хиперстимулационен синдром

  • 3 521
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте, момичета! Понеже не успях да открия достатъчно информация на тази тема, реших да се обърна към тези от вас, които са минали по пътя, по който вървя аз в момента. Този месец се подлагам на стимулация на яйчниците с Мерионал. Аз съм с поликистозни яйчници, преди 6 месеца ми бе направена операция за т.нар. клиновидна резекция. Преди операцията имам три стимулации с Пурегон - на две от тях реагирах добре - съотв. с 6 и 4 фоликула, на третата нямаше реакция. Сега, след операцията започнах с по-лека стимулация - първо само с Клостилбегит /неуспешно/ и този месец съответно съм на Мерионал. Проблемът е, че развивам хиперстимулационен синдром - докторът ми го забеляза, защото на 10-тия ден бях на преглед, но каза, че трябва да продължим с лечението - съответно ми увеличи мерионала с още 8 ампули - до 18 ден. Сега съм в 14 ден, а от вчера имам доста силни болки в корема, който е порядъчно издут. Днес, преди да сложа поредната инжекция, попитах доктора дали да продължа, той съответно ми каза да действам, че е очаквал тази реакция, но че ако спрем сега, губя този цикъл - и всичките пари и болката, която съм изтърпяла до сега отиват на вятъра. Аз обаче се притеснявам от това до какво може да доведе този хиперстимулационен синдром, затова ви моля, ако сте били в подобно състояние, пишете ми. Малкото информация, която намирам в нета не е много успокоителна - правели се пункция и дренажи, за извличане на течността от коремната кухина, както и различни вливания - предимно на протеини. Но аз все пак се надявам да има различни по тежест прояви на този синдром и се надявам да не стигна до там. Просто ми се иска да знам кога наистина става опасно и евентуално какво да правя. Въобще ще съм благодарна на всяка информация, която може да ми предоставите. Днес сестрата ми каза например да пия много течности и сокове с оранжев цвят - съдържали калий и било полезно в случая. Ако знаете подобни други превантивни мерки, споделеге ги. Благодаря предварително на всички, които ще отговорят на моите питания.

# 1
  • Мнения: 4 324
Здравей,

Знам само че хиперстимулацията е опасна, нищо повече Sad Дано се включи някой с повече информация.

Дано всичко е наред при теб, пиши как се развиват нещата!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Никак не ми се иска да ти напиша това,което ще ти напиша,защото със сигурност ще те изплаша.Преди четири години на ученайка ми и се случи това.Наистина започна да събира вода в корема и белите дробове,последваха лекарска грешка/казаха уж,че имала цироза-глупости пълни/,но като я преместиха в друга болница видяха,че събира вода и веднага и направиха пункция на гръбнака,за да изтеглят водата от дробовете и на корема също.Това я спаси.Но не знам как беше стимулирана,с какви лекарства.Дано при теб всичко е наред.Ще стискам палци Hug

# 3
  • Мнения: 1 546
Миличка, аз бях с такъв синдром есента на 2006 година и побърках момичетата тук с моите тревоги..Аз имах адски болки в десния яйчник,които стигаха до бъбрека(заради тази течност която се събира) стигна се до Бърза помощ...много се уплаших.Това се случи след 3 таблетки Клостил и една инжекция Меногон.Моят гинеколог тогава каза ВЕДНАГА да спра всички хапчета...разминах се с болките и силната уплаха, защото и аз изчетох големи страхотии за спукани яйчници, дренажи и прочие...
Слушай си все пак лекаря и го питай за всичко, което те тревожи.Дано всичко завъши добре.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 580
         Аз също съм минала по този път.  При последната стимулация се наложи по- дълъг период да ми се слагат инжекциите - 21 ден. Започнах да се подувам след като свърши стимулацията. Не и обърнах много внимание, защото беше преди Коледа и си мислих, че е от многото храна и течности. По Нова година вече не можех да дишам. Отидох на спешен кабинет и там ми сложиха инжекция с Дехидратин нео. Оказа се, че това било голяма грешка, добре че не стана нещо лошо. След празниците веднага ме приеха в Клиниката по стерилитет, която посещавах и 3 дни ми преливаха по три банки различни разтвори и следяха по колко урина се отделя в денонощието. След това още месец пиех пилешки бульон, който си приготвях в къщи като варях едно цяло пиле докато се развари и след това се прецежда. Без никаква сол и каквито и да е подправки, само с морковче и целина за вкус, че е доста блудкаво.Може да ядеш и от бялото месо и  безсолна извара. Това ми беше менюто за деня 15 дни, след това започнах да добавям и други храни.
       Между другото като направих тест след това се оказа, че съм бременна.

