Пликове от маркови магазини

  • 12 699
  • 210
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
'10-те най" току-що ми напомниха за едно явление у нас: многократната употреба на торбичките от марковите магазини. Винаги ме е развеселявал видът на девойка, носеща вместо нормална дамска чанта хартиена торбичка от "Mango" например. Проява на лош вкус или пестеливост?  newsm78

# 1
  • Мнения: 2 386
Не.Показност, показност и пак показност.

# 2
  • Мнения: 5 140
Не.Показност, показност и пак показност.

 Peace Peace Peace

# 3
  • Мнения: 3 423
На мен ми е по-интересно
какво има в торбичките.
Какво би могло да има?

# 4
  • Мнения: 338
Не.Показност, показност и пак показност.

 Peace Peace Peace

Точно така

# 5
  • Мнения: 154
На мен ми е по-интересно
какво има в торбичките.
Какво би могло да има?
Други торбички - празни, за да не си купуват всеки път нова в Била  Laughing - преположение

# 6
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Е, кво да ги хвърлим ли? Аз в подобен магазин бих пазарувала около три пъти в живота си, респективно ще платя и за торбичката, ще я влача тогава, пък и побират много пущините.  Laughing
Какво се носи? Ами две банички и бутилка боза влизат таман в средния размер, то разходът трябва да се избие отнякъде

# 7
  • Мнения: 539
Ама вместо дамска или по принцип?   Щото аз ако трябва да разнасям нещо в допълнителна торбичка, предпочитам да е в такава чанта а не от на баба чантите от плат...

# 8
  • Мнения: 2 386
На мен ми е по-интересно
какво има в торбичките.
Какво би могло да има?

В повечето случаи -лекцийки, някое пуловерче от Илиянци(нищо против мястото и дрехите, просто пример) или...се носи като се обикаля по магазините - да вдъхва 'шопинг-респект'  ooooh!
Масово явление сред студентките.  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 5 140
На мен ми е по-интересно
какво има в торбичките.
Какво би могло да има?

В повечето случаи -лекцийки, някое пуловерче от Илиянци(нищо против мястото и дрехите, просто пример) или...се носи като се обикаля по магазините - да вдъхва 'шопинг-респект'  ooooh!
Масово явление сред студентките.  Rolling Eyes

Да допълня и ученичките.

# 10
  • Мнения: 14 472
Ама вместо дамска или по принцип?   Щото аз ако трябва да разнасям нещо в допълнителна торбичка, предпочитам да е в такава чанта а не от на баба чантите от плат...

да - аз така правя. имам две дамски чанти които са толкова малки че пъхам само телефона си, портфейла и ключовете, за останалите неща /несесери, хартиени кърпички, гребен/ нямам място. и ги нося в малка хартиена торбичка. ако ми се наложи да нося дрехи /костюми предимно/ за поправка при шивач също ги слагам в такава хартиена торба. в найлоновите по се мачкат.
отделно дето повечето найлонови ми боядисват ръцете - боите им пускат

# 11
  • Мнения: 2 386
Aз се опитвам да ги разбера - ако мама и тати нямат парички, а социалното разслоение в класа/групата те подтиска, си купуваш коланче Манго веднъж годишно, гепваш гордо торбичката и се разхождаш с нея 2-3 месеца - докато практически се разпадне...Ама си фьйешън... Rolling Eyes

М/у другото, авторката се чуди точно за хартиените пликове, не за наелоновите торбички по принцип. Вторите всеки ги ползва понякога, но те са здрави и са за тази цел.
Но, съгласете се, няма нищо по-комично (и трагично) от разпадаща се кесийка с надпис Дика (примерно) в ръцете на някое 15/20- годишно девойче..

Толкова за ученичките и студентките.
Ето, Уриел предлага различна гледна точка.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз пък обичам чантата ми да е голяма. Толкова голяма, че в нея да мога до побера всичко, без да ми се налага да нося допълнително пликче/торбичка. За какво ми е? Не разбирам логиката.  Naughty

Та в този ред на мисли - не, не нося торбички Манго, Дика и т.н. многократно. Но пък в Била и Метро си нося найлонови пликове, защото наистина не ми се купуват нови. Когато в къщи изброих над 30 от тях, използвани точно веднъж и захвърлени на закачалката отгоре, реших, че повече няма да купувам, а ще си нося. И какво!? Това прави ли ме проста?

# 13
  • Мнения: 431
Защо пък не...

Не е нужно чак толкова да се вторачваме кой какви торбички носи, че чак и анализи да му се правят - от едната торбичка - комплексиран и показен бил. Shocked

# 14
  • Мнения: 4 068
Уф, винаги ме е било много яд на такова клюкарско издребняване. Аз тук бих отговорила с въпрос-на вас какво ви влиза в работата и какво ви притеснява факта кой с какви торбички ходи и защо? Недоумявам честно. Възможно ли е ССФ да има толкова свободно време, че да се чуди с какво да си запълни мислите и да се главоблъска за подобна глупост? Вариантите са много-може момичетата да нямат парички/в което няма нищо срамно/, може да е показност/тяхна си работа/, а може и просто така да е модерно или пък удобно. Какъвто и да е варианта обаче моето мнение е, че това не е нещо, с което си заслужава да си пълня главата и ако не беше тази тема първо никога нямаше да забележа тази тенденция и второ никога не бих отделила време да я анализирам.
Иначе аз май почти никога не съм пазарувала от подобни магазини и не ми пука от факта. Торбичките от Била ги ползвам многократно за пазаруване, защото не виждам смисъл всеки път да им давам по 30 стотинки за торбичка/никъде по света мисля го няма това-да напазаруваш за 200 лв. и тъпия магазин да ти вземе пари за торбичката, но това е България все пак/. Изобщо не ме е срам от факта, че си спестявам този разход. Ако пък имам торбичка на Манго, Дика и разни там други марки/повечето от които сигурно не съм и чувала/ и ми е удобна не виждам смисъл да не си я нося. Явно обаче ССФ пазарува само от маркови и скъпи магазини и тази показност на бедните ученички и студентки и се струва смешна.

пп. Ще ме извините ако съм била груба, но ме тресе ПМС.

Общи условия

Активация на акаунт