Имате ли близки с Паркинсон ?

  • 4 797
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 476
Свекърва ми има Паркинсон , поставиха и диагнозата преди около 8-9 години. Тя е на 72 години в момента, до преди година и половина се чувстваше доста добре , предвид заболяването, което е прогресивно. Тя пие всеки ден лекарства, по няколко пъти на ден / Мадопар два вида /, но в последната година болестта като че ли взе преднина. Според лекуващия невролог това е нормално...
Имате ли близки с такова заболяване и как се развива при тях, какво е състоянието им ?

# 1
  • Мнения: 393
Баба ми (Бог да я прости) имаше такова заболяване. Накрая вече не можеше да държи чаша с вода, много коварна и нелечима болест.  Sad

# 2
  • Мнения: 2 731
Дядо ми  Sad.Не е добре -пие същото лекарство .Едва ходи Cry

# 3
  • Мнения: 1 230
Да. Наистина прогресира - подготви се. Просто няма друг начин. С лекарства или без, върви се само в една посока. Съжалявам за свекърва ти. Пожелавам ти да имаш сили да се справиш по-безболезнено... Hug

# 4
  • Мнения: 476
Благодаря ви , момичета!
Явно така си върви тази болест, просто на мен ми е трудно да и вдъхвам кураж, тя донякъде е подготвена и знае , че прогресира, но не можем да си обясним защо така изведнъж взе преднина....
След месец ще я водя отново на невролог - специалист по Паркинсон, може пък да промени дозировката на лекарствата

# 5
  • Мнения: 1 883
Дядо ми - на 76е . И при него е така ту се подобрява , ту е зле.

# 6
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Баба ми е с паркинсон на 79г. Треперенето го овладяхме, но болеста прогресира в постоянни нервни изблици, рев  и тем подобни. Също пие Мадопар по схема и още два вида лекарства, но треперенето значително намаля с това лечение.

# 7
  • Мнения: 664
Ох, мами, а задължително ли е треперенето на ръцете да е Паркинсон? С какви изследвания го откриват? Питам за баща си...

# 8
  • Мнения: 276
Ако е в началото не е задължително да има тремор!Невролог поставя диагнозата задължително!
Баща ми разви паркинсон след два инсулта и трудно доказаха че е именно тази болест!
Има болести с тремор и не са паркинсон затова на невролог!

# 9
  • Мнения: 2 700
Майка ми е с Паркинсон и също пие Мадопар. Треморът в известна степен е овладян, но психически не е добре. Как се изразява прогресията при вашите близки? Аз не мога да преценя дали е от Паркинсона или от склероза, но наблюдавам силна загуба на памет, дезориентация, нервни кризи, неадекватност.

# 10
  • Мнения: 1 586
Аз имам познат с Паркинсон. Млад човек, няма 40г. Много трудно са му диагностицирали болестта, понеже "на тези години паркинсон няма". Лекували са го за депресия дълго време и съвсем са го влошили. Стандартното лечение на Паркинсон с Леводопа после не му помага. Тогава зарязва стандартната медицина и започва алтернативно лечение - с много високи дози антиоксиданти и други хранителни добавки. Подобрява се драстично, почти му изчезват всички симптоми. Така изкарва 2-3 години май и напоследък болестта пак започва да прогресира полека-лека. Сега започна да се бори с нея с прилагане на алкална диета. Следва програмата на Робърт Морс за невродегенеративни заболявания (и не само) в книгата му Чудото на детоксикацията. Много е упорит, дано да се пребори...

# 11
  • Мнения: 476
При свекърва ми проблемът не е само в тремолите / треперенето / , а започва вече и движението да я затруднява, задъхва се, нещо все я "задушава", завладяна е от някаква тревожност. Невроложката и твърди, че това са усещания , предизвикани от болестта. Sad

# 12
  • Мнения: 664
Надя 73, благодаря за отговора! На баща ми му треперят ръцете откакто се помня (значи над 20г.), но напоследък сякаш доста се е усилило...Ходил е при единствената невроложка в града ни, била го погледнала само и казала, че не е Паркинсон...ама как само с един бърз преглед е разбрала, не знам, нямам й доверие.

Общи условия

Активация на акаунт