Пак аз... въпросче за Дуфастона...

  • 962
  • 7
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Здравейте дами!  Grinning
Пак аз си позволявам да Ви обезпокоявам с може би наивните си въпроси...  Blush

Но Вие знаете повече и от д-рите, затова Ви вярвам и Ви се доверявам.   Peace

Бях пускала преди време тема, че имам прогестеронов дефицит и ми е изписано лечение с дуфастон. Тогава се колебаех, дали да го почна. Сега обаче се реших и от 16-я, до 25-я ден от цикъла пия 2 пъти по 1 таблетка.
Ето го и въпроса ми:

Това означава ли, че щом го спра, след 3 дни, т.е на 28-я ден ще ми дойде М.?
Има ли някакви правила? Или е индивидуалност?



Сърдечно Ви благодаря  Heart Eyes Hug  bouquet

# 1
  • Мнения: 288
   Не, няма правило. Индивидуалност е. Например моят цикъл е по-къс -средно 23- 26 дни. Първите  месеци докато го пиех по същата схема като теб, зацапвах още на 25  ден и на 28 ден ми идваше-  т.е.  цикълът  стана 27  дни. После обаче  пак почна да се скъсява, и въпреки че съм пиела дуфастон, ми е ставал и 23 дни.  Организмът ми е упорит и трудно приема хормони.
   Такова правило при мен има само при употреба на Примолут нор.

# 2
  • Мнения: 4 298
Менструацията идва обикновено от 2 до 6 дни, след спирането му. На мен ми идваше след 2- 3 дни.

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Пила съм 3 пъти Дуфастон. И трите пъти цикълът ми идваше на третия ден след спирането му.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Благодаря Ви   bouquet
Невероятни сте  Hug

За 24-томайските празници ще разцъфтя  Tired

# 5
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=190654.0

а може ли да се забременява по време на дуфастона -противопоказано ли е?
има ли странични ефекти!?

# 6
  • Мнения: 4 324
pala4inka, какво значи да забременееш по време на дуфастона? Докато пиеш дуфастно ли имаш предвид?

Момичета, дуфастона е прогестеронов препарат и приеман преди овулацията да е минала може да я подтисне, в смисъл може да нямате овулация. За това дуфастона (както и утрогестана) се приемат след доказана овулация, ако проблема е липса на менструация и прогестеронов дефицит.

# 7
хм, а тъй като мойта ову е по-късно.... обикновено, а аз сега на 13ти ден почнах да го пия -
мога ли след като съм го пила 1 път само, да го спра и да го продължа след 3-4 дни - когато вече ще е минала овулацията?

Общи условия

Активация на акаунт