Какво да направя със стар хляб?

  • 6 166
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Може да звучи банално, но не се сещам какво да направя с цял останал хляб, изключвам пържени филии. Дайте идеи  ?

# 1
  • София
  • Мнения: 974
Ама има толкоз много теми по този въпрос Laughing включително и в Готварската книга
На първо четене се сещам за кротони, и пица newsm78 ....поразгледай и ще си харесаш нещо Hug

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 492
Мързелива баница.Нареждаш в тавичка филии хляб плътно една до друга.Отгоре заливаш с разбити яйца,натрошено сирене,кисело мляко и печеш.А забравих тавичката е леко намаслена.Бързо ,лесно и много вкусно.

# 3
  • Мнения: 4 668
Аз правя пица  Grinning
Изрязваш корите и нареждаш хляба плътно в тавичка леко намазана с масло !
Заливаш филийките с две разбити яйца , в които слагам и малко прясно мляко !
Намазваш отгоре с доматено пюре !
Гарнира се по желание - аз слагам шунка , сирене , кашкавал , луканка ...
Разбира се и чубрица , риган !
Става страхотно  Peace

# 4
# 5
  • Мнения: 3 268
Нарежи филийките на квадратчета и опечи в загрята фурна до леко зачервяване.като изстинат напълно,прибери ги в кутия.Така ще имаш готови крутончета за супи и салати. Peace

# 6
  • Мнения: 279
Аз правя пържени филийки за закуска,запечени сандвичи на грил или преса.

# 7
  • Мнения: 1 063
Преди време писах за този сладкиш, който правя,казва се "Супер" и става бързо,лесно и вкусно.

Сладкиш "Супер"
1 голям пакет какаови бисквити, 1/2 стар бял хляб без корите, 1 чаена чаша захар, 5 с. л. маргарин, 4 ч. л. какао, 1 пакетче "Степ" или сокът от един компот, 1-2 банана, 200 г шоколад, 100 г смлени орехи

Предварително накиснатия и след това отцеден хляб се слага в по-дълбока купа. Прибавят се захарта, маргаринът, какаото. Всичко се разбърква до еднородна смес.В отделна купичка се налива от разтворения "Степ" или сокът от компота.Бисквитите се топят в него и се нареждат в тава. Върху бисквитите се слага част от получения крем. върху него се нарязват кръгчета банан и парченца шоколад. Пак се слага ред бисквити, слой крем, банани и шоколад и се завършва с крем.Поръсва се със смлени орехи.

Трябва да престои най-малко 6 часа на студено преди да се сервира!

Източник Кулинарен журнал

# 8
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Галета

Накъсваш филийките на хапки и сушиш във фурната на 80 С около 1 час, или докато станат златисти и изсъхнат добре, като разбъркваш отвреме на време, като изстинат смилаш добре в блендер или кухненски робот, става страхотна финна жълта галета

П.С. Мисля че съм я писала тази рецепта в подобна тема

# 9
  • Мнения: 6 958
крутони най добре от стария хляб  Peace

# 10
  • Мнения: 741
Пържени филийки

# 11
  • Мнения: 431

Сладкиш "Супер"....................

Този сладкиш ми изглежда интересен  Naughty и изобщо не е труден за приготвяне. Ще се пробва  Peace

# 12
  • Мнения: 1 975
Аз парвя или пица, или пържени филийки, за крутони не бях се сещала  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 1 063

Сладкиш "Супер"....................

Този сладкиш ми изглежда интересен  Naughty и изобщо не е труден за приготвяне. Ще се пробва  Peace
В къщи се харесва, дори и злоядото ми дете го яде Peace

# 14
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Мммм, пържени филийки...с медец!

Общи условия

Активация на акаунт