# 5
  • Мнения: 87
Zdraveite vsi4ki.Az sa6to imah hiperstimulacija,no primen izleze najave sled transfera.Izdu mi se korema i az misleh 4e e ot prejaždane.Hodeh vseki den na sistemi pri moja lekar i mi kazaha pone 5-6 litra voda na den.Posle postapih v bolnica,i se okaza 4e edinija jai4nik se e ugolemil i usukal,poradi koeto ne se orosjava i trjabva da se operira.Az ne se saglasih,za6toto ve4e znaeh 4e sam bremenna i se opravih s lekarstva i sistemi.Uspeh na vsi4ki Heart Eyes

# 6
Здравейте отново момичета! Благодаря на всички, които се включиха. Последните две съобщения звучат оптимистично - явно може да има положителен резултат в крайна сметка, въпреки дискомфорта и тревогите. При мен в крайна сметка поради хиперстимулационния синдром се наложи спиране на стимулацията на 15 ден. Съответно Прегнила, който трябваше да си сложа на 20 ден за предизвикване на овулация също беше спрян. Според доктора ми има шанс да съм овулирала спонтанно въпреки това - стискам палци и се моля да е така. Според него също така нямаше проблеми да продължим с опитите, въпреки, че повечето доктори препоръчват точно обратното в такива случаи. Бих искала да ви кажа как всъщност си помогнах, без да се наложи да ходя в болница на системи или да ми правят дренажи. Значи мъжа ми беше прочел в някакъв английски форум, че в такива случаи много добре действа поемането на електролитни течности - като тези, които пият спортистите. Веднага ми взе - ISOSTAR - служи за хидратиране, енергизиране и подобряване на метаболизма и освен това е формулиран така, че да бъде в синхрон с течностите в организма /има и други подобни електролитни напитки - някои на прах, други готови за консумация/. Та започнах да пия по 1.5 л на ден от тази напитка, като в допълнение поемах доста вода и сокове - в общи линии огромни количества течност. Специално след електролитната течност забелязах, че започвам да уринирам много - почти на всеки 15 мин. /което между другото е много важно, защото при този синдром може да се получи притискане на уретрата и спиране на уринирането - при мен почти се беше стигнало до там/. Явно организма заработи на бързи обороти - метаболизма се ускори и започна да отделя по малко от течността в корема. Още първия ден почувствах облекчение. А бях доста зле - вече ми беше затруднено и дишането, толкова се бях издула. Доктора ми беше казал, че ако не се оправя, на другия ден трябва да отида за дренаж. Слава Богу не се стигна до там. Явно това действа много добре. И смятам, че така напълно заместих вливанията, които трябваше да ми правят евентуално, ако бях постъпила в болница /доколкото знам подобни съставки се вливат/. Освен всичко трябва да се измести напълно от храната натрия - респ. солта. Това изключва доста храни от менюто, защото почти навсякъде има сол, а в случая тя е вредна дори и в малки количества. Това е засега от мен. Пожелавам от сърце успех и късмет на всички и дано не стигате до тук.

# 7
  • Мнения: 4 324
Пожелавам ти да нямаш вече подобни изживявания! И дано си имала овулация този месец, а по-важното което е - дано да сте я оползотворили Simple Smile

Информацията, която си дала ще е от полза и на други момичета. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт