За просещите сираци

  • 812
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 107
Идея си нямам дали темата е за тук. Ако не е, ще помоля модератор да я прати в подходящия форум.   bouquet

Темата ми е провокирана от случка от днес. Едно момченце на около 15 години (а може да е било и по-голямо) просеше в квартала, където живея. Тук просещите са по-скоро изключение. Искаше храна. И докато го водех да му купя нещо, ме молеше да направи нещо, за да си заслужи "милостта ми". Каза ми, че е сирак и се грижи и за по-малкото си братче. Спяли във входовете.  Настояваше да си отработи храната.
Останах със смесени чувства, от една страна защото не беше просяк като другите. От друга -не познавам добре "номерата" на просещия  контингент.
И си мисля, че това момче пак ще попадне пред очите ми скоро. И ако е искрен, ми се ще да помогна на него и братчето му по някакъв начин.
Въпросите ми са следните:
Как мога са снема що годе вярна информация от детето на улицата?
Има ли организации, които поемат грижата за такива несретни деца?
Купуването на хляб няма да ме затрудни особено, но сезоните се сменят и е добре две деца да живеят някъде под покрив, където няма да са подритвани.
Ще ми се да има такова място. Било то държавно учреждение или някаква фондация. Сетих се като вариант за социалните грижи, но те не работят по времето, в което потенциално бих го срещнала.
   

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
В Пловдив има дом за временно настаняване за безпризорни деца. Не знам ти от къде си, но ако искаш може да провериш за такова място.

# 2
  • Мнения: 7 107
За София става въпрос.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
За София става въпрос.
Предполагам че и в София има такива приюти, може би трябва да се включат момичетата от София да кажат с точност.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 7 477
За София става въпрос.
Предполагам че и в София има такива приюти, може би трябва да се включат момичетата от София да кажат с точност.

ДАЗД и социалните служби към съотвтната община.

# 5
  • Мнения: 430
На няколко места в София има домове за временно настаняване, но няма как просто да ги заведеш там - трябва да минат по официалния ред. Роси правилно ти е казала Държавната агенция за закрила на детето и социалните служби за района, в който живееш. Телефоните им можеш да откриеш на страницата на ДАЗД: www.sacp.government.bg

Можеш да им кажеш адреса на социалната служба, за да могат да отидат там и социалните да си ги поемат.

Пиши какво е станало!  Hug

# 6
  • Мнения: 7 107
Благодаря много на всички отговорили.

# 7
  • Мнения: 2 084
Работила съм в дневен център с просещи деца. От приютите бягат, номерата им са просто перфектни, те работят и източник на доходи, което ги прави стока, на която ако посегнеш....
Не разбирам много от закони, но нашите закони по отношение на тези деца са си пародия.
В София има много такива центрове. Там работят и с такива деца на терен. Пробвайте с 16+. На търсачка сигурно ще излязат координати.

Общи условия

Активация на акаунт