Какво се подарява на новородено и майка му?

  • 21 688
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 679
В най-скоро време сигурно ще ходя на гости на кумата ми да видя бебето Диана, което се роди на 10-ти февруари.

Казаха ми, че на майката се носело нещо сладко, а на бебето нещо желязно, за да му е желязно здравето. Друго освен паричка май засега не ми хрумва.

Дали е така или греша?
Ще се радвам на всякакви идеи. Благодаря предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 402
Аз знам също че на родилка се носи сладко, а под възглавничката на бебо се оставя желязна паричка да му е здрав съня. Иначе за подарък можеш да и подариш всичко от дрехи до някакви играчки зависи от какво има нужда приятелката ти.
Аз родих на 7 Февруари - още сме малки за играчки но аз им се радвам като получим такива, подариха ни активна гимнастика за след 3м и мисля че е хубава идея.
Успех

# 2
  • София
  • Мнения: 1 062
Юбилейна монетка от годината на раждането на бебето.
Давам идея само Simple Smile

# 3
  • Мнения: 781
Аз знам за нещо златничко-богородичка, кръстче....но при положение, че спазваш правилото за нещо желязно Thinking  Мисля обаче, че повече ще зарадваш и майката и бебчо Laughing с някаква ефектна играчка, дрешка или нещо друго, по-полезно от дранкулките! А най9добре питай мамчето от какво има нужда Wink

# 4
  • Мнения: 955
Аз бих я попитала от какво има нужда.  Thinking

# 5
  • Мнения: 7 107
На бебо под възглавничката се слага монета за здрав сън. На  майката на тръгване не се казва довиждане (за да не й спре кърмата).
Пакет памперси за подарък ще свърши работа.  Иначе разни камизолки тип прегърни ме и такива, дето копчетата са им отдолу са практични.
Напоследък - дребно джвъчле иглачка гуменетка и парички, защото ще влязат в употреба по-сполучливо.

# 6
  • Мнения: 46 434
Цитат на: Ивета Вучева
Аз бих я попитала от какво има нужда.  Thinking


Съгласна съм, вземи нещо малко за изненада - гризалка, играчка за 2-3 лв., но основния подарък да е съгласуван с нея. На мен толкова дрехи ми подариха, че част от тях не съм й обличала. А понякога пакет предпочитана марка памперси са голяма радост Grinning

# 7
  • Мнения: 522
Цитат на: eleksir
Юбилейна монетка от годината на раждането на бебето.
Давам идея само Simple Smile

Наистина страхотна идея! От днес пускат цветни монети - юбилейни. Много са красиви и мисля, че е невероятен спомен.
За мама - една огрооомна бомбониера с бонбони асорти (от типа "Мерси" и едни френски има - различни имена, а и "Нестле" пуснаха на пазара подобна бонбониера). Малки шоколадови изкушения. М-м-м... Wink

# 8
  • Мнения: 380
Аз също знам, че на бебо се оставя монета под възглавничката за здрав сън. Що се отнася до подаръка, най- добре да питаш от какво имат нужда, защото се събират купища неща,които не успяваш да използваш, а същевременно това, което ти трябва го няма. Памперсите са добра идея, но все пак е по добре да попиташ.  Gift

# 9
  • София
  • Мнения: 2 493
по-добре не купувай дреха! незнм защо всички подаряват дрехи!!?  Rolling Eyes Аз лично имам предпочитание какво точно да обличам на малката и когато ми подарят разни дрешки се случва много често да не ги харесвам или да са ни малки! Според мен, много по-практичен подарък е играчката, която винаги ще влезе в употреба. Също и някакви аксесоари, но много често майките си ги набавят предварително. Ако я питаш може и да не ти каже, колкото ид а сте близки - на някои хора им е неудобно да си казват. Аз затова на всичките бебета, които се родиха им купих готини дрънкалки и играчки и всички много им се зардаваха.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: eleksir
Юбилейна монетка от годината на раждането на бебето.
Давам идея само Simple Smile


Много добра идея - на нашата Мони й подариха такава миналата година - издание за Цветница (тя се роди 5 дни преди Цветница) и е хубав подарък, който оценихме с татко й. Пазя й го в кутията за спомени.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 679
Много благодаря, наистина ми помогнахте.

Идеята за юбилейна паричка наистина е супер, ще взема да проверя в БНБ какво е положението.

От дреха и аз смятам да се въздържа и също най-вероятно ще я попитам от какво има нужда, но паричката и сладкото си остават като подаръчета.

# 12
  • Spain
  • Мнения: 3 750
аз поне не  знам някак ви поверия относно "първите подаръци" - на майката  цветя , а за бебето  - обади и се и попитаи има доста сребни , и не 4ак толкова дребни неща ,но необходими - по добре харата да го използват и да им върши добра работа . нека ме извинят сега някои мами дето ще се засегнат - но освен вси3ко към подаръците можеш да добавиш и пакет памперси (това е супер необходима и когато мъжът ми си ходи в БГ едва не се разплакал като видял май4ета да купуват памперси на броика  20 -30 лв ще си махнат хората от главата (е зависи от хората де Simple Smile ))

# 13
  • София
  • Мнения: 250
Хм, знам, че традицията е да се носи сладко на родилка, ама да ви кажа от всичко, което ми бяха надонесли в родилния дом, си спомням само за един много вкусен чипс Simple Smile С толкова сладки работи бяха затрупани всички млади майки, че не можехме накрая сладко да гледаме. Това в кръга на шегата, де.
Но, все пак имай пред вид, че всички носят бонбони, та ако решиш да си нестандартна...  Whistling

# 14
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Сънчо
В най-скоро време сигурно ще ходя на гости на кумата ми да видя бебето Диана, което се роди на 10-ти февруари.

Казаха ми, че на майката се носело нещо сладко, а на бебето нещо желязно, за да му е желязно здравето. Друго освен паричка май засега не ми хрумва.

Дали е така или греша?
Ще се радвам на всякакви идеи. Благодаря предварително.

За желязото и сладкото не съм чувала. Като вече майка и бъдеща такава, от опит казвам, че е по-добре да се подаряват практични неща-играчка, дрешка, аксесоар. Нищо не пречи да се попита преди това какво имаш, какво нямаш....
Изключвам случаите, когато семейството е богато и няма особена нужда от подаръци-тогава и снобарията върши работа.... Wink

Общи условия

Активация на акаунт