детски летен лагер

  • 9 953
  • 23
  •   1
Отговори
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Здравейте,

От детската градина се организира група за летен лагер на море в Равда. Вчера записах детето, а днес вече се притеснявам за него. Само за инфо детето е на 3.5 години. Споделете опит за подобни детски летни лагери.

# 1
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
само аз ли съм луда да пускам детето само на море?

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Инфо не мога да ти дам, но се чудя кои са тези луди учителки да поведат 3-годишни деца на лагер на море. Предполагам всичко е добре организирано. А няма ли възможност и родители да придружават, срещу заплащане разбира се?

# 3
  • София
  • Мнения: 4 866
Учителките на Габа всяка година водят деца на море и всяка година желаещите са все повече. Досега не е имало оплаквания, инциденти и недоволни. Тази година ще са в Приморско. Габа няма да ходи, защото лятната й програма вече е разчетена по седмици, макар че и на мен ми се струва, че е малка за лагер. Факт е обаче, че много деца ходят и остават доволни.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не знам кое по-напред те притеснява... аз съм се чудела, как ги извозват до там?!  Thinking
После, дали хигиената ще е на ниво, че да не пипнат ентероколит?
И това влизане под строй във водата и после пак под строй да се пекат направо ме влудява... Ето за това няма да си пусна никога децата на летен морски лагер  Naughty

# 5
  • Мнения: 2 386
само аз ли съм луда да пускам детето само на море?

Нямам деца, но ... като си го представя това и ми призлява...Сигурно един ден ,като стана майка и се чудя как да се видя свободна за 5 минути бих се замислила...
Но, абе..пак не бих! Naughty

Първият лагер в живота ми беше в 6 клас. На Равда. Повярвай ми, няма учител, който да може да се справи с 'побеснели от свободията' деца, независимо от възрастта им.
Може и да съм черногледа, но не помня лагер без произшествия..

И още нещо- как ще се оправя детето без мама и тати?
А самото море- тепърва ще има да го вижда. Да не говорим, че нищо няма да си спомня от лагера..

# 6
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Малко завиждам на мамите, които ще могат да отидат с децата си на почивка. Аз няма да имам отпуска тази година и няма да мога да заведа моите на море, а така ми се ходиииии Cry

# 7
  • София
  • Мнения: 570
Здравейте,

От детската градина се организира група за летен лагер на море в Равда. Вчера записах детето, а днес вече се притеснявам за него. Само за инфо детето е на 3.5 години. Споделете опит за подобни детски летни лагери.
И моето дете ще ходи на летен лагер, но на Приморско. Също е на  3,5 год. Зимата беше за 5 дни на Мальовица пак от детската градина. Нямаше никакви проблеми. Въобще не е ревал за нас. Много е слушал г-жата.
Пътуват с голям автобус. Тръгват от детската и ги връщат пак в детската.
Аз имам 100% доверие на г-жата, с която ще ходят на лагер. А и детето ми е много кротко и знам, че няма да се отдели от г-жата и да направи някоя пакост.
Има възможност и родителите да отидат като си платят.
Детската градина от години организира такива лагери - няма да им за пръв път. Така че няма за какво да се притеснявам.
Аз гледам положителната страна - ще е полезно за детето ми. С нас също ще ходи на море, но защо да не отиде и още веднъж.

# 8
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
И аз вчера разбрах, че ще са на Приморско, а не в Равда. Лагерът се организира от 168 детска градина от 01.06 до 11.06. Смятам, че за детето ще е добре да придобие самостоятелност и имам пълно доверие на учителките. Вчера ми дадоха един дълъг списък с вещи, които трябва да приготвя за морето и не знам как ще събера всичко в една чанта.

# 9
  • София
  • Мнения: 570
Нашата градина е 16 ОДЗ и ще бъдат на Приморско от 11 юни до 21.
Имай в предвид, че една г-жа е с 2-3 деца най-много. Тя е с тях денонощно - спи  тях в една стая, помага им за всичко, защото те са още мънички и няма да могат да се къпят, да си мият зъбките да се обличат сами. Тя си отговаря за тях. Нашата ще е с 3 деца от тяхната група.

# 10
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Благодаря за инфото верче, започнах да се успокоявам

# 11
по темата за детските лагери организирани от градините бях много скептична.Но се случи, че отидох с моето дете, племенника ми и детето на кумовете ми.Всички с по една година разлика, а моето най-малкото.Условията бяха смъртоносни.Някакви стари лагерни бази в Равда.Една баня на етаж, един бойлер на два етажа...Стаите с пет и шест легла.Драма!Четири дни не потопиха децата в морето, за да се аклиматизират.Последните три дни също не ги пуснаха, за да не се разболеят???Изкъпаха ги в банята последния ден. Но това виждам аз и се потрисам.Истината е, че на децата супер им хареса и бяха адски доволни.Нямаше проблеми с никой и всички се върнахме здрави.За месец-два ми избледняха спомените и недоволството и на следващата година след няколко молби пуснах дъщеря ми сама на същия лагер.Какво да ви кажа - върна се пораснала и много доволна.Нови приятелки, нови игри и ново гадже - Ники!След един месец я изпратих на лагер на Пампорово от Френския институт без да познавам никой.Бях много притеснена и непрекъснато на телефона.Но всичко беше ОК и аз съм много доволна, че се осмелих и и дадох шанс да се подготви за новите неща в живота й , който и се случиха в първи клас.

# 12
  • Мнения: 246
Малкият ще е за първи път на летен лагер - от 2 до 11 юли във вилно селище Лозенец. Честно казано малко ми е притеснено, но повече се радвам че ще придобие някаква самостоятелност малко или много. След това ще сме заедно на море близо месец така че доста плажуване му се очертава.  smile3503

# 13
  • Мнения: 415
И аз ще пращам големия на летен лагер от 17 юни на Китен. На 6г. е, хич не е самостоятелен и се е отделял от мен за три дни, докато раждах малкия.  Не е спал на чуждо място...
Сам прояви желание да отиде, което ме озадачи  newsm78
Хотела е 2 звезди - стаи с по 2 легла с баня и тоалетна и телевизор - какво повече   Hug, има ресторант и детска площадка. Госпожата каза, че ще има по 1 възрастен на 6,7 деца. С автобус ги взимат от детската и пак там ги връщат. Ще вземат и няколко майки - доброволки  Peace
Щом го записах и взех да мисля как автобуса ще се обърне, ще се изпогубят децата, ще го ухапе нещо, ще се пореже, ще пропадне някъде, ще го откраднат, ще изгори, ще се разболее, ще се удави....ужасии всякакви  ooooh!  Госпожата обаче каза, че всяка година ходят /от 3 годишни/ и си изкарват супер, връщат се почернели и пораснали  Hug Flutter
Мисля дали да не му дам GSM  newsm78 - определено ще съм по - спокойна ако го чувам чат - пат.
А пък в крайна сметка - само на 5 часа път е - ако нещо се обърка, ще отидем да си го приберем  Peace

# 14
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996

А пък в крайна сметка - само на 5 часа път е - ако нещо се обърка, ще отидем да си го приберем  Peace



Почвам да стягам багажа. После ще ви разправям как е минало. Party

Общи условия

Активация на акаунт