Имах много кърма,но бебчо не иска да суче!

  • 421
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 498
 Cry Ние бяхме изключително кърмени бебета,имах много кърма или поне достатъчно за да храня само с нея,но с известни семейни проблеми кърмата намаля бебчо почна да плаче и му додавах с адаптирано мляко.Така няколко дни.Сега вече не иска изобщо да суче от мен и за съжаление няма как да поддържам кърмата...Какво да правя.Майка ми ме съветва да се цедя и да му давам сутрин и вечер пък до колкото изкарам.ПОМОГНЕТЕ! Cry

# 1
  • Мнения: 1 008
На мен също ми намалява кърмата и сме на добавки-винаги първо я слагам на гърдата,понякога суче,друг път се дърпа и не иска SadНо не спирам да я кърмя,цедя се,но резултатът не е впечатляващ-около 80 от двете.Пия и чай за кърмачки и съм решила на всяко кърмене да й давам кърма,колкото и малко да е.

# 2
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Цеденето не показва реалното количество в гърдите. Аз вече трети месец не мога да изцедя повече от 20 мл от двете, а бебка си папка нормално. Моя съвет е да слагаш бебето на гърдата постоянно, и да се дърпа ако е гладно ще засуче. Ако не предлагаш шише и биберон има начин да си върнеш кърмата и желанието на бебето да суче. Има мами които ще се изкажат по-компетентно от мен. Желая ти да възстановите бързо кърменето

# 3
  • Мнения: 1 321
Дерзай и не се отказвай да даваш на бебо гърда колкото и да не иска да засуче.Понеже още сте малки имаш шанс да го научиш.През другото време цеди с помпата и не се ръководи от това колко изцеждаш че имаш толкова.Бебето по принцип изсуква от тебе поне 2-3 пъти повече.Ако толкова и не ще да засуче поне цеди и му го давай.Иначе за да поддържаш лактацията пий много течности яж белтъчини-месо,бадеми,орехи,овесени ядки и лактогонния чай.
Успех ти желая. Hug

# 4
  • Мнения: 498
.Иначе за да поддържаш лактацията пий много течности яж белтъчини-месо,бадеми,орехи,овесени ядки и лактогонния чай.
Успех ти желая. Hug
Ох,това и правя,дано помогне.Яд ме е че имах достатъчно и отгоре.Не правете тази грешка да се ядосвате за глупости.Ето моя резултат...  Cry

# 5
  • Мнения: 1 321
Да почивката и спокойствието също влизат в това число.Дано сега когато си разбрала проблема да го отстраниш и да се отдадеш изцяло на бебо. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 252
Започни да намаляш добавката и предлагай по-често да суче. С по-голямо постоянство ще успееш!

Общи условия

Активация на акаунт