ebay или как да продаваме по-добре ?

  • 16 442
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Скъпи мами в чужбина, продавате ли в ebay и доколко успешно се справяте.
Има ли тънкости, които трябва да се знаят за да е една продажба успешна.
Аз например мисля че са важни следните неща:
1. Възможно най-добри снимки на продукта за продажба.
2. Точното заглавие, например името под което го продава производителя.
3. Подробно описание на продукта от производителя, ако има високи оценки на тестове да се споменат.
4. Подробно описание за употребата на ползван продукт, на колко години е, има ли остатъчна гаранция, има ли следи от употреба.
5. Дава се начална цена от 1 евро и желаната минимална цена разбира се.

За това се сещам в момента. Мисля че доста от вас продават редовно и много успешно в ebay.
Поздравления за това   bouquet и моля споделете своя опит за да помогнете на мамите, които тепърва се опитват да продават.
За да ги предпазите от грешки и разочарования.
Знам че сте много отзивчиви и се радвам че ви има  Hug

Последна редакция: пн, 14 май 2007, 15:05 от Danin

# 1
  • Мнения: 106
Случвало ли ви се е след като сте продали нещо купувача да заяви че няма да го вземе.
Че не е прочел правилно обявата и други подобни извинения.
Какво правите в този случай?

# 2
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Данин, нашата Чико е спец! Питай я , защото не зная дали ще види темата. Хората са казали " Един от къща" ...и аз стриктно слушам и изпълнявам. Мъжа в къщи се занимава Ибе, и трябва да го накарам довечера да пише в темата ти. Ноооооо....на мен ми дойде една идея в главата и успешно я приложихме когато продавахме, то само веднъж беше. Нея може да я споделя на лични ,щото ще ме разпнат на кръст!    Sick

# 3
  • Мнения: 66
момичета,

Ще ви следя. Темата и мен ме интересува.

A mогат ли да се продават книги по Ebay?

# 4
  • Мнения: 3 521
A mогат ли да се продават книги по Ebay?

Зависи какви, но zа книги и дискове аz предпочитам amazon Peace

# 5
  • Мнения: 66
surfline,

а на Amazon ти самата можеш ли да продаваш книги?
Имам доста книги, чужда литература и си мисля, че бих могла и да ги продам.

# 6
  • Мнения: 106
Данин, нашата Чико е спец!......  Sick

Мерси Шехи  Heart Eyes
Ще я помоля на лични да пише по темата.
Ще се радвам да ми споделиш идеята си на лични щом предпочиташ.
Помоли наистина мъжа си да се включи  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 90
Случвало ли ви се е след като сте продали нещо купувача да заяви че няма да го вземе.
Че не е прочел правилно обявата и други подобни извинения.
Какво правите в този случай?
Слу4вало ми се е,иде6е ми да го уду6а  Twisted Evil,но кво да се прави слу4ва се  , искам му пари за обявата за6тото продава4а пла6та и % на финалната цена плус обявата и му слагам негатив и после го игнорирам в настроиките да не наддава на моите стоки и така

# 8
  • Мнения: 106
Случвало ли ви се е след като сте продали нещо купувача да заяви че няма да го вземе.
Че не е прочел правилно обявата и други подобни извинения.
Какво правите в този случай?
Слу4вало ми се е,иде6е ми да го уду6а  Twisted Evil,но кво да се прави слу4ва се  , искам му пари за обявата за6тото продава4а пла6та и % на финалната цена плус обявата и му слагам негатив и после го игнорирам в настроиките да не наддава на моите стоки и така

Няма ли предвидени санкции от самата система на ebay за такива некоректни купувачи.
Или нищо не можеш да направиш освен това за което ти пишеш?

Как може да просъществува такава система, ако без значение дали изобщо си си взел парите ти трябва да си платиш за обявата и процент от продажната цена. Ми то така мога да си се набутвам постоянно с по 40-50 евро за по-скъпи стоки и то напълно безнаказано. Пишете как е, аз не съм много наясно Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 521
surfline,

а на Amazon ти самата можеш ли да продаваш книги?

Може да, има такса можеш да цъкнеш на вашият амаzон и да погледнеш колко е в твоята страна, ако продаваш често си струва, ако са единични продажби по_добре ebay Peace

# 10
  • Мнения: 90
Случвало ли ви се е след като сте продали нещо купувача да заяви че няма да го вземе.
Че не е прочел правилно обявата и други подобни извинения.
Какво правите в този случай?
Слу4вало ми се е,иде6е ми да го уду6а  Twisted Evil,но кво да се прави слу4ва се  , искам му пари за обявата за6тото продава4а пла6та и % на финалната цена плус обявата и му слагам негатив и после го игнорирам в настроиките да не наддава на моите стоки и така


Няма ли предвидени санкции от самата система на ebay за такива некоректни купувачи.
Или нищо не можеш да направиш освен това за което ти пишеш?

