Раждането започва, а аз съм далече ПОМОЩ?

  • 2 270
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Здравейте мили майчета,

в момента съм в 31 г.с. предстои ми пътуване до гр. Видин в събота и ще се върна в София след една седмица. Моля за съвет ако там ми започнат болките или не дай си боже ми изтекат водите колко време имам до самото раждане? Мога ли да стигна до София без да родя в колата? Пътя е три часа. Питам защото от четвъртия месец имам болки и контракции и по принцип трябва да лежа, но наистина ми се налага да предприема това пътуване.

Много ви благодаря предварително за съветите и информацията.

# 1
  • Мнения: 2 663
Аз лично не бих рискувала с това пътуване, но щом казваш ,че се налага....Всяко раждане е индивидуално и не може да се каже дали ще родиш в колата или не.Ако не дай Боже се случи нещо мисля, че трябва да минеш през болницата да те прегледат и да да установят как вървят нещата -разкритие, контракции и после да мислиш за връщане към София.Ако изтекат водите трябва да си под наблюдение и би било адска глупост да пътуваш обратно , въпреки че самото раждане може да настъпи часове след като сте се прибрали.
Моите води изтекоха и малко след това родих.
Посъветвай се с гинеколога си и ако му имаш доверие го послушай!

# 2
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Ако почувстваш нещо, най-добре мини през болницата да те прегледат - те ще ти кажат какво е разкритието, можеш ли да стигнеш до София, изобщо всичко.
УСПЕХ!!! Peace

# 3
  • на пистата
  • Мнения: 5 826
и аз съм в 31 седмица и мисля да отскочим до турция,аз също съм постоянно с болки,но не се притеснявам ще си взема картона и чантата за болницата пък ако започвам да раждам ще намеря къде,моя вика само не и в турция ще чакаш да минем границата и тогава Joyвземи си картона и не се притеснявай,леко пътуване.

# 4
  • Мнения: 2 865
Ако получиш болки в тази г.с. е по добре да влезеш в болницата във Видин веднага за задържане отколкото да раждаш. Как така ще пътуваш до София с идеята да раждаш?

# 5
  • Мнения: 2 274
Като знам какъв е пътя до Видин, нищо чудно да родиш като пристигнеш там! Аз бях цялата бременност като теб и доки ми беше забранил каквито и да било пътувания! Така пропуснах 2 сватби, няколко рожденни дни и лятната почивка  Tired! Но си струваше, защото накрая си гушнах едно здраво бебче  Hug! Все пак щом се налага чак толкова, седмицата преди пътуването трябва да пиеш конски дози магнезий и но шпа /т'ва моя доки ми го препоръча като се бях засилила към морето, ама накрая се оказа, че имам разкритие и си останах в Сф/ и ако матката ти не се успокои, след пътуването най - вероятно ще си за болница - или за задържане, или за раждане!
  Успех! Аз на твое място не бих тръгнала!  Peace

# 6
  • Мнения: 46 488
Не е най-страшно да родиш в колата  Laughing но има ситуации, в които не може да се чака- кръвоизлив например и не бих разчитала на това да тичам до София  Stop
Щом толкова ти се налага да пътуваш, подготви се, за всеки случай.
Вземи си документите и ако се наложи, по-добре идете в местната болнница.
Ако сте на път- в най-близката. Извади от гугъл адресите на болниците във Видин, Монтана, Враца, Ботевград или Берковица, ако минавате през Петрохан.

И като тръгваш, не мисли за тия неща  Simple Smile

Безпроблемо пътуване!  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 601
Така, както си го озаглавила, реших, че в момента започваш да раждаш, но си се добрала някак си до компютър и да помагаме със съвети. Laughing
А иначе - по-добре си вземи картона и ако се започне не тръгвай на път, а по-добре раждай във Видин.

# 8
  • Мнения: 195
и аз съм в 31 седмица и мисля да отскочим до турция,аз също съм постоянно с болки,но не се притеснявам ще си взема картона и чантата за болницата пък ако започвам да раждам ще намеря къде,моя вика само не и в турция ще чакаш да минем границата и тогава Joyвземи си картона и не се притеснявай,леко пътуване.
Моя картон е в Шейново, аз там се наблюдавам и нямам желание да родя другаде. Честно казано не се притеснявам много и затова исках да се информирам дали три часа са достатъчни да устискам до София. Чувала съм че пред родилните контракции продължават доста повече, но ще рискувам  Laughing На теб успех и наистина стискай да не е в Турция.

# 9
  • София
  • Мнения: 978
Аз лично не бих рискувала с това пътуване, но щом казваш ,че се налага....Всяко раждане е индивидуално и не може да се каже дали ще родиш в колата или не.Ако не дай Боже се случи нещо мисля, че трябва да минеш през болницата да те прегледат и да да установят как вървят нещата -разкритие, контракции и после да мислиш за връщане към София.Ако изтекат водите трябва да си под наблюдение и би било адска глупост да пътуваш обратно , въпреки че самото раждане може да настъпи часове след като сте се прибрали.
Моите води изтекоха и малко след това родих.
Посъветвай се с гинеколога си и ако му имаш доверие го послушай!

Подкрепям това мнение

# 10
  • Мнения: 4 668
Не знам дали си заслужава да поемеш този риск  Rolling Eyes ... имам предвид връщането до София .
Аз родих 4 часа , след като ми започнаха леките контракции , така че нищо не се знае .
Говори с лекаря си !

# 11
  • Мнения: 451
Ти си чувала за дългите предродилни контракции, но аз родих точно за три часа- от първата контракция до появата на малката.Така че не разчитай на това.

# 12
  • София
  • Мнения: 10 309
Аз горе-долу по-това време на бременността ми бях в командировка пет дена.

Но смятам, че ако имаш някакви индикации за родова дейност или каквито и да е притеснения - веднага в най-близката болница! Раждането е строго индивидуално, може и да родиш за два часа, дай боже  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 2 807
Аз НЕ бих рискувала с това пътуване, няма нищо по-важно от това бебето да се роди възможно най-близо до термин, да е живо и здраво. Още повече, че отдавна имаш контракции, и трябва да си почиваш...
Дани (първа бременност) родих 5 часа след като ми започнаха контракциите изтичането на водите.
С пълно разкритие обаче бях около 3 часа след това, лекарят ми "задържаше" раждането на бебето, защото главичката му беше високо (изчакваше я да слезе).
Ако по време на раждането си с чести и изключително болезнени и ефективни контракции като моите, може и в колата да колабираш (прибаднеш)...

Ще се моля да вземеш най-правилното за бебчето решение!  Praynig Praynig Praynig

 

# 14
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ако получиш болки в тази г.с. е по добре да влезеш в болницата във Видин веднага за задържане отколкото да раждаш. Как така ще пътуваш до София с идеята да раждаш?

Подкрепям това мнение!

Както и съвета на Никол, впрочем!

Общи условия

Активация на акаунт