Кървене в ранните седм. на бременността и здрави бебета

  • 1 264
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 746
Здравейте момичета,
Може би темата ви се вижда странна, но напоследък ме е обхванал страх от какво ли не, мисля си разни страхотии за бебето и т.н.И понеже имах проблем с кървене в 6 г.с., и то не беше слабо, почвам да си мисля дали всичко е наред с мъничето в корема ми.....Засега нещата изглеждат добре, според докторката ми, но аз като майка много се впрягам.Даже ме гложди един конкретен въпрос : когато прокървих, ми казаха,че плодното сакче е отлепено,  това значи  ли, че бебето е било лишено от кислород и оттам да тръгнат евентуални проблеми? Притеснявам се много, защото точно в тези ранни седмици са се формирали всички органи, а както знаем без кислород не може.
Ако се е случвало на някого от вас, нека да сподели как са се развили събитията, имало ли е последствия за бебетата.....

# 1
  • Мнения: 46 434
Имах кървене в 11 г.с.
Износих до края, даже преносих, без последствия- родих здраво бебе.

Лека бременност  Hug

# 2
  • Мнения: 2 019
аз имах кървене,но бебето ми е добре

# 3
  • Мнения: 3 478
И аз разбрах че има много мами родили здрави бебета въпреки кървене. Надявам се и аз да съм една от тях. При мен кървенето започна още в 5 седмица и продължи 7 ( седем) седмици. Док лови добри тонове, но за сега само това може да се каже. След 2 седмици ще ходя да ме гледат обстойно и се надявам всичко да се види добре. Не се притеснявай Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
И аз имах кървене в 5-7 седмица,отделно от това непрекъснато сънувах разни чернилки и мътилики.В 20г.с. ми излезе положителен резултат от БХС и съвсем се бях ошакала.Бях почти сигурна,че му има нещо на бебо.Амниото беше несполучливо и се тревожех до последно.НО, в последствие родих нормално,здраво момченце(чак да не повярваш Mr. Green )Така,че не се притеснявай и леко бременеене  Hug

# 5
  • Мнения: 2 022
И аз имах слабо кървене в 10-11 седмица няколко дни. Не се притеснявай, но задължително се консултирай с лекар непрекъснато.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 17 841
Имах кървене през първите три месеца на бременността. И на мен  ми казаха че имам отлепено сакче. За щастие всичко беше наред и имам абсолютно здраво момченце.

# 7
  • Мнения: 679
Прокървих в 5 г.с., първо уж беше нормално  newsm78 после се разбра, че е отлепен плодния сак, пазих леглото близо месец и половина, пих утрогестан и но-шпа /до 9-тия месец/. За щастие бебо е жив и здрав и вече на 6 месеца  Hug
Щастлива и безпроблемна бременност ти желая и здраво и красиво бебче!   bouquet

# 8
  • Мнения: 10 982
Имах кървене в 6-7 г.с. Лежах 10 дена в болницата, после няколко месеца пих Дуфастон. След това бременността ми беше лека и със щастлив завършек Heart Eyes

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Имах кървене в 6-7 г.с. Лежах 10 дена в болницата, после няколко месеца пих Дуфастон. След това бременността ми беше лека и със щастлив завършек Heart Eyes
абсолютно същото беше и при мен

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
И аз имах кървене до 4-ти месец, най-силно в датите на цикъла ми. Кървях, а болки нямах.
Почивах си, лежах си на топло и спокойно, стараех се да не се нервя за нищо и пиех Но Шпа, Магнерич и Фолиева киселина.
Имам здраво бебе, след 5-ти месец до ри пътувах много със самолети, но всичко вече си беше ОК.
Гледай повече да лежиш и почиваш. И по-позитивно мисли!

# 11
  • Мнения: 9 973
до 8 гс изкървях 3 пъти!На 4 кървене,което продължи 6 часа-влязох в болница!Казаха ми да избирам-бебе или работа-двете не може!От 27 януари съм си вкъщи,не кървя и доки на 3Д каза,че е здраво и в нормални размери  doctor stork-boy

# 12
  • Мнения: 2 467
Спокойно. Гали си коремчето и почивай. И без негативни мисли  Hug

Аз също прокървих и то доста в първите седмици. Чак се бех уплашила да не изгубя бебчето  Sad Но си го износих до края и се роди здраво и прекрасно бебе  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 2 746
Благодаря ви момичета, радвам се че всичко е минало нормално при вас, това ме успокоява донякъде.

Общи условия

Активация на акаунт