Въпрос за проверка на болничен

  • 1 727
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 520
Знае ли някой къде и как, и въобще има ли възможност, да се проследи движението на болничния лист след като е занесен в НОИ.

Имам болничен от януари, още нищо не са ми изплатили. Тези от следващите месеци просто се надявам да ги изплатят в същата година.  Mr. GreenНадежда. Не ми е върнат, че нещо не е наред. Съдба - изгубена.

Май не на шега си мислех, че за рождения ми ден (който е ноември) може и да се черпим с тия пари.

Има ли? Нещо в нета, или на място. Телефон.

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 22:25 от SmaRt

# 1
  • София
  • Мнения: 1 603
926-19-90
926-19-39
926-19-86
На тези телефони дават инфо по ЕГН, запаси се с търпение обаче... свързването може да ти отнеме цял ден.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
запаси се с търпение обаче... свързването може да ти отнеме цял ден.

Ако е само ден - добре... Wink
Можеш да отидеш до там или да си пуснеш писмена молба за проверка Peace

# 3
  • Мнения: 87
ти от "господари на ефира" ли си? ;І)

# 4
  • Мнения: 4 665
Зависи кога от счетоводството към фирмата, която работищ са ти го внесли в НОИ. Ако се бави толкова време е по-вероятно болничния лист да е внесен късно или още да не е.

# 5
  • Мнения: 1 520
Зависи кога от счетоводството към фирмата, която работищ са ти го внесли в НОИ. Ако се бави толкова време е по-вероятно болничния лист да е внесен късно или още да не е.

   Laughing Не съм от господари, ама тъкмо като пуснах темата видях, че затова говорят.
Моят болничен е за гледане на дете, възможно ли е заради това да е втора категория, не спешен, знам ли и да го протакат.

Че е занесем, знам със сигурност, занесен е февруари, той е от последните дни на януари.
Следващите също са занесени.

Мерси за телефоните.  Peace
Понеделник ще е ден за проверка. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 843
 "Господарите "  се опитаха да маркират проблема  и слава богу.
   Това не е първа тема тук, няма и да е последна. Дано и по медиите да е така.
     Очертаха се 3 обвиняеми.
    1. НОИ  / поради непривичната и огромна работа, който някой НЕДОМИСЛЯК  в НС  им отвори./
     1а.  Счетоводсвата на самите фирми -   некоординирани са. /оособено в големи държавни такива. Не обвинявам колегите.   Системата в точка 1  е скапана.  Последствията са за т. 2 и 3  и най вече за НАС!
    2. Лични лекари... поради същата причина + нечетливо налисани документи.
    3. Лекари - специалисти-- т.2+т.3 плюс нечетливи документи.
   Съпругът ми и офталмолог.   Казва че изографисва калиграфски всеки болничен. Вярвам му. пък и време има.  Защото знае!!  Баща е на малко дете и знае какво ми коства да си взема парите от болнични. Поради описаните по- горе причини.
       Не е читава тази работа..  Никак!    не ме интересува кой Личен състав ще се затормози с това..., но старата система беше по- добра.  Вероятно това се прави за по- добър контрол, свързано , разбира си с ЕС.    КАК?!  Че то стана по- объркано от преди и то  в пъти.
    В момента допускаме недомисленици.. оправдавайки се с ЕС.  ЕС, пък разчита  ние да се оправим на местно ниво.
     Няма да пиша на КОГО  му  се играе баскетбол. / Т.е  му го вкарват в коша./  на нас. на нас .на нас
    

# 7
  • Мнения: 1 520
Разчели са ги, нашата лекарка ги попълва на компютър.

Ох, преди не съм ползвала, майчинството, но фирмата всичко си уреди. аз само си получих парите. Сега с тая система, от мъртвец писмо да чакаш.
Явно ще ми трябва търпение.

Общи условия

Активация на акаунт