Въпрос за международна шофьорска книжка

  • 5 398
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 871
Не ни е ясно дали ще ни трябва международна шофьорска книжка, за да караме кола под наем в Германия. Някой знае ли как стоят нещата? И евентуално ако ще ни трябва как можем да си изкараме такава?

# 1
  • Мнения: 2 663
Мисля, че ще трябва.Сестра ми пътува страшно много и последно дори аз ходих да и я взема.Изкарва се в СБА като си покажеш твоята заедно с талона,става за 5 мин

# 2
  • DE
  • Мнения: 521
Преди да влезем в ЕУ постоянно пребиваващите в Германия имаха право да карат с БГ книжки само 6 месеца, после бяха задължени да минат немски изпит. Но дори и през тези 6 месеца съм си карала винаги само с българската книжка, от СБА си бях вадила международна (че дори и международен талон на колата) и общо взето никой не ми я и поглеждаше.
Откакто сме в ЕУ вече книжките ни по презумция са валидни навякъде. Как мислите, дали ако немец дойде да си вземе кола под наем в БГ ще му искат международна книжка? Не, защото такова чудо при тях няма.
А конкретно, приятел онзи ден си беше взел кола от Дортмунд до Франкфурт - няма проблеми.

# 3
  • Мнения: 6 871
Ха сега, две различни мнения Crazy Иначе ние някъде четохме, че трябвало международна книжка ако на обикновената не пише на латиница, а на нашите уж пише newsm78

# 4
  • Мнения: 562
Не, не трябва. Бяхме с кола под наем в Германия в началото на годината, карахме с наши книжки, те си важат навсякъде.

# 5
  • DE
  • Мнения: 521
Ами нищо не ти пречи да си направиш, за сигурност, но, разумно погледнато, вече граници се минават с лична карта, какво остава за шофьорската книжка. Даже се сетих, че мъжът ми беше взимал миналата година (преди ЕУ дори) кола с българската си книжка (той има и бг и немска) - дадоха си му колата.

# 6
  • Мнения: 1 937
В началото на април, десетина дни в Австрия карахме с български книжки.
Прочети и това

# 7
  • Мнения: 6 871
Благодаря на всички Hug Най-вероятно няма да си изкарваме международна книжка.

# 8
  • Мнения: 5 622
За кратък престой, не ви трябва международна шофьорска книжка, Бухти  Peace

Аз съм си вадила, но съм стояла повече от 6 месеца в съответната държава, като през това време съм шофирала ежедневно. ЗАтова трябваше от тук да си извадя такава, международна. Голяма глупост е тя, ама карай..Една парцалива книжка, не е като ламинираните нашенски....

# 9
  • Мнения: 6 871
Да ви кажа все пак каква я свършихме. Писахме на компанията, от която ще наемам кола и ни казаха, че с нашата книжка не ставало (пратихме им я сканирана) Shocked И извадихме международна все пак. Не ми стана много ясно какво точно не им хареса в книжката, но пътуването с кола ни е жизненоважно и по-добре да е сигурно. Та ще видим, като отидем там ще ги питаме какъв е проблемът.

Общи условия

Активация на акаунт