Рано ли захраних?

  • 1 025
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Кажете ми как да постъпя?
Моята педиатърка явно се оказа от тези -за ранно захранване. От 3-тия месец давам на моя син сок от ябълка, от началото на 4 -тия ми каза да захранвам с ябълково пюре. Аз реших да изчакам като се има в предвит че го кърмя и му дадох пюрето края на 4 началото на 5 месец. Давах му около седмица и спрях, защото прочетох доста инфо за късното захранване (след 6-ти месец). Реших да продължа само на кърма. Но като се има в предвид че вече съм му давала пюре се чудя къде е файдата, че сега само го кърмя. Незнам  какво да правя, да продължавам ли с пюретата или да продължа само с кърма newsm78 и кога да захранвам. А и с какво да започна, четох че оризовата каша е по -подходяща за начало вместо плодово пюре Thinking

# 1
  • Мнения: 3 760
Има файда да изчакаш! И то голяма.
 А когато започнеш отново - дай пак ябълково пюре. След това каргофено или ориз  Peace

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 823
Има файда да изчакаш! И то голяма.
 А когато започнеш отново - дай пак ябълково пюре. След това каргофено или ориз  Peace

Не е добре да се започва с плодово пюре,макар,че Delta S вече е започнала захранването още в 3-ия месец.Добре си решила да започнеш с каша.След това включи зеленчукови пюрета и най-накрая плодовите.Само се поинтересувай какви точно са подходящи за всеки следващ месец,което е от голямо значение и също кога точно да ги даваш.В библиотеката има страхотни статии.Може да ми пишеш на лични ,ако желаеш.И най-важното е да си изчакаш до 6-ия месец  бебчо да е само на кърма и след това продължи със захранването.

# 3
  • Мнения: 336
Mоя приятелка ми приведе доста смислен аргумент в полза да захранването първо със зеленчуково и после с плодово пюре. А именно, че плодовото пюре, също като кърмата, е сладко на вкус. И ако е опитало първо плодовото, после бебето още по-трудно приема вкуса на зеленчуковото. Още повече че, ако мога да го нарека така, недостатъкът на късното захранване е по-мъчното приемане на новите храни от кърмачето.
Иначе и аз се подведох за соковете - още втория месец - и няколко дни бебка е пила сокче от ябълка, но своевременно се информирах по-добре и ги спрях, и ми се иска да мисля, че все едно не ги е пила...
И се опитваме да отложим захранването до 6ти месец.

# 4
  • Мнения: 1 216
Mоя приятелка ми приведе доста смислен аргумент в полза да захранването първо със зеленчуково и после с плодово пюре. А именно, че плодовото пюре, също като кърмата, е сладко на вкус. И ако е опитало първо плодовото, после бебето още по-трудно приема вкуса на зеленчуковото.

Тук по същите причини препоръчват първо да се захрани със зеленчуково пюре, след оризовата каша, която дават като първа най- щадяща храна.
Но така и така повечето деца не се лъжат и предпочитат плодовите пюрета. Simple Smile
Делта, спокойно можеш да изчакаш  до 6 месец, нищо, че си давала.  И да започнеш пак с плодово пюре не е проблем.
Моята бебка се захрани сама с банан, който си открадна. После почнахме по книга, но до годината почти само на кърма беше.

Последна редакция: сб, 12 май 2007, 11:50 от Г-жа Броненосец

# 5
  • Мнения: 2 467
Имам две познати, които са давали сокчета/пюрета и след това са спирали и изчаквали по-късен етап на захранване.
Оризовата каша е добър избор  Peace

# 6
  • Мнения: 1 212
Аз бих те посъветвала да избереш между каша и зеленчуци според това как върви на килца бебчо....
Ако сте склонни към шишкавеене - дай зеленчук : морков, картоф, броколи....
Ако гоните наваксване на килограми - избери кашите  Peace

# 7
  • Мнения: 279
Аз бих те посъветвала да избереш между каша и зеленчуци според това как върви на килца бебчо....
Ако сте склонни към шишкавеене - дай зеленчук : морков, картоф, броколи....
Ако гоните наваксване на килограми - избери кашите  Peace
I az sam saglasna:) Peace

# 8
  • Мнения: 919
Аз пък в четвъртък бях на среща на тукашната ла лече лига и една майка каза, че Д-р Нюман (тукашното светило по въпросите на кърменето) и казал, че е по-добре да се започне със зеленчукови пюрета или ако е каша да не е оризова newsm78
Не разбрах точно защо е това, но всички майки взеха да обясняват една след друга, че наистина ориза не е най-подходящата първа храна за бебето...
Моето човече го захраних с оризова каша, но при тази нова информация те съветвам да се поровиш и да прочетеш.. някой ако има информация моля да сподели

# 9
Колкото по-късно, толкова по-добре.

https://www.moneybookers.com/app/?rid=3527095

# 10
  • Мнения: 264
Не се притеснявай, че си дала няколко пъти ябълка, карай смело с кърменето и към 6тия месец пробвай отново с това, което прецениш, че е най-подходящо. Лично аз днес опитах да дам на дребния банан (той е почти на 6 месеца), обаче - нъц.  Mr. Green Мисля утре пак да опитам, пък да видим.  newsm78

# 11
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Сокчета започнах да давам в края на 7 - ми месец, а пюре от 4 - ти.
По добре изчакай, има време всичко да яде....

# 12
  • Мнения: 139
Не съм съгласна, че кърмачетата предпочитат плодовите пюрета. Ние започнахме с оризова каша, след това плодови пюрета, и след това зеленчуковите. Е мойто чудо като види на обед купата с зеленчуковото пюре и така се радва, омахва го за нула време, а с плодовите голяма борба водим, не я насилвам, но си ги яде когато си иска. Има дни в които повече от две лужички не мога да и пробутам. То не бяха марки и видове е не ще. За соковете да не говорим. Вода пропихме, сок не искаме. Поне откъм сокчета ще ми спести някой лев за сега  Laughing

# 13
  • Мнения: 3 760
Аз съм твърдо ЗА захранване с каша или зеленчуково пюре, но тя вече е въвела плодовото. Най-добре пак него да даде след време.

# 14
  • Мнения: 168
Моят двукратен опит е със зеленчукови пюрета.
Не се шашкай чак толкова за захранването по-рано - при много деца няма нищо фатално. Аз не съм много по крайностите, дано не прозвучи, че подценявам недостатъците на ранното захранване, но тъй като с първия ми син се хранихме по т.нар. Бг схема, знам, че здравите деца, фамилно необременени с алергии и прочее, плащат за такова захранване най-много с ужасен запек. Не, не прозвуча добре, наистина запекът е голям проблем и късното захранване ти помага да им го спестиш. така че, моят съвет е сега се спри и си изчакай шестия месец. И пак - аз съм ЗА зеленчуковото пред кашата - оризът има запичащ ефект, а с пюрета можеш да редуваш разхлабващи и запичащи зеленчуци. А плодовото пюре .. е, по-късно!

Общи условия

Активация на акаунт