Чешмяна вода!!!

  • 2 743
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
мами,
дайте съвет.От кога почнахте да давате чешмяна вода.Наща педиатърка е на мнение,че е по добре чешмяна от девин розов етикет.От 2 седмици правя и ам с чешмяна вода и давам за пиене....При вас как е?
Стерилизирате ли?Ние от 1месец спряхме ама все си мисля 4е рано спрях... Сега сме на почти 4месеца

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Твърде рано си спряла NaughtyДо 6 м.стерилизирах шишето за вода/кърмех/ и все още преварявам водата Peace

# 2
  • Мнения: 6 029
чакай.... нали преваряваш водата за пиене и за АМ?

Последна редакция: сб, 12 май 2007, 20:58 от Julie

# 3
  • Варна
  • Мнения: 17 841
Шишетата стерилизирах до 6 мес. От раждането до 6мес давах преварена чешмяна вода, след това минахме на "Предела". Сега вече редувам минералната вода, но пак давам предимно "Предела"

# 4
  • Мнения: 6 029
Шишетата стерилизирах до 6 мес. От раждането до 6мес давах преварена чешмяна вода, след това минахме на "Предела". Сега вече редувам минералната вода, но пак давам предимно "Предела"

а минералната вода нали не я преваряваш? защото няма смисъл - убиваш всичко полезно в нея.
преварената чешмяна й няма нищо, за предпочитане е пред минерална...

# 5
  • Мнения: 27 524
чакай.... нали преваряваш водата за пиене и АМ?

Как така да преварява АМ?  Thinking

Педиатърката ти е в грешка. И какви са й доводите против розовия Девин?
Изворна вода се дава на децата и не се преварява!

# 6
  • София
  • Мнения: 888
Аз спрях да стерилизирам в края на първия месец и при двете си деца, но преварявах  и ще преварявам чешмяна вода за АМ и пиене на бебето  докато си пие мляко.

# 7
  • Мнения: 6 029
чакай.... нали преваряваш водата за пиене и АМ?

Как така да преварява АМ?  Thinking


ох водата за него естествено.. не съм се изразила правилно:)

# 8
  • Мнения: 27 524
А, ясно  Laughing
Може би аз не съм разбрала  Hug

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 240
Аз лично докъм 10-ти месец давах преварена чешмяна вода, след това преминахме на изворна - Девин /розов/, Предела, Thorn Spring.
Стерилизирах доста - може би до 1г. и 4м., защото малкия дълго време си пиеше млякото от биберони. След годинката - един, два пъти седмично.

 Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 928
Имам намерение да стерилизирам докато навършим 6 месеца. От началото преварявам чешмяна вода за пиене.

# 11
  • Мнения: 6 607
Стерилизирах да постоянно да 6м. вече го правя един път в седмицата/може би е безсмислено newsm78/
Водите редувам чешмяна /преварена/ и Девин розовата.

# 12
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Давам сварена чешмяна, а от скоро купувам Торн Сринг...

# 13
  • Мнения: 4 915
Давам сварена чешмяна, а от скоро купувам Торн Сринг...

Торн Спринг е минерална вода   и е неподходяща за ежедневна консумация, за бебета пък - въобще. Розовият етикет е подвеждащ. Изворните води са с минерализация под 50 мг/л, а при Торн Спринг тя е 421 мг/л.
Подвеждат и с изписването на минерализацията - с грамове/литър, а не с милиграми/литър, така купувачът мисли, че минерализацията е 42 мг/л, а не 421 мг/л!

Предела и Девин Изворна са подходящи за деца.

Ето информация:


http://bnap.org/?p=87

Цитат:
За малките деца обаче изискванията са още по-строги. Те не трябва да пият вода с обща минерализация над 120 мг/л и съдържание на натрий над 20 мг/л. Родителите трябва да следят тези цифри на етикета, защото понякога рекламите подвеждат.
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=330&section … d=10&id=00005

Последна редакция: нд, 13 май 2007, 09:06 от Free Soul

# 14
  • Мнения: 1 555
Стерилизирах шишетата малко след кат направи 1 годинка, а за преваряването на водата още го правя, макар че отдавна пие минерална вода, НО чешмяна никога не е пил, а и няма да пие скоро, то аз не мога да я пия тази отврат пък какво остава да я дам на детето си !!!

Общи условия

Активация на акаунт