първи цикъл след операция на миома

  • 14 868
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
момичета, моля за информация. колко време след операция на миома ви дойде първият цикъл, нормален ли беше и колко продължи? моля пишете и каква миома сте имали - сигурно има значение за първата менструация - имахте ли кръвоизливи преди операцията? много благодаря!

# 1
  • Мнения: 75
Здравей,
Аз съм оперирана от миома на краче от външната страна на матката. Не съм имала никакви кръвоизливи или закъснение на цикъла.

# 2
  • Мнения: 119
Мерси, Сълзичка!

# 3
  • Мнения: 1 951
Моята беше съвсем малка и от вътрешната страна. Не съм имала кръвоизливи и ми дойде нормално.

# 4
  • Мнения: X
при мен дойде 7 дни по-рано
бях още в болницата
казаха, че е операцията е била като шок за организма и е предизвикала по-ранен цикъл
не беше по-обилен, по-скоро по-оскъден, следващият беше нормален
иначе миомата беше голяма, външна

бързо въстановяване

# 5
  • Мнения: 13
здравейте и аз имах голяма миома и след операцията ми дойде нормално,без болки и кравоизливи като беше преди това

# 6
  • Мнения: 820
Аз имах две малки, вътрешми миоми. Преди операцията не съм имала кръвоизливи, но имах зацапване, което започваше 5-6 дни преди цикъл и толкова след цикъла. Цикъла ми дойде 2-3 дни по-рано, не беше обилен и не болеше както обикновенно. Забременях на третия цикъл след операцията.

# 7
  • Мнения: 556
Здравей Didka_M. Радвам се, че си бременна. Мен на 28 февруари ме оперираха от миома - беше доста тежка и сложна операция - за малко да изгубя матката си. Казаха ми да се пазя 6 месеца от забременяване. Вече са минали почти 8 месеца, а мен все още ме е страх да пробвам.
Затова искам да попитам как се чувстваш? Има ли проблеми? При теб коремна ли беше операцията. В кой месец си? Нужно ли е да лежиш и да ограничаваш движението през бременността.

# 8
  • Мнения: 820
Здравей Мира,
при мен операцията не беше толкова тежка, защото миомите ми бяха малки по около 3 см и ги махнаха с хистероскопия - през влагалището. В момена съм в началото на 3ти месец, няколко пъти имах кафеникаво зацапване, и лекарката ми каза да я карам по-полека и без секс, но не става дума за лежане, а просто за по спокоен живот и избягване на натоварване. Зацапването спря преди седмица и от тогава не съм имала проблеми.

Консултирай се пак с лекаря, който те е оперирал и ако той ви даде зелена светлина давай смело.  Hug

# 9
  • Мнения: 556
Благодаря за отговора! Вече ще бъда по-смела. Другия месец започваме с опитите. И може би ще трябва да съм в болнични постоянно, защото рабоата ми е много напрегната!!!

# 10
  • Мнения: 219
Здравейте момичета ! И аз претьрпях на 03.01.2007  операция но от киста и ми отстраниха левия яйчник До сега за тази година имам 2  мед. аборта плода не се развиваше Не сьм се предала и мисля скоро пак да опитам !

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 00:46 от e36

# 11
  • Мнения: 1 951
Успех, Мира  Praynig

Е36 само така, не се предавай  Hug А имате ли направени генетични и имунологични изследвания?

# 12
  • Мнения: 219
Имам направени и двата вита изследвания 2 антитела са малко повишени -но много малкао Моят проблем е психически .Имам син с генитично заболяване Мускулна Дистрофия той е на 15 а аз на 36 Не сьм носител просто се е случало но немога да го приема и да му помогна На никой не пожелавам нашата сьдба Правете сеи генитични изследвания на бебчовците преди да ги родите 3-4 месец !

# 13
  • Мнения: 556
Здравей е36.
От сърце ти желая успех и скоро да държиш така желания бебок в ръцете си. Поздравявам те за борбения дух - браво на теб. Само така. Няма да се предаваме! Преживяли сме много и заслужаваме да сме щастливи!!!
И късмет на всички борещи се! Хайде - да се похвалим до края на годината. Поръчала съм си на дядо Коледа точно такъв подарък! Дано и на вас ви го донесе!!!

# 14
  • Мнения: 37
Zdraveite momicheta,
Na men sashto mi praviha operacia ot miomi septemvri mesec. Imah tri i mi gi mahnaha s koremna operacia. Parviat mi cikal doide tochno 29 dena sled operaciata, a vtoria  sled 12 dena, sled parvia. Chakam sega da vidia dali tretia shte e redoven. Parvia pat beshe po-lek, no vtoria ciakl beshe boleznen i s malki parchenca krav. Sashto mnogo me boliaha gardite, korema, izobshto beshe gadno.
Sega mi predstoi cvetna snimka za prohodimost. Molia se vsichko da e nared!
Na vsichki vi jelai a uspeh i da se darjite, nikakvo predavane. Nakraia vsichki maki se opravdavat.
Dano za Nova Godina  da poluchite taka ochakvanite dve chertichki!! : Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт