И едно яденце за тазманийски дяволи

  • 2 475
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 693
Предварително да кажа на почитателите на разделното и здравословно хранене - съветвам ви да не четете, ако сте със слаби нерви! Grinning Не си падам по мерките, но ще дам точните, пък вие си знаете:

1 кг кайма - желателно "Тандем"
300 г топено-пушено сирене "Жоси"
300 г кренвирши "Тандем"
300 г пресни печурки
150 г пушено свинско филе
2-3 сварени моркова
3-4 кисели краставички
ронена чубрица
черен пипер


Всичко се нарязва на кубчета, гъбите се изпържват отделно в масло и всичко се омесва в каймата. Не се добавя сол, защото си има достатъчно, но както прецените. Разстилате в намазнена тава и печете до пълна кулинарна готовност.
За гарнитура може да си спретнете едно бързо картофено пюре /от полуготовите, разбира се/.


ДА ВИ Е СЛАДКО!  261uu

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Бобо, ти с това заглавие, а и с уговорката, която си направила, да не си изпонаплашила народа?
Народе, вчера направих яденцето на Боболента и много го харесахме-аз, мъжът ми, кумовете ни, че даже днес и свекърва ми. Не е нужно да са ви ужасно здрави нервите, за да го пробвате Wink
Бобо, това "яденце" може много вино да изпие-така ми се струва Laughing

# 2
  • Мнения: 2 693
Ама то си е страхотно, но я опитай да нахраниш с него някой фен на разделното хранене! А рецептата не е за страхливи, заглавието и е такова, защото ми я даде един чревоугодник с гръмкия прякор "Таз" Grinning . Иначе аз не съм много по месото, но щом аз си облизвам пръстите... Sunglasses

За виното - вие си знаете! Аз повече от една чаша на вечеря рядко пия...

Общи условия

Активация на акаунт