Става ли ви лошо от Утрогестан?

  • 7 164
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 371
Привет.
Бременна съм в 6та седмица, от снощи имам кървене, предполагам, че причината е, че вървях половин час с малкия на ръце(15 кг.), но просто нямаше как Confused
Доктора ми изписа Утрогестан и Но-шпа, изпила съм една таблетка за сега, но ми стана лошо. Дали е от него? Страх ме е да пия, мразя да ми е лошо, още повече когато съм сама. Разбира се, че бебето е най-важно в момента, но добре ли е майка му да се чувства като парцал Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 2 022
Дуци, честито, много хубава новина Simple Smile
Единствено ми е ставало сънливо и леко отнесено като световъртеж, но много леко. Последния път ми препоръчаха вагинално, защото ефектът бил по-голям, а няма странични ефекти. Защо не се консултираш с лекаря си евентуално да промени схемата?
Лека бременност! Simple Smile

# 2
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Честита бременност и от мен Hug
Аз също доста време пиех утрогестан. Понеже го пиех с почивки,т.е. примерно пия 2 и 1 не пие,знам че определено ми ставаше лошо от него. Това което правех е да хапна нещо стабилно преди таблетката. Peace
Успех и успешна бременност ти желая.   bouquet

# 3
  • Мнения: 4 371
Мерси, дано успее да се закрепи.
Обадих му се снощи, той ми каза, че като се пие лекарството, се усвоява по-лесно. Къде е истината newsm78
Ако и днес ми става лошо ще започна да си го слагам вагинално без да го питам Embarassed

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
Дуци и от мен честито! На мен ми ставаше лошо от утрогестана, но лекарката ми ме беше предупредила, че ще е така. Леко се тушира ако го вземаш по време на хранене. Надявам всичко с теб и бъдещото бебе да е наред Hug

# 5
  • на пистата
  • Мнения: 5 818
Дуци и от мен честито! На мен ми ставаше лошо от утрогестана, но лекарката ми ме беше предупредила, че ще е така. Леко се тушира ако го вземаш по време на хранене. Надявам всичко с теб и бъдещото бебе да е наред Hug
да наистина по време на хранене е най -добре,и на мен ми ставаше лошо и започнах по0средата на храненето да го взимам.

# 6
  • Мнения: 4 371
Прочетох в листовката, че от 1 до 3 часа след прием може да ти стане лошо.
Изпих го и се наядох едно хубаво, пих и кафе да не ми падне кръвното Laughing
Сега ще гледам да се занимавам с нещо и да не мисля за това Tired

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Дуци, прекрасна новина  Hug

# 8
  • Мнения: 4 371
Вие за задържане ли сте го пили?
Имаше ли ефект  Embarassed

# 9
  • София
  • Мнения: 10 825
Вие за задържане ли сте го пили?
Имаше ли ефект  Embarassed

При мен, за съжаление - не. Но при всички мои познати, които са го пили резултата беше положителен

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Дуци,страхотна новина!
Аз,пиех Дуфастон за задържане и го пих до 20 г.с.не ми е ставало лошо и съм нямала други неразположения.Гинекологът,който ми го предписа каза,че е по-пречистен от Утрогестана!

# 11
  • Мнения: 4 371
Дуфастон съм пила с Пепи, същия лекар ми го предписа. Явно сега положението е друго  newsm78
Лейди Чарм, уплаших се. Дано при мен има ефект Praynig

# 12
  • София
  • Мнения: 10 825
Стига де, Дуци! Не исках да те плаша Confused Както казах - всички, които познавам и са го пили имаха резултат.... аз.... аз бях от статистическата грешка Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 2 044
Честито и не се притеснявай,просто си почивай повече ако можеш HugАз също го пих за задържане в 6-7 седмица и ми ставаше лошо но не от утрогестана,защото като го спрях и продължаваше да ми е гадно,така че  може да ти става лошо от бременноста.Ама да не си посмяла да дигаш детенце Naughtyще си го гушкаш само,15 кила се е цифра за бременна Simple Smile

# 14
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
В началото  на бременноста постоянно имах разни зацапвания и затова го пиех Утрогестана. Към момента съм почти в 19 седмица. Спокойно Дуци.... успех!!!
Доколкото разбрах от моя гинеколог,утрогестана е естествен прогестерон,който подпомага образуването на жълтото тяло,от което пък се храни зародиша. Тези кървенета   и зацапвания се получават именно от недостига на прогестерон.
  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт