Време разделно

  • 2 765
  • 29
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 865
Питането ми е свързано с книгата, ама след като ми отговорите, позволявам да спамите колкото си щете. Само не забравяйте: едните застават отляво, другите - отдясно и не си мислете, че можете да стоите по средата Wink

Та след като първенците от трите села са изклани пред конака, поп Алигорко обикаля по гората да събира от овчари и бегълци храна за жените и децата, които се крият в пещерата. И си разсъждава... И по едно време му минава мисълта, че хората в пещерата ще се зарадват на чувала с храна, както децата се радват на чувала на ДЯДО МРАЗ Shocked Ей това ми уби целия възторг от книгата? Дали на Антон Дончев наистина му е хрумнало това сравнение? Чета изданието на труд, друго нямам.

Моля някой ако има друго издание на книгата, да ме светне що ще този соц-белобрадко в романа.

# 1
  • Мнения: 2 070
Това ми е любимата книга...
Не помня какво е издателстовото, но съм я чела поне 10тина пъти, щях да запомня, ако го имаше това за Дядо Мраз. Извинявай, аз ли не схванах - ти ли така си тълкуваш или наистина го пише? Я препиши едно-две изречения, въпросните...

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз имам издание от соц.времената. В момента не мога да отговоря, но съм сигурна, че ако имаше такова сравнение, щеше да ми е направило впечатление.
Довечера ще проверя. Но не вярвам, че ще намеря.

Последна редакция: пн, 14 май 2007, 10:05 от ДЕ ВАня

# 3
  • Мнения: 2 070
Ако пък наистина го има и съм го пропуснала - кво ли съм чела... къйде ли съм блеела...  newsm78 
Имам две издания, едното ми го подаариха, издание от годините на прехода, от тия последните, с едно като шевица или дърворезба отпред май беше, има автограф на Антон Дончев, но не съм го чела, чета си старото...

# 4
  • Мнения: 3 447
Хм, аз също за сефте чувам това с Дядо Мраз. Това издание, което съм чела, е соц, с черни твърди корици на червени и зелени черти... май.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 551
Току що си направих труда да сваля романа от Датата, че не можах да намеря книгата, сигурно е при майка.
Та както и да е

В Откъс втори на Дял четвърти е написано следното:

И поех към пещерата с тежкия чувал на рамо, и вече виждах лицата на децата, които щяха да го разтворят и да бръкнат вътре, сякаш дядо Мраз им носеше дарове.

Направо думи нямам. Аз също не си го спомням...

# 6
  • Мнения: 6 167
аз също не помня този момент, а може да не ми е направил впечатление.
книгата е писана през 60те години.
напълно възможно е да е 'пробутал' образа на Дядо Мраз.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 928
Хм, аз също за сефте чувам това с Дядо Мраз. Това издание, което съм чела, е соц, с черни твърди корици на червени и зелени черти... май.

Аз имам същото издание, чела съм го няколко пъти, любима книга... но не се сещам за никакъв Дядо Мраз! Откъде се е взел?! newsm78

# 8
  • Мнения: 5 877
На мен ми харесва романтично-драматичната версия за авторството на този роман, а дядо Мраз ми изглежда като допълнително пипване.

# 9
  • Мнения: 3 423
Кеф ти Евровизия, кеф ти Време разделно.
Дядо Мраз дебне.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 768
Чела съм старото издание, не помня да има дядо Мраз, но аз не помня такива подробности. Щом казваш, значи го пише. За мен книгите са за разтоварване, а не за да си складирам информация в главата. Confused

# 11
В моята пише:
"И поех към пещерата с тежкия чувал през рамо, и вече виждах лицата на децата, които щяха да го разтворят и да бръкнат вътре, сякаш им носех дарове."
 Издателство Слово от 2000 година

# 12
  • София
  • Мнения: 4 865
Абе точно тази книга трудно ме разтоварва. Души ме, отговаря на въпроси и предизвиква нови, радва ме с описанията на планината и изведнъж ДЯДО МРАЗ. Без да искам да складирам информация, това едва ли ще го забравя. То е като да ти блеснат с прожектор в лицето, докато сънуваш.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 768
Ами...това, че книгата е тежка, не ми прави четенето на книга тежко занимание, пак ми е разтоварващо.

# 14
  • Мнения: 5 370
Имам доста старо издание, препрочитала съм го няколко пъти, това с дядо ви Мраз-определено не го помня.
Иначе с сещам идеално за кой момент говориш.
Ще те замоля да дадеш подробности като например страница, искам наистина да видя. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт