Не дава да изляза от стаята.Плаче.

  • 2 151
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 407
Малката от 2 седмици е много променена. Иска постоянно да съм до нея или поне в стаята. Оставям я да си играе на килима с играчки, играе си сама, но щом изяза дори и на коридора почва да ме търси и плаче. Преди време изобщо не правише разлика дали е при мен, при баба и  или при баща и, а сега иска само в мен и баща и. Какво да правя? Как да постъпя?
Да я оставя да реве или да стоя при нея?
П.С. Имаме 2 зъба. Единия скоро излезе, може ли да я боли сега, когато расте?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Спокойно това е период,ще го израсте Peace

# 2
  • Мнения: 950
Ние сме с 2 месеца по-малки и имаме същия проблем. Дори баща й да е в стаята, тръгна ли да излизам и почва да плаче. Доколкото знам децата имат такъв период, през който не могат без майка си.

# 3
  • софия
  • Мнения: 432
Спокойно това е период,ще го израсте Peace
абсолютно съм съгласна. може и да има връзка със зъбчетата. мен ако питаш не я оставяй да плаче, заиграй се с нея и опитай пак да излезеш.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И ние бяхме така.Сега върви след мене.Но когато трябва да измия пода го слагам в кошарката за да не бърка в кофата и видели ме ,че излизам от стаята започва да плаче.Въпреки,че вече разбира всичко.Деца всичко е на моменти периоди и настроения. Hug

# 5
  • Русе
  • Мнения: 2 354
мойта маймунка е по-малка, но прави разлика!
Днес ми се наложи да изляза и да я оставя на баща й, и точно след 20 мин той ми звънна с думите "ела, че постоянно реве". Когато се върнах, започна да му се смее  Laughing

# 6
  • Мнения: 4 621
Спокойно това е период,ще го израсте Peace
Peace Яна също имаше такъв период, но отмина Hug

# 7
  • Мнения: 982
Това поведение е нормално и няма да е безкрайно.
Аз също се бях притеснила,10-месечен беше синът ми.Смешно ми е сега,но дори в тоалетната ходих с него,слагах го в столчето за хранене и...срещу мен!

# 8
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Бебешка му работа. Ако сме на гости и изляза от стаята се почва "мамооооо, мамоооо" - а е вече на 15месеца  Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 3 804
Дани и до ден днешен плаче когато аз или татко му (зависи с кой е в стаята) излезем от нея.

# 10
  • Мнения: 3 205
В такъв бебешки период е. Израства се, но е доста трудно за майката.

# 11
  • Мнения: 305
И ние сме в такъв период от 2 месеца.Надявам се да отмине!

# 12
  • София
  • Мнения: 4 129
Малкия ми син плаче за мен когато сме на гости и аз излезна. Но иначе в къщи си играе само в стаята.
Пробвай да го оставяш за по малко. Аз в един момент не издържах и му заявих, че и аз съм човек и отивам да си почина. След малко си играеше сам. А преди това само искаше да го разнасям на ръце.
Но в стаята сме му направили доста голямо място за игра.

# 13
  • София
  • Мнения: 43 903
Не е от зъби, това си е период, всяко бебе минава през него, ще й мине, не се притеснявай. Просто сега осъзнава колко е зависима от тебе и  като те загуби от поглед се страхува, чее вече няма да се върнеш - че е изоставена, взимай я със себе си най-добре, ако за малко трябва да отскочиш до др стая, оставяй вратите отворени и й говори през цялото време, така, че поне да чува гласът ти и не се притеснявай скоро ще премине Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 1 057
Това поведение е нормално и няма да е безкрайно.
Аз също се бях притеснила,10-месечен беше синът ми. Смешно ми е сега,но дори в тоалетната ходих с него, слагах го в столчето за хранене и...срещу мен!

Почти така беше и при нас. Аз просто го слагах в кошницата за колата и го мъкнех навсякъде, където съм Simple Smile
Както са казали повечето майки, период е, ще отмине.

Общи условия

Активация на акаунт