Помощ - кърмено бебе не е акало от 5 дни?

  • 21 092
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Здравейте момичета,
Не съм сигурна дали темата ми е за тук, но съм притеснена!  Sad

Моята бебка е изцяло на кърма. Режима е на 3 часа - 3, 6, 12, 15, 18, 21, като пропуска кърменето на 24. Наблюдавам и тенденция това от 3 да отива към 4 - 4:30. Но от предната  сряда не е акала а това са си 5 дни. Видимо май не я дразни, но.... какво да правя и да правя ли нещо изобщо. Иначе си мокри пелените от пиш 4 - 5 пъти на ден, обилно.

# 1
  • Мнения: 3 926
Всъщност е добре да правиш масажи на коремчето. Хубаво е вече да се изака, но да знаеш, че количеството ще е като за 5 дни. Приготви са за много пране Wink Иначе сигурно си прочела, че няма нищо притеснително в неакането на кърмено бебе. Още повече, че като наближат втория месец масово започват от няколко пъти на ден да аката през няколко дни. Това стресира много майки. Ако това ще те успокои - не си първата, няма да се и последната с такъв проблем.
Лично аз пиех сок от круши на Капи и дребната веднага се изхождаше. Можеш да пробваш и това, но масажите на първо място - по коремчето, под пъпчето в посока на часовниковата стрелка, без да завършваш кръга. Ако искаш си намери из нета рисунки на дебелото черво, за да видиш как е позиционирано. Та целта на масажа е ръчно да раздвижиш точно това черво. После свиваш крачетта към коремчето едно след друго, а после двете заедно. Всяко движение повтаряш около 10-тина пъти на всяко преобуване.
Пиши какво е станало, и непременно огледай добре акото като излезе. Ако няма твърди или кафеви части всичко е ОК. МОже да не е златисто, а леко охра, но ако си е кремообразно няма за какво да се тревожиш Grinning
Много описателно, но си е важно Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
Пробвай ти самата да ядеш и пиеш разхлабващи неща - круши, сини сливи, тиква, сладко от листа на рози (при мен действаше много добре). Пий повече течности. Избягвай запичащите храни. Аз правех масажи на бебка докато я къпех, във ваната - топлата вода помага в случая.

# 3
  • Мнения: 350
Благодаря момичета за отговирате, обезателно ще пиша какво е станало след масажите. А за храните пробвах някои и от изброените, но уви до сега не са дали резултат  Sad

# 4
  • Мнения: 2 122
Ние стигнахме рекордните 8 дни, след това се изака след 4 дни, след това след 2, след това 2 дни по веднъж на ден, скоро започнахме да ходим всеки ден. Пробвай сок Круша на Капи и масажи. Стефи вече ака само на отворен памперс с притиснати крачета към коремчето- като иска да се изака почва много да пъшка.

# 5
  • Мнения: 300
И ние минахме през този период. Имаше моменти в които бебка не акаше по цяла седмица. И понякога масажите не помагаха и на консултацията педиатърката ни преписа Дуфалак. Дадох и го два пъти само защото тя много плачеше след няколко часа от приема и го спрях. Иначе не сме имали запек, акитата ни бяха меки, но когато реши да се изака след един такъв дълъг период на "въздържание" картинката е наистина много красива( нито един памперс не може да поеме такова количество) Joy Joy

Всичко се нормализира когато се захранихме и и давах разхлабиващи неща.

