витамини за кърмачка

  • 2 367
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 223
Здравейте   Hug

може би е пускана подобна тема, но покрай грижи за бебето нямам време да търся

кърмачка съм на 2-месечно бебе и избягвам много от храните поради това, че не са подходящи за кърмачки.....но така се притеснявам, че не набавям необходимите за бебето витамини в кърмата.

Бихте ли ми препоръчали подходящи за кърмачка витамини?

Всички ли витамини за бременни са подходящи за кърмачки?

Мерси в аванс Hug

# 1
  • Мнения: 241
Centrum Materna са и за  бременни и за кърмачки.

# 2
  • Мнения: 83
И аз се бях засилила да си купувам витамини, защото от нередовното спане и тичането покрай малката се чувствам малко изтощена. Но научих, че желязото във витамините за бременни и кърмачки разстройвало храносмилателната система на бебетата. Та май остава само правилното хранене  newsm78

# 3
Какво правилно хранене?
Ядеш всичко!!!!!!!!!

# 4
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885

... избягвам много от храните поради това, че не са подходящи за кърмачки.....но така се притеснявам, че не набавям необходимите за бебето витамини в кърмата...


От избягването на храни няма нужда ако няма проблем.

Необходимо е просто да се опитваш да се храниш здраволсовно и балансирано, т.е. да не прекаляваш с отделкни храни и да не ядеш (много) боклуци. Ако евентуално забележиш, че детето реагира на някаква храна или има проблем - тогава  изключваш храната от менюто.

Не взимам витамини.

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 12:35 от Червената Кралица

# 5
  • Мнения: 851
Centrum Materna са и за  бременни и за кърмачки.
И аз ги пия и няма проблем! Предписаха ми ги точно защото ми се изтощи адски организма, кожата ми започна да се бели и почнах да се поразболявам. А ям всичко, като само боб и леща избягвам. Просто е нормално да се изтощиш, не чакай като мен да "климнеш" както казват в Шейново, а пий отсега! /още повече щом се чустваш изтощена/

# 6
  • Мнения: 888
Просто се храни с пресни плодове и зеленчуци или си прави сокове и мисля, че ще си набавиш липсващите витамини! Peace

# 7
Аз взимам витамини на Хербалайф - Extra Cal, които са точно за бременни,кърмачки,жени в менопауза и се чувствам чудесно #2gunfire Преди да ги почна много бързо ми падаха батериите.Успех Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 1 559
Ако бебето няма проблем, не е нужно да пазиш специална диета.
Наблягай на плодовете и зеленчуците. Simple Smile
По темата - аз съм доволна от Пренатал. Може да си вземеш и бирена мая (има благоприятно влияние и на нервната система, а и действа лактогонно).

# 9
  • Мнения: 636
Аз пия бирена мая. Но това е през последните два-три месеца. Преди това не съм вземала нищо. И бирената мая я започнах не заради кърменето, а заради косопада. Е, сега вече нямам косопад, не зная дали се дължи на приема или не.
Витамини не бих пила, освен ако не са извлечени от натурални продукти.

# 10
  • Монреал
  • Мнения: 84
Аз наблягам на пълнозърнестия хляб, на зеленчуците и плодовете. Пия бирена мая и фолиева киселина понякога (като се сетя)  Peace

Общи условия

Активация на акаунт