрави. Хубаво е да се ходи в други държави, тогава когато искаш да оценят способноситете ти в дадена област. Изкаш да се издигаш и реализираш. Тука също може, но все си мисля, че служебната йерархия в другите страни е по-добре развита. Може би, защото имат много повече големи фирми. А и може би нещата стават с по-малко връзки. Въпреки че не съм била, не съм видяла. И там гаранция всичко става и с връзки, но ако си наистина способен си мисля че ще те оценят много по-добре. Например ако искаш да се развиваш като психиатър - в България нито е добре платено, нито е толкова популярно дасе ходи. Тогава бих заминала, защото бих се развила в областта си ммного по-добре. Но ако ще заминавам за Америка, което правят главно хора, които няма да се занимават с професията си и да пека пици или да съм камериерка в хотел, е по-добре тука да си живея. Тука по-малко пари, но и по-нисък стандарт на живот, там пак ще се трепеш, за да се прехраниш. А ако си вземеш къща, цял живот на кредит....

# 5
  • Мнения: 3 268
Никога не ме е привличала страната на "неограничените възможности".В последните години пък съвсем ме призлява от нея.Никога не бих заминала за такова място.Имам познати,писала съм в други теми,не един и двама,които бяха и се прибраха.Щастливи са с направения избор.

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами нямам, но имам доста познати, които отидоха , видяха и се върнаха. Аз ако кандидатствам за зелена карта ще го направя, защото искам да ида да видя как е, т.е. ако спечеля няма тепърва да мисля да ходя ли-ще отида. Пък, ако не ми харесва ще се върна, какво толкова. Поне ще знам отговора на въпроса ти  Grinning
А всичките кинти, които трябва да се набуташ? Shocked Хич не са малко!
Според мен или правиш всичко за да се устроиш или оставаш. Средното положение обикновено се проваля.

Още ли я има тая лотария? Нали щеше да отпада newsm78

# 7
  • Мнения: 656
 newsm78
Какъв е смисилът? Какво те кара да търсиш възможност и като я откриеш да не я използваш?
Защо тогава изобщо се пробваш?
Вярно е, че докато чакаш много неща могат да се променят, но предполагам питаш за хората дето са ес пробвали "просто така" за да видят само дали могат да успеят...

# 8
  • Мнения: 1 416
Да, познавам - баща ми...
Мотивите му - на 50 години, с престижна и мизерно платена професия тук, но поне уважаван, не посмя да замине за САЩ. Какви възможности има там? Доста са му годинките, за да го вземат за бачкатор. Освен това, сумата, която се инвестира в заминаването, му беше непосилна. И Зелената карта си изгоря...
Мисля, че постъпи разумно. Сега не знам дали го глождят съмнения, не сме обсъждали тази тема.

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 15:13 от Лора

# 9
  • Мнения: 2 716
Сега е доста по-лесно да отидеш в щатите и без този документ. Едва ли е чак толкова труден избор. И аз имам познати, които се прибраха. Имам и такива, които останаха там. И ми се струва, че се прецакват, но щом така искат...

# 10
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Свекър ми 2 пъти вече е печелил. И се отказвал. Първият път по финансови причини, а вторият - вече не му било атрактивно (синовете му били навършили 18г.).
А един познат от 7 години е нелегално в САЩ и миналата година спечели зелена карта оттук (жена му редовно пуска). Паспорт, виза - всичко било изтекло. Тръгнал да се връща в БГ през Канада, а там на летището го спрели и го репатрирали... пак в САЩ. И зелената карта изгоря.

# 11
  • Мнения: 389
Хубаво казват да внимаваш какво си пожелаваш ...

По времето, когато попълвах онлайн формата за кандидатстване всичко беше различно и наистина смятах, че ако спечеля ще е чудесна възможност да започна "на чисто". Но животът ми е такава шеметна въртележка, че сега съм на съвсем друго място, имам си друг живот и не зная дали вече го искам. Когато разбрах се почувствах по-скоро подтисната, не се зарадвах.

Никой не може да го реши вместо мен, нещо повече - всички се пазят дори да не си кажат мнението, за да не поемат част от отговорността за моето решение.

А аз съм като в някакъв транс и ми се струва, че не е истина.

# 12
  • Мнения: 1 416
Но животът ми е такава шеметна въртележка, че сега съм на съвсем друго място, имам си друг живот и не зная дали вече го искам. Когато разбрах се почувствах по-скоро подтисната, не се зарадвах.
Щом е така, мисля, че не трябва да се терзаеш. Аз на твое място не бих заминала...

# 13
  • Мнения: 2 386
Аз спечелих зелена карта миналата година и..заминавам след два месеца. Не смятам, че ще изгубя каквото и да било, защото съм на 24, току- що завърших висшето си образование, нямам деца... и се надявам на едно по-добро бъдеще с повече възможности, магистратура, собствен дом и т.н...
Мъжът ми (както повечето знаете Laughing) го назначиха програмист в Майкрософт и нямаме почти никакви разходи по заминаването..
Не знам, много съм мислила по въпроса и считам, че зелената карта е възможност, която не се пада на всеки и трябва да се използва, най-малкото за да не съжаляваме после...
Малко предубедена съм, страх ме е... но повече ме е страх от кошмарът, на който ставам свидетел в България.
Знам, че няма да текнат реки от мед и масло, но ситуацията и професиите ни с мъжа ми са такива, че да ни осигурят много добър живот там. Wink
Ако пък не ни хареса - винаги можем да се върнем   Peace

За ЕС не мога да кажа нищо. Аз искам да живея в англоезична държава, а Англия и Ирландия не ме привличат...Така, че нямам особен избор на този континент  Laughing
За мен САЩ не е толкова страната на неограничените възможности, колкото шанс за по-добро бъдеще и натрупване на богат житейски опит. Това е.

П.С. Да, лотария продължава да има. За DV-2009 се подават документи от 4 октомври до 3 декември 2007, мисля.

# 14
  • UK
  • Мнения: 1 334
Рони, аз бях в такава ситуация преди да замина за Англия-бях кандидатствала предната година и като дойде време да тръгвам много неща се бяха променили около мене-работа, гаджета и т.н.  Grinning
Не ми се мърдаше оттука. Обаче, ако не бях заминала цял живот щях да се питам ами ако бях ? Изобщо не съжалявам. Ако си млада и необвързана това е чудесна възможност да си обогатиш светогледа, да си свериш часовника и да видиш един по-различен свят. Не е като да няма връщане назад.
Рени, аз само казах, че не бих кандидатствала за зелена карта, ако не съм сигурна, че искам да замина (затова и не съм). Не знам колко струва това начинание.

Общи условия

Активация на акаунт