Задрганични паспорти - къде

  • 82 287
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 636
Извинявайте за тъпия въпрос, ама по телефона не мога да получа нужната информация, а не ми се разхожда.. Може ли човек да си извади задграничен паспорт от кое и да е паспортно или трябва да е по местоживеене? Какво освен снимки е необходимо - за  големи хора и за малко дете на 3 год? Трябва ли да се носи старият задграничен или няма нужда? Благодаря ви!

# 1
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Вади се по местоживеене. Попълва се молба образец, която ще вземеш от районното, снимки, плащаш такса, а стария паспорт го носиш и предаваш, като отидеш да вземеш новия.

Грешката е моя, по адресна регистрация.

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 16:05 от Тeopr

# 2
  • София
  • Мнения: 676
  Международен паспорт се издава само по адресна регисрация, вписана в  личната карта

   1. Документи за малко дете:
1.паспортна снимка на детето-2 броя
2. удостоверение за адресна регистрация от общината, в която е записано детето. Издава се на място. Кажим им, че става въпрос за задграничен паспорт на детето.
3. оригинален и копие от акта за раждане.
4. присъствие на 2-мата родители  в момента на подаване на документите и техните лични карти.
5.присъствие на детето в момента на подаване на документите.
6.квитанция за платена такса.
7.формуляр, който се взима от съответното заведение, където се издава паспорта.
8. Бавната поръчка е 7лв, а бързата 14лв. Отделно се заплаща такса превод-2лв.
9. Взимането на паспорта може да стане само от единия родител, но служителката трябва да го отбележи във формуляра.

   2. Документи за възрастни:
1.снимка-2 броя
2.лична карта
3.квитанция за платена такса
2.стар паспорт

  Надявам се да не съм пропуснала нещо.

# 3
  • София
  • Мнения: 545
А каква е таксата (глобата) за изтекъл международен паспорт? Имам нужда от нов, а старият е с изтекъл срок и не съм го върнала  Embarassed

# 4
  • Мнения: 11 747
А каква е таксата (глобата) за изтекъл международен паспорт? Имам нужда от нов, а старият е с изтекъл срок и не съм го върнала  Embarassed
Този въпрос много се коментираше - 20лв е глобата,но на някои им се разминава някак си и не са плащали.Други пък са ги глобавяли и така...

# 5
  • Мнения: 33
Преди две седмици си вадих нов паспорт стария ми беше изтекъл преди година и половина не ме глобиха.А вчера един приятел си вади нов глобиха го 40лв не знам явно всяко районно е различно.

# 6
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Мен не ме глобиха, а ми беше изтекъл от две години! Иначе само в районното, не че не пробвах на Мария Луиза, ама там е само за експресни поречки - за един ден и цената е соленичка.

# 7
  • София
  • Мнения: 545
А какви са тарифите и сроковете за издаване на задграничен паспорт за възрастен?

# 8
  • на село
  • Мнения: 3 898
А какви са тарифите и сроковете за издаване на задграничен паспорт за възрастен?

Ето http://www.mvr.bg/Guide/new_BG_documents_10.htm

# 9
  • Мнения: 768
А дали някой може да ми каже .... синът ми е на 13 и половина, ако сега му извадим паспорт, ще бъде ли валиден през следващите няколко години както си му е реда или ще трябва да вадим нов, когато навърши 14 ?

# 10
  • Мнения: 27 524
Международен паспорт се издава само по адресна регисрация, вписана в  личната карта

Не е така, в София може да се отиде директно на Мария Луиза  Peace

Паспортът си е валиден 5 години, няма значение колко години ще навърши синът ти.  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 768
Цитат
Паспортът си е валиден 5 години, няма значение колко години ще навърши синът ти. 

 Мерси   bouquet

# 12
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959

Не е така, в София може да се отиде директно на Мария Луиза  Peace


Не е вярно - аз така се прецаках - отивам на Мария Луиза и те ми казаха - "Съжаляваме, тук приемаме само експресни поръчки - за 24 часа", а аз исках бърза - за 3 дни.  И трябваше да ходя до районното по местоживеене. Там обаче стана много бързо - не за 3 дни, а за ден и половина беше готов!

# 13
  • Мнения: 1 329

Не е така, в София може да се отиде директно на Мария Луиза  Peace


Не е вярно - аз така се прецаках - отивам на Мария Луиза и те ми казаха - "Съжаляваме, тук приемаме само експресни поръчки - за 24 часа", а аз исках бърза - за 3 дни.  И трябваше да ходя до районното по местоживеене. Там обаче стана много бързо - не за 3 дни, а за ден и половина беше готов!

Точно така е. На Мария Луиза можеш да си извадиш паспорт с експресна поръчка за 24 часа. Другите видове поръчки- бърза (3 дни)  и обикновена са по местоживеене.

# 14
Ще ходим на море в Гърция, трябва ли да вадя задграничен паспорт на детето ми, тя е на 4г. а племенника ми на 6 г.?

# 15
  • София
  • Мнения: 676
Ще ходим на море в Гърция, трябва ли да вадя задграничен паспорт на детето ми, тя е на 4г. а племенника ми на 6 г.?
  Задължително и за двете деца  Peace. Копирам ти необходимите документи:

  Международен паспорт се издава само по адресна регисрация, вписана в  личната карта

   1. Документи за малко дете:
1.паспортна снимка на детето-2 броя
2. удостоверение за адресна регистрация от общината, в която е записано детето. Издава се на място. Кажим им, че става въпрос за задграничен паспорт на детето.
3. оригинален и копие от акта за раждане.
4. присъствие на 2-мата родители  в момента на подаване на документите и техните лични карти.
5.присъствие на детето в момента на подаване на документите.
6.квитанция за платена такса.
7.формуляр, който се взима от съответното заведение, където се издава паспорта.
8. Бавната поръчка е 7лв, а бързата 14лв. Отделно се заплаща такса превод-2лв.
9. Взимането на паспорта може да стане само от единия родител, но служителката трябва да го отбележи във формуляра.

# 16
Е, ако сега някой каже как точно се вади това удостоверение за адресна регистрация от общината цена няма да имате  Grinning Grinning
Кой може да подаде заявката и къде точно в общината

# 17
  • Мнения: 2 829
Е, ако сега някой каже как точно се вади това удостоверение за адресна регистрация от общината цена няма да имате  Grinning Grinning
Кой може да подаде заявката и къде точно в общината

аз подавах лично и
къде точно --ами питай в самата община има информация и ще те упътят
бързо става

# 18
  • на село
  • Мнения: 3 898
Е, ако сега някой каже как точно се вади това удостоверение за адресна регистрация от общината цена няма да имате  Grinning Grinning
Кой може да подаде заявката и къде точно в общината

Мисля, че в ЕСГРАОН / това е отдел пак в Общината/,
там се издават удостоверенията за адресна регистрация.

# 19
  • Мнения: 217
Хора наистина ли трябва и детето и двама та родители да присъстват,аз мислих сега да отида да пусна набързо,но май няма да стане. newsm78

# 20
  • Мнения: 2 829
Хора наистина ли трябва и детето и двама та родители да присъстват,аз мислих сега да отида да пусна набързо,но май няма да стане. newsm78

да-- Peace

# 21
Хора наистина ли трябва и детето и двама та родители да присъстват,аз мислих сега да отида да пусна набързо,но май няма да стане. newsm78

да-- Peace


Ако единия родител е починал какво се изисква, смъртен акт ли?

# 22
  • София
  • Мнения: 6 550
Е, ако сега някой каже как точно се вади това удостоверение за адресна регистрация от общината цена няма да имате  Grinning Grinning
Кой може да подаде заявката и къде точно в общината
на нас не са ни искали

# 23
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Хора наистина ли трябва и детето и двама та родители да присъстват,аз мислих сега да отида да пусна набързо,но май няма да стане. newsm78

  Задължително. Peace
  Подавахме документи за дечковци съвсем наскоро.
  На Мария Луиза може да си извади всеки,но само експресна поръчка. Peace
  Не ни посикаха удостоверение за адресна регистрация,но казаха,че принципно трябвало да носим.
  Такова се вади в ГРАО /не съм сигурна дали точно така се пише/ във въпросната община.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 11 340
При положение, че и двамата родители сме с настоящ адрес във Варна, но с постоянен в Бургас, и с паспорти, валидни до 2011 г., къде трябва да подадем документи за Симона (на 4 г.)? И на нея ли трябва да правим адресна регистрация (настоящ адрес)?

# 25
  • Мнения: 603
Винаги ли се иска адресна регистрация?
Личната карта не става ли? Там също пише адреса.

И още един въпрос? - Наистина ли е необходимо и детето да присъства при подаването на документите?
Кой подписва заявлението?

# 26
  • София
  • Мнения: 4 294
Винаги ли се иска адресна регистрация?
Личната карта не става ли? Там също пише адреса.

И още един въпрос? - Наистина ли е необходимо и детето да присъства при подаването на документите?
Кой подписва заявлението?

Понеже скоро вадих на децата от опит споделям - адресна регистрация се иска за децата, именно защото нямат лична карта и трябва да се удостовери къде живее.
Въпросното удостоверение се вади от служба ЕСГРАОН в общината, става точно за 5 минути, не се заплаща. Само бланката заплатих 0,50 лв.
Заявлението се подписва от двамата родители, затова трябва да присъстват  Peace
При нас не искаха присъствие на децата, но в някои РПУ-та искат, тук мами са споделяли та затова  Peace

# 27
  • Мнения: 343
Понеже скоро вадих на децата от опит споделям - адресна регистрация се иска за децата, именно защото нямат лична карта и трябва да се удостовери къде живее.
Въпросното удостоверение се вади от служба ЕСГРАОН в общината, става точно за 5 минути, не се заплаща. Само бланката заплатих 0,50 лв.

Миналата седмица първоначално не ни поискаха, но се оказа че Хриси се води на стария ми адрес (смених си го миналата година) и ни пратиха да извадим паспорт в другото районно, ако искаме, ако не, нова адресна регистрация и при тях. Така че, наистина може и да трябва, но може и не.

пп. на мен ми струваше 2 лева смяната в общината Crazy

# 28
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 При нас искаха децата да присъстват.

# 29
  • София
  • Мнения: 346
Тази сутрин подадохме документите на децата за международни паспорти  в 4РПУ-София  и не ни поискаха удостоверения за адресната регистрация!

# 30
  • София
  • Мнения: 4 294
Тази сутрин подадохме документите на децата за международни паспорти  в 4РПУ-София  и не ни поискаха удостоверения за адресната регистрация!

Ми късметлии сте  Laughing

# 31
  • Мнения: 80
Тази сутрин подадохме документите на децата за международни паспорти  в 4РПУ-София  и не ни поискаха удостоверения за адресната регистрация!

Здравейте! И ние днес подадохме, но в 05 РПУ София и там ни искаха удостоверение за адресна регистрация. Само да спомена, че няма експресна поръчка за паспорт на дете. И евентуално ако ще пътувате по Великден или Първи май, не е зле да побързате. Ние така щяхме да изгърмим. Днес като подадохме, ще е готов на 22 април.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 294
Експресните поръчки мисля се подават само на Мария Луиза  Thinking

# 33
  • Мнения: 603
За адресната регистрация, която искат за деца разбрах, че за децата родени след 2006 адресна регистрация не искат, т.к. в компютрите имало данни по егн - на детето. За децата преди 2006 г - трябва адресна регитрация.
Това ми казаха от паспортна служба

# 34
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
За адресната регистрация, която искат за деца разбрах, че за децата родени след 2006 адресна регистрация не искат, т.к. в компютрите имало данни по егн - на детето. За децата преди 2006 г - трябва адресна регитрация.
Това ми казаха от паспортна служба


  Моите са 2001 и 2004 и не ни поискаха адресна регистрация. newsm78

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
по местоживеене.За всички деца се изисква адресна регистрация  Peace

# 36
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Паспорти бърза и експресна поръчка се вадят в Паспортна служба в съответния град, а бавна поръчка се вадят в РУ по местоживеене.
На мен не ми искаха удостоверение за постоянен адрес, но аз бях прочела предварително във форума че искат и бях изкарала за децата от общината. Струваше ми по 2 лв. на дете, защото им промених постоянния адрес.
Бяхме и четиримата в РУ при подаването на документите.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 294
Паспортна служба има във всяко РПУ, поне в София, за Пловдив незнам.

# 38
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Ей така като се хванете за думата значи...
Ок, ще пробвам отново: Заявлението за издаване на паспорт се подава в паспортната служба на РПУ по постоянен адрес. Единствено за експресните услуги в рамките на 8 работни часа столичани подават документите в паспортната служба на бул. "Мария Луиза" 48, а пловдивчани в паспортна служба на ул. Волга 47А

Общи условия

Активация на акаунт