Дуфастон, ПКЯ - питане?

  • 1 401
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте! Правя опити за бебче - преди да родя първото ми дете, имах ПКЯ - лекувах ги с Диане 35 и накрая Бромокриптин пих и забременях.

Сега 3 години по късно отново имам ПКЯ и енда по голяма фоликулна киста 3мм. Имам зацапвания по 1 седмица преди цикъл, и повече и по гадни менструални болки - които почват още след овулацията. Изследвах си хормоните -  внорми са , само съотношението ЛХ/ФСХ е 1.38 малко повече от 1-ца, но не зная дали това е голям проблем или не.

ДОкторката ми е предписала Дуфастон да пия 10 дни от 13 ден на цикъла , за да ми регулира явно цикъла.

Той пука ли кистите? Някой може ли да ми обясни действието му?

В момента също лекувам гъбички - с 6 дни Гинодактарин и 1 таблетка Микомакс .

При всички тези лекарства предполагам този месец е по-добре да пропусна бебеправенето? какво ще кажете - докторката каза че може - не пречело - но толкова химия.... не знам.?

Моля за съветите ви   bouquet

# 1
  • Мнения: 288
   Дуфастонът не пречи, а подпомага забременяването. Той доставя нужния прогестерон, разрехавява лигавицата и контролира НК-клетките/т.нар клетки-убийци/. Чувала съм, че подпомага пукането на фолекулярните кистички.  Доктор Попов от Шейново  не гледа с добро око на използванетона дуфастон при ПКЯ, но той е за по-радикални действия-лапароскопии и забелвания на яйчниците. По негови думи дуфастонът можел и да навреди. Но различните лекари имат различно виждане.Зависи от степента на поликистоза. Ако имаш доверие на лекарката си, действай за бебче!Успех!

Общи условия

Активация на акаунт