Отговори
  • Мнения: 11 607
Мами, от предаването Християнството по ТВ Европа ще правят тема за това дали трябва държавата да подпомага родителите в предаване, в изграждане на християнска вяра на децата?

От там биха се радвали ако научат повече и различни мнения. Какво мислите вие по този въпрос?

Ще снимат предаването утре, така че ако можем да бъдем полезни до тогава?????

Ако темата не е подходяща за тук - моля нека се премести!

Благодаря на всички от името на предаването!

# 1
  • Мнения: 6 029
не - църквата си е църква и всеки я възприема със сърцето си, а не по задължение. според мен едно дете трудно би разбрало смисъла.. аз лично намерих моята истина за църквата доста по-късно, а не като пеленаче.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 702
Не!
Не бих искала с нещо толкова лично да се занимава някой друг освен членовете на семейството!
Искрено се надявам планираното въвеждане на часове по вероучение да не се състои!

# 3
  • Мнения: 3 456
Не!
Не бих искала с нещо толкова лично да се занимава някой друг освен членовете на семейството!
Искрено се надявам планираното въвеждане на часове по вероучение да не се състои!
Peace

# 4
  • Мнения: 6 029
Искрено се надявам планираното въвеждане на часове по вероучение да не се състои!

това би било безумно просто. Naughty

# 5
  • Мнения: 2 567
А какво ще рече държавата да подпомага?!
Това не е ли нещо лично, което самото семейство трябва да го прави или да не го прави в зависимост от вярванията си.
Аз и съпругът ми сме християни и въобще нито сме мислили, нито сме разчитали държавата да ни помогне да възпитаваме в тези ценности дъщеря си. Не виждам с какво държавата може да ни помогне. Даже смятам, че ако се вземат мерки за някакво насилствено изучаване на християнството в училищата това не би била никаква помощ.
Това е нещо лично и никой не трябва да се бърка на родителите как и в какво да възпитат децата си.

# 6
  • Мнения: 1 896
Не - в тази държава има и мюсюлмани, и евреи, и атеисти, които имат същите права като християните. А държавата ни по своя характер е светска и слава Богу.
Честно казано даже се ядосах, когато стана ясно, че няколко митрополити са ходили до Йерусалим с правителствения самолет, за да носят живия огън за Великден. (Въпреки, че съм християнка.)
Това си е работа на църквата, ама за съжаление личностите в нея напоследък не се ползват с голям авторитет. По-други неща са им приоритет както изглежда.

# 7
  • Мнения: 6 167
в страна, в която църквата е отделена от държавата ми се струва абсурден въпроса. newsm78
ако ставаше в-с за Иран или друга ислямска република ( или монархия) - да, там това става по дифолт.

# 8
  • Мнения: 196
Тя държавата като започва да помага, обикновено се получава много зле. Пък особено в такава деликатна тема - айде няма нужда.
Категорично не!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Не! Съпругът ми е атеист  християнин , а аз по-своему вярваща християнка(вярваща силно казано).Вие как си мислите с охота ли ще приеме той да пълнят главата на детето с врели некипели  , според него? Човек сам избира да вярва или не и помощ на никого не е нужна за това! Децата ни като поотраснат сами ще решат какви да бъдат вярващи християни или не. Peace

# 10
  • Мнения: 6 029
Децата ни като поотраснат сами ще решат какви да бъдат вярващи християни или не. Peace

именно. дъщеря ми не е кръстена, искам сама да направи този избор.когато порасне.

# 11
  • Мнения: 25 551
Категорично - не! Държавата няма право да се бърка в религиозните вярвания.
Но виж, БПЦ е в огромен дълг не само към родителите и децата им, но и към всички православни християни!
Къде са й училищата, къде са й болниците, къде са й предаванията, къда са й просветителите, къде са грижите за страдащите и онеправданите? Сал един отец Иван от Нови Пазар ли ще й мие лицето???
И да не се оправдават с нямане на пари - имат! Колкото и да е крадено, църквата ни продължава да е богата. Висшият клир живее като... Ще си спестя определението, че е грехота...  Sick

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да, трябва да подпомага, като улеснява желаещите да го направят ....все пак се водим християнска държава и е редно и БПЦ да прави нещо за възпитанието на бъдещите поколения .... Друг е въпроса, че религиозните вярвания не трябва да се натрапват ...

...А как точно държавата да подпомага родителите ...кажи нещо по- конкретно  newsm78

# 13
# 14
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не, не трябва! има си разли4ни религии и разли4ни избори, всеки го прави като стане зрял за това, дали да вярва или не  и в какво! семейството е определящо, но вси4ко си остава индивидуално!

Общи условия

Активация на акаунт