Деформация на главичката

  • 2 028
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Мила мами, помогнете! От 2 седмици забелязахме, че главата на Андрея е като че я е минал валяк отзад. Първите месеци го държахме да лежи ту на едната страна, ту на другата, но отдавна вече това не му харесва и сам се извърта и лежи по гръб. Вследствие на което добре оформената му главичка е като сплескана отзад и мястото е напълно плешиво  Embarassed  Сега настоявам да лежи настрани, но все пак се извръща по гръб от време на време. Дали сме деформирали главичката на детенцето, много страдаме по въпроса. какво мислите?

# 1
  • Мнения: 1 391
спокойно - всички хлапета са така... не можеш да го вържеш да не лежи по гръб... и нашата мома е плешива отзад, вече е на 6м! и също леко сплескана.... това за плешивото ще се оправи, а за сплесканото не знам... моята глава е сплескана точно там също, не знам, дали ме е наследила генетично или се е деформирала и нейната и моята... на таткото не е сплескана...   341uu

# 2
  • Мнения: 1 581
Спокойно, и ние бяхме с крива глава и плешива до 8-9 месец. Не съм го намествала - спеше си, както му е удобно, въпреки упреците и бележките на бабите... И си се оправи. Ако те притеснява, питай педиатъра.

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Моя леля казва, че главата и се била сплескала от много лежане.Като бебе е била мързелива и само по гръб била лежала.До сега си мислех, че се майтапи, но вече незнам....притесних се

# 4
  • Мнения: 2 807
Би могла да се посплеска малко, ако обаче има някаква форма на рахит...
Споделили ли сте притеснението си с педиатъра на детенце?
А витамин Д приема ли?

# 5
  • Мнения: 1 581
И между другото от това, че е плешиво отзад, може да ви изглежда, че е сплескано, а да не е.

# 6
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
И на моята дъщеря главичката й е сплескана от едната страна, което е по-лошо, защото се разваля симетрията. Надявам се да се оправи, но засега няма такива изгледи. Сега опипах и моята глава отзад - наистина като че ли е малко плоска на едно място, но то е по-нагоре към темето, не би следвало да е от лежане по гръб (освен ако не съм лежала на челна стойка  Laughing )

# 7
  • Мнения: 3 537
И нашата главичка е малко сплескана отзад.Ама какво да направя като спи само по гръб,оставя ли го на страни си се обръща. Thinking

# 8
  • Мнения: 705
na monka glavata sashto e spleskana otzad, a tia spi ne samo po grab, no i na strani. za tvoe uspokoenie pitai pediatarkata si. nashtata kaza che shte se opravi or samo sebe si.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 175
Мили мами, не се шашкайте от кривите главички!
За протокола - и главата на нашата бебка е сплескана отзад и плешивка Grinning ! Но аз не се притеснявам, защото знам че ще се оправи!
На баткото беше сплескана от едната страна и приличаше на крив корнишон, а сега - да го видите само какъв ми е красавец Wink !

# 10
  • Мнения: 2 807
Иначе за плешивото отзад - не се притеснявай, и синът ми беше така доста време (от лежането е) - това е "белега" на добрите деца  Wink

# 11
  • Мнения: 686
Благодаря ви много, мами! Миналия месец пропуснахме консултацията заради грипната епидемия, та другата седмица, като отидем, ще питам и педиатърката.
А за витамин Д - да, пие си и лекарката каза, че нямало опасност от рахит - ама знам ли - ще разбера, надявам се, всичко другата седмица.
Целувки по плешиви и неплешиви бебешки главички  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт