ПИТАНЕ (кога се виждат камерите на сърцето)

  • 1 352
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
 ПИТАНЕ...в коя седмица най-рано се вижда дали сьрцето на бебо е добре и дали има оформени камери.Благодаря?

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 09:49 от Reza

# 1
  • София
  • Мнения: 178
Мисли по-позитивно Grinning Всичко ще му е наред на бебо. Можеш в ЖК да се осведомиш. Лично аз ходих в 20 гс при Мазнейкова на 4д ултразвук. Прегледът е обстоен около 1/2 час.
Леко бременеене Grinning

В калкулатора на бгмамма виж

# 2
  • Мнения: 617
Този преглед е добре да се направи в 21-22г.с прави се с 2Д ултразвук от добър специалист. Не е задължителен така че ти трябва да предвижиш нещата.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 907
Около 20 - 22 г. с. се прави фетална ехокардиография.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 750
Прегледът, за който питаш се нарича фетална морфология - с помощта на ехограф се гледат всички органи на бебко. Ако се притесняваш специално за сърдечната дейност, ти препоръчвам да отидеш при доц. Томова. Тя е детски кардиолог, но прави и фетална морфология.
Докато бях бременна ходих на преглед при нея - гледа доста подробно всичко на бебко.

# 5
  • Мнения: 497
Специално за сърцето се се ходи 25-26 г.с.

# 6
  • Мнения: 520
Аз също ходих при доц.Томова,и както ти е написала Таталино по-горе ,тя е точно ехокардиолог,но аз бях по-рано -в 18г.с. така ми препоръча лично доцентката и я послушах.  Peace

# 7
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Около 20 - 22 г. с. се прави фетална ехокардиография.

 newsm10

# 8
  • по света
  • Мнения: 1 587
По принцип ехокардиографията се прави в 20 седмица, а това е преглед целящ да определи дали са формирани нормално структурите на ССС-ма

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 16:47 от juliana

# 9
  • Мнения: 5 362
Прегледът, за който питаш се нарича фетална морфология - с помощта на ехограф се гледат всички органи на бебко.
Peace

# 10
  • Мнения: 545
На мен още в 13-та г.с. ми казаха "четирикухинен образ на сърцето", т.е. са се виждали 2-те камери.

# 11
   Здравейте и от мен.  Simple Smile  bouquet От доста време му се радвам на този сайт, но сега вече имам повод за още по голяма радост.... preggo, но с радостта започнаха и притесненията. Днес ходих на лекар в Шейново и ми казаха, че сам в 6 г.с. - 4,3 мм. т.е. лекаря ми каза че се развиваме малко по бавно, не е било проблемно, но е малко по малко. Как мислите дали имам повод за притеснение? Благодаря предварително  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 617
Първо честито   bouquet
Знаеш че не всички бебета растат еднакво. В 6г.с то сега започва да расте истински, така че не се притеснявай излишно. Бебо има нужда от твоето спокойствие. Моето бебе в 7г.с доки каза че е 5мм, ама то на тези уреди само леко да му трепне ръката и ето ти нема ги 2-3мм.

# 13

Благодаря  за успоконието, всички ми казват да не се притеснявам...то щтяло да навакса  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 069
От 20 г.с. до 23 г.с. се ходи на фетална ехокардиография на плода и там изследват с ултразвука всичко по сърчицето на бебчо.

Общи условия

Активация на акаунт