Сваляне на стари тапети.

  • 32 101
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 805
Дайте ми, моля ви акъл, как да смъкна три слоя тапети, които старите собственици са ни завещали с много любов?
Първите вървят що годе лесно, но вторите са твърди като картон. Най-долните още не съм ги виждала, а стържа от два дни  Confused
Пръсках с вряла вода, ама ефекта е смехотворен.
Дали ще се получи с пароструйка?

# 1
  • Русе
  • Мнения: 2 354
единственото, което се сещам е да са обиииииилно намокрени, и после с помощта на нож да се свалят.
 Пробвай с пароствуйката  Peace , може и да свърши работа!
 Успех!

# 2
  • Мнения: 4 380
Пароструйката трябва да помогне. Опитай първо не просто да пръскаш, а хубаво да ги залееш с вода. Това, че не се свалят ме навежда на мисълта, че може да са лепени с С200 или друго лепило непредназначено за тапети... Rolling Eyes

Принципно, сега има препарати за сваляне на тапети. При напръскване се свалят като че не са лепени въобще, но не знам дали ги има в България. Има и друг вид препарати, които се нанасят преди лепенето за да се свалят след това без проблем.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 511
И ние преминахме през същия ужас с разликата, че върху 3-те слоя тапети беше боядисвано с латекс! Няма друг начин освен да се напоят с много вода и после да се стържат - ние правихме това с ножове, шпакли и всякакви всевъзможни остри предмети!
Ще стане спокойно! Просто се изисква як труд!

# 4
  • Мнения: 4 546
с мокър парцал мъжо накисваше добре мястото и после направо с парцаал търкаше и то като едни малки късчета се махаше. имай пердвид, че като изсъхне добре стената, трябав със сух парцал много хубаво да се изчисти от тези "бабунки", защото при шпакловката после си остават в нея и става много грозно и неравно.

# 5
За пароструйка незнам, но ние вкъщи ги свалихме като ги пръскахме с машина за варосване - от един майстор я взехме, ама той ни каза, че може и с пръскачка за лозе например. Важно било струята да е обилна. Ще стане, но после трябва наистина много добре да изсъхне.

# 6
  • Мнения: 4 965
Най-лесният за мен начин е:
1. с гъба напояваш обилно тапетите с вода и изчакваш да изсъхне;
2. при самото сваляне - пръскаш вода с пръскачка и отлепяш със шпакла (само трябва да внимаваш да не изкъртиш и мазилката;
3. ако трябва ще намокриш няколко пъти - водата му е майката, защото разтваря лепилото;
4. преди да правите след това каквото и да било - изчакайте хубаво да изсъхне.
Успех!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Най-напред надерете тапетите с нож, шпакла, каквото ви падне, важното е да са накъсани. Така водата влиза под отделните слоеве.

# 8
  • Мнения: 805
И ние преминахме през същия ужас с разликата, че върху 3-те слоя тапети беше боядисвано с латекс!
И върху нашите има латекс. Най-гадното е, че е хванал много яко и седи като тапа отгоре.
единственото, което се сещам е да са обиииииилно намокрени...
Точно.
Вече спрях да пръскам. Само гонех Михаля. Оплесках ги едно хубаво с вода. Изчаквам и с шпаклата на места падат до панел. Останалите ще ги мъча, няма начин.
Притенително е около ключовете и контактите, а те в коридора са много  Sad

# 9
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Тук има един препарат за сваляне на тапети, мажеш и след това като хванеш от единия край всичко се отлепя. Може би в Практикер ще има нещо подобно. Изполсват и нещо като пароструйка. Парата направо прониква през тапета.
А като няма това обилно се мажат със сапунена вода. Пробвай, може да помогне.

# 10
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Миналата година сваляхме 3 слоя тапет + 5 ръце латекс (знам точно колко ръце са, защото преди 8г. моя беше безумната идея за експресен ремонт седмица преди раждането Embarassed).

Пароструйката (домашна, от ТСМ) върши точно същата работа като пръскалка от препарат за стъкла или много мокра гъба. От трите най-бързо оливане на единица площ става с пръскалката, защото шишето е с най-голям обем и не чакаш да загрее водата. Там където беше лепено с С200 водата помага само частично, останалото - с шпакла колкото може и после да му мислят шпакловчиците (в интерес на истината, при нас шпакловка не се наложи, просто бояджията нанесе нещо като лек грунд преди боята).

Контактите и ключовете аз облепих предварително с хартиено тиксо и отгоре с още един слой обикновено, но по-широко.

# 11
  • Мнения: 805
Аз доста понапреднах. Остана може би около една шеста, ама и останах без ръце. Сега ще пия хапчета, адски ме заболя китката.
Пробвах с всички предложени варианти, последно размеквам с пароструйката ( и моята е малка, домашна).
А този препарат ще го търся, поне в другите стаи да не се мъча като последната будала.

# 12
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Аз тази работа свърших с помощта на голяма парочистачка. Смъкват се моментално.

# 13
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Нашите също бяха лепени с С200, поне най-долния слой. Най-удачно беше сваляне на сухо, подхващах някакво крайче и те в някаква степен се отлепяха. После - с шпакла. Слоя лепило на повечето места си остана на стената, с един тънък слой хартия. Колкото можах, свалих от него с вода, накрая търках на сухо с шкурка. Като минах 3 ръце латекс нищо не личеше вече.

# 14
  • София
  • Мнения: 325
И ние миналата седмица имахме това удоволствие  ooooh! И при нас имаше три слоя  Whistling Наистина става само с много вода и шпатула. Купихме си и препарат за сваляне на тапети от Mr. Бриколаж. Има няколко вида. Разтваря се във вода и става малко по лесно. Не е магически както ни се искаше на нас, но помогна за най долният слой  Hug И вече хола ни е само панели в очакване да залепим новите тапети. Така че пробвай може и на вас да ви помогнат този вид препарати  Peace

Общи условия

Активация на акаунт