Англйска тема-8

  • 16 981
  • 301
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 959
Добре дошли в новата ни тема-8-ма
И така след като вече изядохме козунаците и яйцата easter easter,обсъдихме и "Евровизията" с пълна сила се отправяме към лятото което се кани да почука и на нашата врата/особено след дъждовете които се изляха последните няколко дни/.
Ето и линковете от старите теми:
до мамите в Англия
Бъдещи и настоящи мамчета във UK
Бъдещи и настоящи мамчета в UK
Little Britain - тема ента
Little Britain - тема 5
Пижо и Пенда на гости в Кралството-тема 6
Козунаци и яйца се правят на Англйска земя-тема 7
Вие сте наред lalalala

Май
01 Май ден на труда                                           
02 Май Борис, Боряна, Борислав
05 Май Ирина, Мира, Живко, Живка
06 Май Гергьовден
07 Май ден на радиото и телевизията
08 Май ден на Червения кръст
09 Май ден на Европа. ден на Европейския съюз
10 Май ден на съобщенията
11 Май Кирил, Методий
17 Май Спасовден, ден на децата
21 Май Елена, Елица, Константин, Костадин, Койчо
24 Май ден на българската просвета
27 Май Петдесетница
31 Май ден без пушене

Юни
02 Юни ден на загиналите за свободата и независимостта на България
05 Юни ден за опазване на природата
18 Юни Петрови Заговезни
20 Юни Денят на бащата
21 Юни ден на енергетиката
23 Юни ден на олимпиеца
24 Юни Еньо, Енка, Янко, Янка, Яна
26 Юни Давид
27 Юни ден на риболова
28 Юни ден на транспорта
29 Юни Петровден
30 Юни Апостол, Цоло и Цола
 newsm10 newsm10 newsm10



# 1
  • Мнения: 1 363
Привет,
моето двуседмично гости си заминава утре, та ще имам повече време за форум и интернет пространството.
 Peace

# 2
  • Мнения: 1 363
М Е Р И, я разкажи какво стана в училището.

Те дали са разбрали въобще за инцидента? Да не е станало в почивката и после да са се потулили нещата?
Те по принцип, доколкото разбирам от дочуто от тук и от там, училищата не обичат много да се занимават с въпроси свързани с булиинг и доколкото разбирам не искат да виктимизират (извинявам се за думата) були- то. За това не се предавай, ами се бори докато не те удволетворят резултатите.

Трябва да тръгвам

Поздрави на всички ви  bouquet

# 3
  • Мнения: 720
хайде и аз се записвам. Peace

# 4
  • Манчестър
  • Мнения: 2 479
Учудвам се,ако са знаели за инцидента и не са направили репорт...или поне да те уведомят което ме навежда на мисълта,че верочтно учителите не знаят.
В градината на моя син винаги пишат репорт със всички детаили - кога ,какво станало и тн и ме карат да се подпивам..мисля,че и в училищата е така.

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Ехе, изядохме ли яйцата и козунаците  Laughing

Сега да разправям. Синът ми се сдърпал с друго дете, след като играли футбол в голямото междучасие (мразя футбола). Моят е много отворен на думи и умее да дразни, но пък другото е било от типа "скачам и бия" и се нахвърлило върку Жорко. Никой нищо не е видял от учителите. Това, което ми направи впечатление е, че до Key stage 1 много треперят над децата, после изведнъж поотпускат юздите, не знам какво ще е в Secondary school  ooooh! Даже синът ми като стана Key stage 2 и започна да играе заедно с по-големите, веднага му направи впечатление какъв цветущ език ползвали на play ground-а в училище Crazy За това съветвам, който има възможност, да записва децата си в частни гимназии. Все си мисля, че там ще е по-добре в това отношение.
Да се върна на темата, обадиха ми се същият ден от училището, да ме информират, че Жорко е имал инцидент, болял го пръстът и ме посъветваха да го заведем в спешното. На момента учителят беше споменал, че щели да "investigate" случая, но въпреки че Жорко на следващият ден се появи с шина, нищо не направиха. Та мълчах си аз и чаках, но няколко дни тишина, вчера звъннах и поисках среща с класния им, който е и заместник директор. След училище говорихме на дълго и широко. Той уж присърце взе нещата, извини се, че не е обърнал повече внимание на случката и че се е наложило аз да повдигам въпроса. Оправда пропуска с течащите в момента SATS. Важното е, че обеща да проведе сериозен разговор с другото момче и най-важното с всички момчета, защото тези сдърпвания, след мачовете в голямото междучасие, не са единични случаи. Един ден е синина, друг ден счупен пръс, после какво да очакваме  Rolling Eyes Подчертах му, този агресивен акт колко проблеми ни създаде, не само на Жорко, но и на цялото семейство. В този дух беше разговорът. Днес ще чакам синът да ми каже резултатите  Peace