# 6
  • Мнения: 350
 ОПЕРАЦИЯ "ЗЛАТНО АКО" ПРИКЛЮЧИ УСПЕШНО!!!   smile3521
Да... тази сутрин на 6-ия ден бебка напълни 4 памперса последователно  #Crazy Правих масажите на коремче и краченца на всяка смяна на памперсите. Но тази сутрин като се обадих на педиатърката й ми каза да и направя клизмичка с термометъра. Трябваше само да го пъхна 2 пъти и пещерата на Али Баба ми показа най-красивото злато в огромни количества  #Crazy. Боже къде го събра детето това количество  newsm78.
Благодаря на всички   bouquet

# 7
  • Мнения: 134
Чела съм в други теми, че майките съветват да не се разчита много на термометъра, по-добре било чревцата да си се научат сами да се справят, вместо да се свикне само с това "техническо" изакване. На нас рекорда ни е 9 дни! Най-вече заради притесненията на околните, че на детето "му е тежко и му е запечено сигурно" отидохме на преглед и педито каза да си избия от главата всички притеснения, защото при изключително кърмените бебета запек Няма, просто успяват да усвоят почти всичко от кърмата и остава малко за изхвърляне. А това, че усвоява толкова добре може само да те радва Simple Smile А иначе съветите на другите мами за крушите и масажите са добри.

# 8
  • Мнения: 319
И ние в момента сме в същия период и да ти кажа точна рецепта няма. Какво ли не съм яла, крачетата свивах, масажи правих и си ака на 5-тия ден и това е. Дано по-скоро да свърши този период, че свекървата ме натиска да му давам сок от череши, а пък както четох в друга тема не е подходящ за бебе на 2 месеца.  newsm78

# 9
  • Мнения: 350
Ох момичета , сестри по съдба, пак сме същите сега вече 4 ден Sad,  и на мен ми казаха за сока череши за бебе, но аз им казвам за негативите му и статията от Библиотеката. Важното е, че е нормално и на бебка не и е зле.

# 10
  • Мнения: 215
Момичета , не се притеснявайте , щом бебето се чувства добре , няма страшно . Термометрите се отричат от съвременната медицина , да не говорим за сок от череши на толкова малко бебе   #Crazy    До 7-8 дни няма проблем да не ака   Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 969
Спокойно, ще се оправи Simple Smile
и мойта щерка не акаше по 4-5 дни, сега си ака всеки ден, зарязахме термометъра и тя почна да си се изхожда редовно.

# 12
  • Мнения: 1 008
И ние сме така. Сама се изаква след 5-тия ден, обаче преди това 2-3 дена се напъва, пъшка, ръмжи. И нашата лекарка казва, че усвоявала 99% от кърмата, имало такива бебета, защото тя си наддава много добре. Обаче аз вече се побърквам, и термометъра не помага, и масажите и свиването на крачетата... Коликите вече и минаха, не е запечена... Аз ям разхлабващи храни, макар че тя няма запек, просто трудно ака... Преди 2 дни майка ми  сложи мушкато  Embarassed ... и се изака...
Лекарката ме съветва да почвам да и давам сокчета, аз още се дърпам, обаче не се издържа - измъчва ми се детенцето!

# 13
  • Мнения: 319
Преди няколко седмици имаше подобна тема  и там споделих, че като му дадох капки "Еспумизан" на гладно и бебчо изкара всичко де що беше насъбрал. Но ме увериха, че от капките за колики се запичали и аз не посмях пак да пробвам. Но днес като го гледах как се напъва и не е акал няколко дни реших, че нищо не губя и пробвах пак  на гладно преди ядене. Ефекта беше 2 прелели памперса и препълнена пелина. Ако решиш да пробваш пиши ми на лични да ти обясня по-подробно.

# 14
  • Мнения: 201
Привет мами Hug
моята Елена също ака не много редовно...на 2-3 дни.
Моята педиатърка ми каза, че нормалното било бебето да не ака повече от 3 дни, след това задължително трябвало са му се помогне. И ние сме само на кърма, но аз гледам на 4-тия ден да я изаквам със бебешкото сапунче на Бюбхен. Действа безотказно и е напълно безопасно (бебешкия сапун на съдържа соли и мазнини!).
Та пъхам малко парченце от сапунчето в дупето и свивам крачетата към коремчето и Елена свършва работата Laughing....хубавото, е че на следващия ден си се изаква сама Peace
Мами не се стряскайте ако сапунчето не излезе веднага....при нас понякога излиза при втория-третия напън Peace

Общи условия

Активация на акаунт