Как може да просъществува такава система, ако без значение дали изобщо си си взел парите ти трябва да си платиш за обявата и процент от продажната цена. Ми то така мога да си се набутвам постоянно с по 40-50 евро за по-скъпи стоки и то напълно безнаказано. Пишете как е, аз не съм много наясно Simple Smile
зна4и не6то което не се плати от вапросния купува4 ти му изпра6та6 предупреждение като какво не си пла6та в тоя момент ти като си дала предупреждението и си заявила ,4е не си полу4ила парите Ebay пра6та емаили на вапросния купува4 и ако има тои пове4е от 3 такива предупреждения Ebay му изтрива профила от системата и тои пове4е не може да наддава и да купува с този профил ,трябва да си направи нов и така !!!За да изкара6 обява пла6та6 и после пла6та6 и 15% от финалната цена  Shockedаз ве4е се отказвам да продавам през Ebay има саитове  в които си поставя6 обявата гратис и са пак на са6тата сиситема като Ebay верно по малко посе6таеми са ,но поне не пла6та6 и таи или ина4е някои 6те се заинтересува от продукта ти

# 11
  • Мнения: 3 880
Ми то така мога да си се набутвам постоянно с по 40-50 евро за по-скъпи стоки и то напълно безнаказано.
Спокойно Wink, първо няма да е постоянно, второ- 40-50 евро такси са мноооого нещо, няма да ти се случи да плащаш по толкова за един продукт, освен ако не си решила да продаваш само коли или други неща на четрицифрена стойност и трето- не е безнаказано Wink.
Има опция с която съобщаваш на ибей, че не си си получила парите, те се свързват с човека и му напомнят (повечето плащат след този момент), ако пак не плати на теб ти връщат таксата, а за него има строго мъмрене.
Другата възможност е да предложиш нещото на следващия в търга (пак има бутонче за целта) тогава си на загуба само 50цента.
Наскоро имахме един, който се отказа от покупката, но не сме правили драми- казахме в ибей, че сме се разбрали взаимно, онези ни върнаха таксата, а ние предложихме стоката втори път и изкарахме даже няколко евро повече Simple Smile

# 12
  • Мнения: 90
Ми то така мога да си се набутвам постоянно с по 40-50 евро за по-скъпи стоки и то напълно безнаказано.
Спокойно Wink, първо няма да е постоянно, второ- 40-50 евро такси са мноооого нещо, няма да ти се случи да плащаш по толкова за един продукт, освен ако не си решила да продаваш само коли или други неща на четрицифрена стойност и трето- не е безнаказано Wink.
Има опция с която съобщаваш на ибей, че не си си получила парите, те се свързват с човека и му напомнят (повечето плащат след този момент), ако пак не плати на теб ти връщат таксата, а за него има строго мъмрене.
Другата възможност е да предложиш нещото на следващия в търга (пак има бутонче за целта) тогава си на загуба само 50цента.
Наскоро имахме един, който се отказа от покупката, но не сме правили драми- казахме в ибей, че сме се разбрали взаимно, онези ни върнаха таксата, а ние предложихме стоката втори път и изкарахме даже няколко евро повече Simple Smile
баж строго мамренее е твардо казано има хора които имат по 10 профила и плус ,а са6то така има и ло6и продава4и с една дума отваря си о4ите в Ebay като купува6 и като продава6 ,последната ми сметка е :43?  Twisted Evil

# 13
  • Мнения: 3 880
последната ми сметка е :43?  Twisted Evil
Е да, ама това сигурно не е за един артикул само, а за повече от няколко Wink

# 14
  • Мнения: 90
последната ми сметка е :43?  Twisted Evil
Е да, ама това сигурно не е за един артикул само, а за повече от няколко Wink
е да ,но тоя пат Ebay си прави углу6ки и ми пра6та една и са6та фактура (без да са ми опостили некои стоки ),на които некои си ре6ил ,4е иска после пак скапо му било и така трябва и купува4а да напи6е писмо до Ebay ,4e ne e zakupil покупката си по еди ква си при4ина , а някои са неоткриваеми дори за това

Общи условия

Активация на акаунт