# 6
  • Мнения: 490
здравейте мами,пазарувате ли от интернет и от кои саитове? аз редовно си пазаря от next , ebay и някои български сайтове . А пазарувате ли от US там има интересни неща,но още несъм пробвала:)
ех ние които си стоим вкъщи се чудим май каква да я подхванем Wink
аз излизам на разходка да неизпусна хубавото време

# 7
  • Мнения: 30
Виждам, че няма много желаеши за среща, но тези, които искаха нека да ми пишат на лични да се организираме за 2 юни. БЛагодаря.



Някой чувал ли е за чайчета литъл Беър или подобни за спокоен сън за деца? продавали се в Сейнсбърис? не можах да ги намеря на сайта им и на рафтовете също:)

# 8
  • Мнения: 30
здравейте мами,пазарувате ли от интернет и от кои саитове? аз редовно си пазаря от next , ebay и някои български сайтове . А пазарувате ли от US там има интересни неща,но още несъм пробвала:)
ех ние които си стоим вкъщи се чудим май каква да я подхванем Wink
аз излизам на разходка да неизпусна хубавото време

пазарувам редовно от next и ebay и много други (sainsburys,boots,dorothy perkins, adams kids, babies r us, debenhams i т.н) просто онлaйн пазаруването ми е страст:) българските саитове са ми малко мътни, купувах подараци за рожден ден, които да изпратя в бг з а по-лесно уж и после 1 месец не можах да оправя бъркотиите:) не са подготвени там за професионална електрона търговия още; през уикенда никой не следи сайтовете за продажбите, след 5pm също, никой не отговаря на емаили по 2-3 дни; ще се научат предполагам, но за сега е повече проблем, отколкото удоволствие за мен да пазарувам онлайн с бг:)

# 9
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Maлко побут на темата ни, че се е загубила на трета страница.Сега времето се стопли и май всички сме се хукнали навън. Аз пък броя дните до заминаването ни в България.
Някой беше писал за заверка на копията на паспорта. Може при адвокат и още някъде. Къде беше това някъде? Заверката ми трябва при подаване на документите за английско поданство. Ако някой си спомня да пише.
А за среща, още откак е този форум се опитваме да си направим среща, но май всеки се е покрил и няма желаещи. Само веднъж или два пъти няколко лондонски мами се срещаха.
Они, а ти къде живееш? Може да сме наблизо.

# 10
  • Мнения: 276
Няма ли някой наблизо? всички ли сте в Лондон?...много ни липсва българска компания. Тук сме само10-тина постоянно пребиваващи, другите идват и си отиват. Ако има някой живеещ в или около Ливърпул да пише...

Ние безкрайно страдаме след снощният мач Cry

# 11
  • Мнения: 2 032
Мама Криси, реват ли в Ливърпул днеска запалянковците? Mr. Green

# 12
  • Мнения: 276
няма "по-болни" от тукашните запалянковци. Много е депресиращо от снощи насам... Хора плачат по улиците! Трагедия с безкрайни мащаби!
 PraynigДогодина ще спечелим!

# 13
  • Мнения: 2 032
Да, те са диви.
Ама и аз очаквах Ливърпул да бият, докривя ми, признавам си.

# 14
  • Мнения: 276
през 2005 прживях най-голямата емоция( след раждането на сина ми). Не сам прдполагала , че може да има такова нещо. всички улици, дори в предградията бяха облечени с екипи на Ливърпул и пееха цяла седмица. Неповторимо!

Общи условия

Активация на акаунт