Отказва да пие вече мляко?

  • 468
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 069
Здравейте мами!
Сина ми е на почти една година и от около седмица отказва вече да си пие млякото.
Разбирам, че вече се опитва да си изгради режим на по-голямо детенце, но все пак в млякото има много витамини и минерали които са му необходими.Нашата педиатърка е катекорична по този въпрос: "Трябва да го пие до 3 годишен".
От самото си раждане е на Аптамил и винаги го е хапвал с голямо удоволствие.

Въпроса ми е:Как е било или е с вашите дечица?Трябва ли да се притеснявам от неговото нежелание да пие мляко?

Благодаря предварително на всички които ще се включат  bouquet

# 1
  • Мнения: 46 438
Някои отказват и по-рано, всяко е различно.

София още пие, но тя вечеря към 19-20 ч., а си ляга в 23-24 ч., минава доста време и огладнява. Ако си лягаше до 1 час след вечерята, не мисля, че щеше да яде.

# 2
  • Мнения: 3 069
Притеснявам се, че по този начин го лишавам от ценни витамини а пък кравето мляко го отричат и не съм давала до сега.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Емоли,две мои приятелки докато се чудеха какво АМ да изберат за след годинка децата им напълно го отказаха!Знам,че няма да те успокоя,но поне да знаеш,че не е само Вики!

# 4
  • Мнения: 6 029
до  3 години АМ... ай стига де... кат не ще - не го карай...моята дъщеря ядеше кисело мляко като спряхме АМ на около годинка.

# 5
  • Мнения: 27 524
Нормално е. Има деца още на 6 месеца го отказват. Не го насилвай. Замествай го по друг начин. Остави го без мляко за повече от седмица и после пак му предложи, често пъти отказите са временни.
Давай му млечни каши, АМ с бисквити, грис, овесени ядки, млечни кремчета, сирене, кисело мляко.
Не е казано твърдо, че трябва да пият АМ до 3 годинки, а просто дотогава трябва да приемат достатъчно белтъчини, а за това има още куп други начини  Hug

# 6
  • Мнения: 1 555
Нормално е. Има деца още на 6 месеца го отказват. Не го насилвай. Замествай го по друг начин. Остави го без мляко за повече от седмица и после пак му предложи, често пъти отказите са временни.
Давай му млечни каши, АМ с бисквити, грис, овесени ядки, млечни кремчета, сирене, кисело мляко.
Не е казано твърдо, че трябва да пият АМ до 3 годинки, а просто дотогава трябва да приемат достатъчно белтъчини, а за това има още куп други начини  Hug

Много добре казано !!! Peace

# 7
  • Мнения: 7 947
Първо не мисля че трябва до 3 год да пие адаптирано мляко! Едно дете на 3 години според мен трябва да се храни подобно на голям човек. Ние си пием млякото - Фризолак, но само вечер. Сутрин сме на попарка. Между другото много, ама много обичаме кисело мляко и сирене - може от сутрин до вечер това да папаме и мисля, че това е важното - млечни продукти, а не само АМ.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И моят съвет е да изчакаш около седмица и после пак предложи.Може пак да си го поиска.

# 9
  • Мнения: 888
Пробвайте отново след няколко дни, но ако не иска не го мъчи с АМ. можете наистина да си набавяте нужното и с кисело мляко, сирене...не е вече толкова малко бебе! Peace

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Моят син също отказа млякото доста рано, нямаше навършени 9 месеца. В последствие разбрах, че той всъщност отказва шишето, искаше си лъжицата. Wink
Предложи му млякото в чаша, може да му  е по- интересно да го пие по този начин. Peace

Междувременно предлагай млякото и по друг начин, както е описала Блонди.

# 11
  • Мнения: 2 891
на 6 месеца съм отказала сама кърмата, пък и всякакъв вид прясно мляко. Жива съм  Grinning , не се шашкай. Предложи му след няколко дни и ако не иска го приеми спокойно.

# 12
  • Мнения: 3 804
даяна на 7 мес.отказа нан и мина на кисело на година отказа киселото и сега преди да заспи и правя нидо с бисквити,а кисело дори на близва
така 4е не се притеснявай Grinning

Общи условия

Активация на акаунт