Заместване на кърмене

  • 888
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте, д-р Слънчева,

Имам следния въпрос, защото от много съвети и четене, вече съвсем се обърках.
Дъщеря ми до края на петия месец беше само на кърма. Педиатърката каза, че е време да започнем захранване и каза, че едното кърмене трябва да се замести от зеленчуково пюре от сварен картоф, разреден с кърма. Следвайки съвета й вече три седмици давам картофено пюре, около 160мл, разредено с 20-30мл кърма. Наскоро обаче прочетох, че не трябва млечно хранене да се замества с пюре, което не съдържа мляко и започнах да се чудя дали тези седмици детето ми е било лишено от важни хранителни вещества. Моля за вашето компетентно мнение и съвет как да продължа захранването като качествен и количествен състав. Дъщеря ми вече е на 6 м и половина.
Забравих да спомена, че от една седмица включвам в следобедното хранене и безмлечна зърнено-плодова каша, като след нея давам и почти цялото количество кърма - правилно ли е това и трябва ли да давам млечни каши и пюрета, при условие че още имам кърма?

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Добре е към зеленчуковото пюре напр. 120 мл. да давате бебето да суче още- то ще изсуче около 60-70 мл и така ще получи необходимото му мляко- кърма. Следобедното хранене го замествата правилно. Вместо АМ то получава каша с кърма. Запазете вечерното и сутрешното кърмене по възможнос максимално дълго. Така няма да лишавате бебето от ценната кърма, а то ще приема и друга храна, която също му е необходима за тази възраст.

Общи условия

Активация на акаунт