вливане на интралипид - къде?

  • 3 687
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 311
Моля ако някой може да ми каже - предписаха ми терапия с интралипид заради Хашимото и 2 неуспешни бременности. Ходих при д-р Катя Тодорова - тя ме праща направо при доц. Конова в Плевен. А по форумите чета, че може и в клиниката на Щерев, а и при Стаменов. Объркана съм и не зная към кого да се обърна. Ако знаете нещо повече, моля помогнете

# 1
  • Мнения: 1 950
До колкото аз съм запозната, ако ти е назначен за вливане от имунолозите от Малинов може да го вливаш там, няма проблем. Ти имунологични изследвания правила ли си?

# 2
  • София
  • Мнения: 311
Имам МАТ и ТАТ в пъти над нормите, ТСХ ми е ОК(1.14) и нямам антифосфолипиден синдром. Това са ми изследванията. Заради антителата отидох при д-р Тодорова, която ми каза, че за мен са задължителни вливания (да не се повторят кошмарите ми - мисед в 23 седмица и после в 7-ма:( ). Но тя работи явно само с доц. Конова в Плевен, защото ме прати там, казвайки, че в София не знае дали някъде правят. Звучеше мн. авторитетно, но си мисля за клиниките в София. Лошото е, че не съм чувала отзиви за такива проблеми и решаването им при Щерев или Стаменов

# 3
  • Мнения: 1 950
Съжалявам но не мога да ти помогна с инфо. Може би трябва да се обадиш и да попиташ и на двете места.
Успех  bouquet

# 4
  • Мнения: 288
   За вливане на Интралипид едва ли трябва да ходиш специално в Плевен. Манипулацията е лесна и безобидна-  всяка сестра може да я извърши, във всяка амбулатория. Слагат ти система и за един час максимум се влива. Купи си Интралипид, и щом имаш предписание от лекар, мисля че няма да ти откажат, като си платиш.

# 5
  • София
  • Мнения: 311
Да, но д-р Тодорова ме праща в Плевен и не ми е написала схемата на вливанията - нито количества, нито кога

# 6
  • Мнения: 288
Да, но д-р Тодорова ме праща в Плевен и не ми е написала схемата на вливанията - нито количества, нито кога
   Тогава наистина трябва в Плевен да отидеш, мисля че без предписание от Конова няма да стане.

# 7
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Здравей.
Доколкото знам при д-р Стаменов не правят вливане на интралипид - така съм чела в Зачатие. На мен също ми е изписано вливане, но аз съм за ИКСИ и вливането ми трябва да е около 7 дни преди трансфер. Все още не съм говорила с д-р Стаменов по въпроса за съжаление.
Може би д-р Тодорова те праща на консултация с доцент Конова и според случая тя да ти назначи вливането.

# 8
  • Мнения: 7 718
Д-р Тодорова те е насочила към Плевен, за да ти определи д-р Конова схема. Обаче схемата може да бъде определана с и-мейл.
Вливането маже да стане във всяка болница, рутинна процедура е, само трябва да е под лекарски контрол.

Общи условия

Активация на акаунт