За белега от секциото...

  • 1 016
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Извинете за суетния въпрос, но моя белег от първото секцио е ужасен - голям и червен. Сега пак ми предстои секцио, ще избера друг лекар и т.н., но има ли нещо което трябва да го помоля... не знам - да ме залепи ли, или някакви по-добри конци, които сама да си купя... "Контатубекса" после е ясно.

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Не знам какво да те посъветвам  - моят белег без никакво третиране е почти незабележим - като тънка линийка - само на пипане леко се усеща.

# 2
  • Мнения: 4 965
Зависи основно от 2 неща:
1. начина/техниката на шиене - тя е индивидуална за всеки лекар;
2. доколко кожата ти е склонна да се възстанови.
Не знам за конкретни техники - доверих се за това на лекарите.
Но пък аз нямам вече изобщо никакъв белег (след като ми падна коричката на раната започнах да се мажа). Ама нямам и стрии почти - въпреки, че почти удвоих теглото си през бременността. А преди няколко месеца се бях засилила и минах през стъклената врата на хола - ръцете ми бяха жестоко нарязани и всички ме убеждаваха, че ще ми останат белези, а аз нямам нищо (с изключение на 2 точици - подобни на лунички - на гърба на китката). Не съм мазала с нищо в случая, но цял живот се мажа с разни подхранващи и регенериращи млека и масла за тяло и вероятно кожата ми сама е свършила останалото.
Т.е. действай още отсега с подходящи мазила. Sunglasses

# 3
  • Мнения: 4 621
Не знам какво да те посъветвам  - моят белег без никакво третиране е почти незабележим - като тънка линийка - само на пипане леко се усеща.
Peace И моят е така

# 4
  • Мнения: 59
Аз съм лепена, мисля че това е далеч по-добрия вариант. Белегът ми е почти незабележим. Успех, леко раждане и бързо възстановяване.  Wink Peace

# 5
  • Мнения: 498
Не знам какво да те посъветвам  - моят белег без никакво третиране е почти незабележим - като тънка линийка - само на пипане леко се усеща.
Peace И моят е така
Peace Същото.Само където раната ми е още прясна и се забелязва леко зачервяване,но предполагам че няма да се вижда скоро.Според мен зависи много и от лекаря който извършва операцията.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 750
Аzaf е права - зависи от лекара, който ще те шие и от твоя организъм.
Помоли доктора, който ще прави операцията да се постарае.
Това, което би ти помогнало е по-принцип да мажеш цялото си тяло с хидратиращи млека, за да е по-еластична кожата ти.

Аз не съм се мазала с абсолютно нищо и близо година след раждането белегът ми е едва забележим. Въпреки, че се наложи да ме срежат малко по-нагоре, заради разположението на бебето, белегът едва се забелязва. Което ме навежда на мисълта, че докторката се е постарала. Тя самата беше доста суетна като жена, та май и това има значение  Wink

# 7
контратубекс ,ако не си пробвала . ефикасно е .

# 8
  • София
  • Мнения: 14 638
Колко струва това чудо? Моя белег е вертикален-режат ме за трети път на едно и също място. Гледам че са се постарали този път, по-прибран е шева, дано да е по-малък белега.

# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 14 638
Да, виждала съм го по реклами, но щом вие го хвалите...да взема да го пробвам

# 11
Да, виждала съм го по реклами, но щом вие го хвалите...да взема да го пробвам
10 -ина лева някаде , една малка туби4ка и стига за една седмица ,маже6 се сутрин и ве4ер .
 оба4е  ми казаха за едно ново  мазило ,в съставките има силикон и е по скъпо една туби4ка е около 50 лева ,но стигало за един месец , ж момента не мога да му намеря бро6урата и не се се6там за името .  newsm78 Banghead

# 12
  • Мнения: 2 309
Преди секциото,имах операция на същото място...Преди да почне порцедурата,сама лекарката ми предложи да ми направи пластика.Сега белега ми е много тънък,и избледня!Преди беше червен и дебел

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
контратубекс ,ако не си пробвала . ефикасно е .
Да ,но да се използва в самото начало.После нямя смисъл.

# 14
  • Мнения: 5 370
Не съм мазала с нищо, но моят доктор е факир на секциото.....вече много трудно намирам къде точно беше рязаното.
И сраствания се оказа,че нямам, абе всичко е ОК.

Общи условия

Активация на акаунт