За стъклените плотове на хладилника - въпрос!

  • 11 984
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 323
Хладилника ми е 10 годишен, искам да го сменя. Обаче, гледам новите са със стъклени плотове... С двама невнимателни разбойника в къщи, тепърва и бебката ще го пробва "на бой", дали наистина са толкова здрави, както ме убеждават в магазина? Относно предимствата за почистване и други, съм убедена, просто се притеснявам дали няма бързо да им видят сметката. То вече май с решетки никой не произвежда, ама мога да изчакам поне още малко...Сигурно вече имате впечатления... Моля, споделете.

# 1
  • Мнения: 8 999
Новият ни хладилник е със стъклени полици, но това го забелязах чак след като цялата кухня беше обзаведена. В магазина изобщо не се замислих за полиците. Струват ми се ужасно непрактични и крехки. Да не говорим, че всяка капчица си личи от километри и изглежда мръсно, а металните решетки не се цапат по този начин. Много ме е яд, че не обърнах внимание на това, когато купувахме хладилника. А сега ме е яд на теб, че ми навря този факт в окото.

# 2
  • Мнения: 4 546
и аз като избирах исках да не е със стъклени, ама не намерих такъв. засега сме нямали гафове. а и мисля, че са от някакво по-устойчиво стъкло.

# 3
  • Мнения: 14 488
нашият е такъв - изглежда в магазина хубаво но иначе е ужасно непрактично. като отвориш хладилника най-малкото се запотяват от топлото което влиза от стаята. отделно дето все нещо капва. въобще не бих препоръчала хладилник с такива плоскости. иначе са здрави, може да сложиш и топло нещо върху тях и няма да се напукат от температурната разлика.
все пак да отбележа че при нас плоскостта която е над чекмеджето за зеленчуци се оказа не от такова стъкло и се пукна като сложих една топла тава Embarassed.
на другите пише "security glass" или нещо подобно

# 4
  • Мнения: 4 546
това с горещите неща не съм го пробвала - знам, че горещи или много топли неща не се слагат в хладилник.

# 5
  • Мнения: 14 488
това с горещите неща не съм го пробвала - знам, че горещи или много топли неща не се слагат в хладилник.

и аз го знам ама като бързам ....проблема както става ясно е че не съм улучила стъклото Blush

# 6
  • Мнения: 3 323
Направо ми разбихте всички илюзии! Поне за мръсното мислех, че ще по .... А някой виждал ли е със решетка? Гледах във доста магазини, но всички казаха че не получават.
Уриел, резервни, поне има ли и на каква горе-долу цена? Каква марка е твоят хладилник?

# 7
  • Мнения: 14 488
индезит. мисля че е този http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09009410
резервни няма или по-точно би трябвало да има но в магазина казаха че въобще няма да поръчат щото не доставят или нещо подобно. но това нали ти стана ясно че става дума не за секюрити кристала а за обикновеното стъкло, което е само едно в целия хладилник. малко повече трябва да се внимава.
като става дума за хладилници още един съвет мога да дам - търси някакъв който да има нещо за премахване на миризми - нашия мирише ужасно. не знам защо така. ползваме го от две години и не съм доволна. мирише, стъклата се потят и мацат, на всичко отгоре всички хладилници вече се предлагат с поставка само за 6 яйца вместо 10 като старите хладилници. никак не е удобно

# 8
  • Мнения: 4 546
нашият е този http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=662956&cat=45&o=m и съм доволна.
чак толкова не съм забелязала да се цапат плотовете, даже да си призная за една година не съм го чистила основно,  Embarassed само ако забележа нещо изцапано - забърсвам. не ми мирише.
за  чистенето и мириса изключвам случая, когато мъжо уля едно вино в чекмеджетата за плодове и ги мих основно.

# 9
  • Мнения: 3 323
Уриел, разбрах за стъклото, обаче с тия дечулига... Един влюбен (не внимава), един непохватен и една бебка дето тепърва ще прави пакости - не знам как ще го опазя! И защо, гадовете така с тия плотове? То е ясно, че това е слабото място!  Thinking А, пробва ли с обезмирисител? Аз купувам едни (не знам марката), сменям през 2-3 месеца. Не мога да преценя дали има ефект, но не мирише.
Херелина, май твоя ще се окаже по близо до това, дето искам, ама без фризера.
Или да изчакам още... newsm78? Той стария си работи, ама ми се искаше ....

# 10
  • Мнения: 1 311
Мериш размерите на поличките и си търсиш хладилник с подходящ вътрешен размер - и ако намериш - пренасяш от стария хладилник в новия.

# 11
  • София
  • Мнения: 346
И аз доста се притеснявах с тези стъклени рафтове, но не е чак толкова трагично положението Laughing Все още внимавам като си подреждам продуктите, но май рафтовете са си доста здрави. Не мисля , че се цапат повече, просто им личи, но пък се почистват идеално с микрофибърна кърпа. Освен това като разлееш нещо ,не чистиш всички решетки до долу а само един стъклен рафт  Peace

# 12
  • Мнения: 3 971
Моя е Фагор и е без стъклени рафтове   с решетките е  Peace Имаме го от  7м
С фризерна част отдолу

Май е този http://www.intermarket.bg/product_details.php?product_id=7796

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Новият ни хладилник е със стъклени полици, но това го забелязах чак след като цялата кухня беше обзаведена. В магазина изобщо не се замислих за полиците. Струват ми се ужасно непрактични и крехки. Да не говорим, че всяка капчица си личи от километри и изглежда мръсно, а металните решетки не се цапат по този начин. Много ме е яд, че не обърнах внимание на това, когато купувахме хладилника. А сега ме е яд на теб, че ми навря този факт в окото.

а,мерси,спести ми труда да го напиша Simple Smile
и аз не сетих да гледам полиците. голямо чистене пада. предпочитам решетка.
но пък въобще не съм се замисляла,че са крехки и трябва да внимавам да не се счупят.  Thinking
и бурканите слагам "силно" в хладилника и като мия самите полици, ги блъскам насам-натам из мивката.

# 14
  • Мнения: 221
Изглежда само на мен ми харесват стъклените полици. Новият ни хладилник (вече на 2 години) е със стъклени полици и откакто го имам не искам и да чуя за гадните решетки. Много ги мразех и ми бяха трудни за чистене. Стъклените плотове са ми лесни за почистване, до сега 2 пъти съм ги вадила да ги мия, но видях, че няма смисъл, защото е достатъчно едно забърсване и заблестяват от чистота. Не съм се замисляла никога дали са устойчиви, но сега като се замисля сигурно СА  Peace . Топла храна не се слага в хладилник и няма да пробвам дали са устойчиви на температурна разлика. Много си харесвам хладилника и дано работи дълго, но ако се случи да го сменям, много ще държа новия да е със стъклени полици  Grinning .

Общи условия

Активация на акаунт