Какво е "клинична пътека" някой знае ли?

  • 3 534
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Явно аз съм най-застреляната и най-разсеяната майка. Но въпросът стои така. С детенце отиваме на преглед на физиотерапевт в "Детската болница по церебрална парализа" (може и да не съм уцелила точно името, но смисъла е ясен), където ни назначават лечение по клинична пътека - лечебна физкултура (най-общо казано), защото малкия е роден под 1500гр.
В деня в който се появявам там ме накараха да подписвам някакви декларации че нямаме други прегледи и консултации по време на клиничната пътека, които се заплащат от здравната каса.
Аз ли не съм разбрала или какво?
Ако някой знае нещо повече моля да обясни, защото малкия е хремав и сополките вече отиват на "гнойни" а той ги гълта и се закашля от това.. ще се радвам на съвет или споделен опит, защото наистина не знам какво да правя..

# 1
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Клинична пътека се нарича всяко заболяване , което е прието от здравната каса.Има списък, който се удобравя всяка година. За това лечение здравната каса заплаща на клиниката обределена сума пари на съотвената клиника ,която извършва лечението. Не може едно и също лице с едно ЕГН да се води на стационар в две различни клиники. Тогава ще възникне спор на коя от клиниките здравната каса трябва да плати за лечението!

Кажи на лекуващия лекар ,че детето не е добре и има нужда от консултация УНГ. Длъжни са да го консултират и да назначат лечение, в рамките на престоя ви там ,медикаментите са безплатни.

Последна редакция: сб, 12 май 2007, 19:04 от Шехи

# 2
  • София
  • Мнения: 2 383
По-точно клинична пътека е цялостното лечение на едно заболяване в болница. Много често обаче едно заболяване води след себе си и друго и се налага допълнително лечение. Казвам го по принцип, а не за конкретния случай.
Значи, ако сте лекувани по същата кл. пътека, но в друга болница, в рамките на един календарен месец, втората няма да получи пари от здравната каса. Явно затова са те накарали да подписваш въпросните документи.
Стискам палци детенцето да се оправи!  Hug

# 3
  • Мнения: 17 401
В "Деца с увреждания" пише д-р Чавдаров. Задай въпроса си там(конкретно  затази пътека), за да получиш адекватен отговор Peace

# 4
  • Мнения: 939
Не се плаща на първото лечебно заведение, лекувало даден пацениент в рамките на 30 дни.
А клиничната пътека (КП) е група от заболявания, с определени МКБ (това са кодове на диагнози), които се финансират от касата. Докато пациент лежи по дадена КП, има право на конуслтация с друг вид лекар по даден проблем.

Общи условия

Активация на акаунт