Пак за тая кърма и количеството й

  • 363
  • 4
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Даниел-Кристиян е на 11 месеца и го кърмя вечер, през деня 1 или два пъти и през нощта, до сутринта - не знам колко пъти, от около шестия си месец той започна да се буди много често (дотогава се будеше само по веднъж, около 3 часа)
От няколко дни през нощта не само, че се буди и реве, докато не му дам кърма, но и суче много продължително, не е като да се залъже от болка в зъбите. Пробвах вечерта, преди да заспи, да му дам допълнително адаптирано мляко, но той, може би защото не е свикнал, беше много ядосан, плю, дъвка биберона, уригва се и т.н. и едва изпи със зор 30-40 мл, след това се отказах. Събужда се порядъчно, т.е. не постигнах никакъв ефект.
Защо може да реве и суче толкова дълго през нощта, според вас? Дали изобщо има достатъчно кърма за през нощта, след като през деня не суче толкова често? То, нощта не е за ядене, ама ако ще се дере през час-два, предпочитам да му дам мляко, отколкото и аз да не спя.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Зъбки!
И при нас има такива нощи. Предполагам, че понякога просто много я болят венците. Тогава суче необичайно дълго и не се съгласява да ме пусне за нищо на света.
Сигурно скоро ще имате още бели зъбчета Wink

# 2
  • САЩ
  • Мнения: 323
При мойта дъщеря зъбоникненето беше по същия начин и не мога да ти опиша колко се радвах, че кърмя - тя спеше с гърдата в уста и аз успявах да подремна. Ако трябваше да я успокоявам без кърмене, не знам какво щях да правя.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: summer
При мойта дъщеря зъбоникненето беше по същия начин и не мога да ти опиша колко се радвах, че кърмя - тя спеше с гърдата в уста и аз успявах да подремна. Ако трябваше да я успокоявам без кърмене, не знам какво щях да правя.


Ей това и аз се питам постоянно - лелеее, какво щях да правя, ако не кърмех ooooh! Ники само това го успокоява и приспива нощно време, явно тогава най-много ги болят венците.Редовно се събуждам с разголени гърди поне два часа след като съм му дала да суче - просто си отцепваме и двамата така.Добре, че ни е силно парното Wink

# 4
  • Мнения: 3 161
Цитат на: malina_m
Защо може да реве и суче толкова дълго през нощта, според вас? Дали изобщо има достатъчно кърма за през нощта, след като през деня не суче толкова често? То, нощта не е за ядене, ама ако ще се дере през час-два, предпочитам да му дам мляко, отколкото и аз да не спя.
Нощта може да не е за ядене, но определено е време за сукане. Поради повишените нива на някакви хормони имаш най-много мляко, така че нощното кърмене е полезно. Освен това стимулира тялото ти да произвежда още мляко. Ще ми се да не беше така понякога (не ми се буди всяка нощ), но търпя - единственият дискомфорт на къменето, от моя гледна точка.

Общи условия

Активация на акаунт