Турция - ваксини

  • 752
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
 Каним се да ходим до Бодрум с дребната. Прочетох някъде, че се препоръчва, който ще пътува до Турция, да се ваксинира срещу хепатит А и Б. Знаете ли къде се продават тези ваксини и какви са им цените? Аз доста се чудя дали да се ваксинираме, защото ще сме на "all inclusive" в някакъв хубав хотел със собствен плаж. От друга страна като знам Неда как пипа навсякъде и после си лапа пръста...Тези от вас, които са пътували до Турция, ваксинирали ли са се? Благодаря в!

# 1
  • Мнения: 11 747
Досега за никъде не съм се ваксинирала!

# 2
  • Мнения: 1 722
Ваксинирането за хепатит се прави по специална схема, 3 дози в рамките на 6-7 месеца и си е скъпо - на човек някъде около 200 лв. излизаше. Не мисля, че е толкова належащо за Турция, виж ако тръгнете за Индия или някоя друга страна с доста по-лоша хигиена - да, добре е да си направите нужните ваксинации. 

# 3
  • Мнения: 3 423
аз няма да ваксинирам детето ,даже му отложих ваксината за шарките за след почивката ни в Анталия ,защото четох,че не е добре да се правят ваксини преди почивка,смяна на климат и тъй нататък.....................
а за хепатит В -ами те нали са си ваксинирани децата,поне моето мина 2 ваксинациии май точно срещу хепатит В
 newsm78

# 4
  • Мнения: 636
 От фирмата ми казаха, че не препоръчват ваксини на туристите си. Може би зависи къде точно в Турция ходи човек и дали се меша много с местните.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 737
Нашият малчо е ходил в Турция вече 2 пъти, като първия път още нямаше 5 месеца. Не сме го ваксинирали допълнително за нищо. Не мисля, че в хотел на режим "all inclusive" има риск от хепатит.
Лек път и приятна почивка!

# 6
  • Мнения: 2 700
Не, при нито едно от ходенията ни не сме се ваксинирали и проблеми не сме имали никакви. Не знам какво си чела, но нали отивате в курорт, при това от добрите - не отивате в Анадола все пак...

# 7
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
В Турция е много чисто и хубаво. Можем само да си мечтаем за всичко, което правят. не се притеснявай.приятно изкарване!

Общи условия

Активация на акаунт