За жълтъка, месото и хемоглобина.....?

  • 658
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 212
Момичета, моля дайте съвет как бих могала да избегна захранването с жълтък  (поради предлазположеност към алергии) на този етап, месо също  ....... , но и да снабдявам детето с така необходимото желязо, което по това време започва да не е достатъчно само от кърмата .
Хапваме за сега зеленчукови пюренца, скоро ще минем и на плодови.
Каши не давам. Кърмя и имам 1 или 2 дневно хранения с АМ.
Чудех се дали бих могала да правя чайчета от коприва например, би ли ги пило детето и ще има ли ефект.... newsm78
Споделете разум  Hug

Последна редакция: пн, 14 май 2007, 11:43 от Vivi

# 1
  • Мнения: 27 524
За чай от коприва съм против. Жълтък синът ми е опитал след годинка 2-3 пъти, изобщо не е задължителен.
Не знам защо в България се ширят разни притеснения за хемоглобина, няма такова нещо като нисък хемоглобин, освен в много редки случаи, когато е обусловено от други фактори, а не от храненето. Ами пълните вегетарианци и децата им? Те как се справят с това и нямат никакви лиспи на желязо? Изобщо не се притеснявай, в растителния свят има абсолютно всичко необходимо.
Тук например на децата не правят след изписване от болницата никакви, ама никакви кръвни изследвания. Изобщо.

Не знам дали имаш лентичка, но не я виждам и не знам колко е голямо детето ти, а исках да попитам не даваш каши защото е малък или не искаш да даваш каши? Аз съм им голям фен, много са полезни!

# 2
  • Мнения: 1 212
Опс...съжалявам, при последната редакция съм забравила лентичката.. baby_neutral
На 5 месеца и седмица е младежа....
А каши не давам, първо защото захранвам само от месец и второ защото сме малко "на диета"  Wink
Сколнен беше към преяждане и с килцата все вървеше в горните норми.
О.к. ... а защо  си против чая ?
Мерси за отговора  Блонди Peace

# 3
  • Мнения: 27 524
От кашите не се пълнее.
Защото копривата е билка, а аз съм малко скептична към даването на билки на бебета. Освен това за да извлечеш желязо от корпива или спанак в разумно количество, ти трябват пресни листа около 3 килограма  Laughing
По-подходящи са лещата и боба, но още е малък за тях. По-късно ще му даваш от оранжевата леща, тя е без люспи  Peace

# 4
  • Мнения: 46 437
И аз никога не съм се притеснявала.
След 6-ти месец намаляват запасите, които си предала на детето, докато е било в теб, но това, което получава от кърмата/АМ е напълно достатъчно  Peace
Проблеми могат да възникнат само, ако детето не приема достатъчно кърма/АМ (ако са заместени всички хранения с твърда храна, или пие мляко, но само кисело или козе- те са бедни на желязо)

На диета не се слага дете на тази възраст, освен при патологични случаи. Кажи какви бяха мерките му? Освен това от кашите няма да качва повече ...

При дъщеря ми;
На 6 месеца Хемоглобинът й беше 120 (незахранена нито с яйца, нито с месо).
На 1 година Хемоглобинът й беше 119 (захранена на 9 месеца с месо).
Яйце дадох на 1г. и 7м.

# 5
  • Мнения: 1 212
Не, няма място за паника в мерките  - нито преди, нито сега  Grinning
Имах около месец рязко намаляване на кърмата, което ме принуди да въведа и адаптирано мляко, което от своя страна ,  както се случва го понапомпа с 1, 300 гр в 3тия месец..
Мерси  Peace

# 6
  • Мнения: 288
В зеленчуковите пюренца също има желязо, така че не се притеснявай.Моето детенце е на 1г и 7м и все още не давам жълтък

# 7
  • Мнения: 950
Аз въведох жълтък на 6, а месо на 7 месеца понеже след 4-5-ия месец намаляват запасите от минерали и желязо на бебета. Коагто направихме изследвания на 6 месеца хемоглобина беше 103 (леко нисък). Под 110 се приема, че е нисък, но в нашия случай не ни изписаха желязо за пиене. Иначе можеш да даваш повече спанак,лапад, коприва, ако не искаш да почваш с месото и жълтъка.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 356
първо - за копривата забрави засега. и тя алергизирала, казват.
второ - Блонди и Никол са ти дали правилни съвети, моят опит е същия като техния.
моят син е с алергия към белтъка на кравето мляко и е захранен на 5 месеца и 3 седмици. месо е опитал за сефте на 8 месеца. жълтък не е ял още.
на 5 месеца и половина, при хранене само с Фризопеп, хемоглобинът му е бил 120. на 7 месеца, още незахранен с месо - 119.

# 9
  • Мнения: 16
ние от два дни се захранваме с жълтък по препоръка на педиатърката ни, а така ми се искаше да поизчакаме с него.  Sadно при нас има извършено обменно кръвопреливане на беба. и всеки месец ни вземат контролни изследвания на кръвта във връзка с хемоглобина, и при положение, че от няколко месеца вземаме капки с желязо при последното ни изследване хемоглобина беше 110. според мен може да изчакаш с жълтъка Simple Smile

# 10
  • Мнения: 27 524
ние от два дни се захранваме с жълтък по препоръка на педиатърката ни, а така ми се искаше да поизчакаме с него.  Sad

И моята ми го набиваше като идея след 8-ми месец, аз кимах, казвах: да, добре, и си правех каквото смятах за правилно.

# 11
  • Мнения: 1 877
На Боян жълтък му дадох едва след 10м.,защото беше с АБКМ,така че споко - важното е да не се провокира алергична реакция.

# 12
  • Мнения: 1 986
  Аз съм съгласна с мненията на останалите Peace,само ще добавя,че не бива да се плашиш от кашите Wink,освен това,те съдържат доста желязо-дъщеря ми от 2-ия месец е на АМ,от 3 седмици е на каши и досега качва по 600-700гр. на месец Peace

Общи условия

Активация на акаунт