Когато детео и майката изберат различни играчки в магазина.

  • 1 520
  • 39
  •   1
Отговори

Анкета

Моля, прочетете първия постинг и отговорете:

Опции:

  • Мнения: 705
Представете си, че с детето си сте в магазин за играчки. Отишли сте с цел купуване на играчка, а не само разглеждане. Детето избира шарено пластмасово камионче, а Вие избирате супер измислена и завъртяна играчка, която развива интелекта. Детето харесва играчката, но предпочита камиончето. Как бихте постъпили?

# 1
  • Мнения: 705
С Кирчо изпаднахме в описаната ситуация. Сега не бих искала да казвам как постъпих, за да изчакам други отговори. Няколко дена по-късно се замислих дали съм постъпила правилно. Ще изложа моите за и против, но не искам да сюгестирам вашите отговори  Hug

# 2
Бих купила играчката, кото детето е избрало.Не виждам смисъл да купувам нещо, което се харева на мен, но не и на детето, и което ще стои неупотребявано и захвърлено някъде.Е става въпрос естествено за хубава играчка, като количка или плюшено животинче например, а не някакъв боклук.

# 3
  • София
  • Мнения: 146
Бих купила играчката, която той е харесал. След като си го взела с теб, трябва да се съобразиш с неговото мнение, за да се почувства и той голям. Ако искаш да му купиш определена играчка не го води със себе си, за да не се стига до "разправии".

# 4
  • Мнения: 3 447
И двете  Wink Щом детето е харесало и другата играчка, значи и на нея ще й дойде времето. Иначе... бих взела това, което детето си е харесало, в крайна сметка то ще си играе с него, не аз. А интелект насила не може да се развие  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6 029
приципно бих взела тази, която тя е харесала, стига да не е боклук. все пак тя ще си играе с нея, не аз:)

# 6
  • Мнения: 5 468
Ще купя това, което тя си е избрала. Да няма аз да си играя с нея Laughing.
Веднъж се вкопчи в една кукла, хич не исках да й я купувам, защото има поне 10 кукли у нас, но рева с крокодилски сълзи и накрая си отворих кесията... Дожалява ми понякога и купувам неща, които на другия ден не иска вече да погледне.
Миналата седмица хвърлих на боклука половината й кашон с играчки. След 5 мин. мъж и жена носеха нанякъде плика с играчките, които бях оставила до коша. Гери не мигна... Не я жегна дори, че тези играчки някой й ги взима.  А иначе е голям зор да й вземеш нещо. Явно така са и омръзнали, че няма накъде...
Аз доволна два пъти... единият път, защото няма да ми ги разпилява из цялата къща и да ги събирам по 5 пъти на ден, и втория път, защото знам, че няколко деца ще са много щастливи с играчките й.

# 7
  • София
  • Мнения: 888
Еми зависи колко е скъпа играчката,която иска - или ще купя това,което иска детето ,ако имам възможност или въпреки тръшкането от негова страна не бих купила нищо. Но определено не бих го задължила да взимаме играчката,която харесвам аз.

# 8
  • Мнения: 25 441
Ако нямам възможност да взема и двете... Ами просто убеждавах сина си, че е по-добре да вземем тази, която аз харесвам. Това в случай, че си е харесал играчки, които са предназначени за по-малки деца. И вълшебните думички "Това е играчка за бебета, не те ли е срам?" вършеха чудеса.  Mr. Green
А ако парите не са проблем - и двете, даже и да има интервал от време при закупуването им.

# 9
  • Мнения: 705
Мдааа... прави сте.
Аз не бих взела нито едното, нито другото. Но това го мисля сега. А истината е, че взех играчката, която избрах аз  Embarassed

Малко оправдания. Кирчо има почти същото камионче, като това, което поиска. Исках да отидем в магазина, за да изберем някоя от дървените играчки. Не бях решила на всяка цена да взимаме, но исках да видя дали той ще си хареса нещо. Той наистина хареса дървената играчка, но повлачи камиончето  Embarassed

И сега мисля, че:
 - Не бих взела камиончето, за да не ме прави луда всеки път, когато отидем в магазин.
 - Не бих взела "моята" играчка, защото го осакатявам. Или поне имам чувството, че го осакатявам с поведението "Ела си избери, но ще вземем каквото реша."
 - Ако нямахме същото камионче, бих му го купила без него.
 - Ако много искам моята играчка, също бих я купила без него.
 - И, накрая, ако и двамата харесаме една и съща играчка, бих я взела.

Пожелавам ви, ако изпаднете в такава ситуация, да сте подготвени, като премислите сега кое е най-добре във вашия случай  Hug

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз съм много добра в убеждаването. Щом е харесал и моя избор, действам, така му внушавам, че може накрая да реши, че другата играчка не я иска. Все пак, ако е нещо хубаво, което той си е избрал, то ще взема и двете.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 079
Взимам тази, която си е харесал ....  Peace
Но ще взема и тази, която съм избрала аз.  Crossing Arms   Ще направя опит - може пък в един момент да я хареса ...... ooooh!
Ако искам да му купя интелектуална игра - не го взимам с мен, защото той никога няма да я избере нея, а ще си избере точно въпросното камионче, или някоя кола, или някое чудовище ......  Peace

# 12
  • Мнения: 4 629
Бих купила и двете играчки.

Не мисля, че е добре да налагам мнението си без да зачитам избора му.

Не мисля, че трябва и да умаловажавам моят избор.

И двамата имаме право на избор, за мен равнопоставен в тази ситуация - за това взимам и двете играчки

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
Принципно - бих купила и двете играчки. Това ако сборната им цена се вписва в сумата, която съм решила да похарча. Ако не - питам няколко пъти това или онова... И купувам това, което тя иска дори да го смятам за неправилно...

Реално обаче в редките случаи, когато аз й купувам играчки ги избирам без нея.

Дариа е фен на книжките и всеки път аз сядам на столче в книжарницата, а тя си избира една книжка. Обсъждаме избора й, но общо взето й знам вкуса и съм съгласна с избора й.

Като цяло обаче у дома властва принципа "Едно". Купува се само едно нещо и тя е тази, която го избира. Няколко случая имам, когато съм решавала да й купя още нещо и тя се смущава, че нещо не е по правилата.

Мая+Доброслав=Кирчо, мога да разбера всичките ти доводи, без този: да не ме прави луда всеки път, когато отидем в магазин Peace

# 14
  • Мнения: 2 220
Поне за сега купувам това, което аз преценя. Това, че е хванал някаква играчка за мен не означава, че иска точно нея. Просто е била на достъпно място и се е откроявала с нещо. Аз обаче измъквам нещо друго и му го презентирам  Mr. Green Когато започне по-съзнателно да осъзнава, че иска пределено нещо, мисля, че бих се съобразявала с мнението му.

Общи условия

Активация на акаунт