Как се разсейва (трайно) бебе?

  • 678
  • 13
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Здравейте, мами!
По цял ден съм навън с бебчо, навън го кърмя, преобувам и т.н. Той свикна непрекъснато да го друскам с количката и да вижда нови и нови неща, но откакто стана по-горещо смятам за по-разумно в жегите да си седим в къщи. Проблемът е, че малкия не иска да стои на едно място и се съдира от рев. Сякаш свикна на разнообразие и сега му е скучно. Аз не мога непрекъснато да си играя с него и той се скъсва да плаче. Според психолозите е малък още за разглезване, но според мен това си е чиста глезотия.

И така, въпросът ми : Какво да го правя?

(хм, тъпичко звучи, ама това искам да питам). Ако го оставя да плаче, това продължава 20 минути. Предполагам може и повече, но аз не издържам и отивам при него да го занимавам.
Имаме активна гимнастика - не помага.
Пеещи и въртящи се играчки - не помагат.
На Чико разни много хубави и шарени играчки (подобни на активна гимнастика) - не помагат.
Успокоява се само ако съм до него...

# 1
  • софия
  • Мнения: 432
не съм сигурна дали ще помогне, но опитай да му пускаш радио или телевизор, да има говор около него. опитай! успех newsm10

# 2
  • София
  • Мнения: 44 017
ами нормално е Wink Всъщносте малък да се заиграва сам, моя син и до сега иска моята компания и каквото и да правя плътно ме следва и си играе около мен. Така че....не знам как да ти помогна - обръщай му внимание щом иска...като се замислиш след години ще искаш да си остане за 30 мин в къщи да се видите а той ще фърчи с приятели насам-натам, та радвай се докато търси компанията ти , че това време бързо минава Wink  аз моя си го мъкнех със шезлонга навсякъде с мен...

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 15:22 от bubu_to

# 3
  • София
  • Мнения: 978
Детенцето ти е свикнало с теб, нормално е на тази възраст да иска цялото ти внимание. Пробвай да си играете заедно с играчки и после го оставяй за малко и така постепенно увеличавай времето, в което не си до него.
Нормално е детенцето да се чувства така, все пак до скоро сте били само навън, където е интересно, а в къщи всичко вече му е познато и за това му е по-забавно с мама

# 4
  • Мнения: 16
И ние сме на 4 месеца и понякога ми се случва същото нещо. Ще ти кажа аз как се справям - в продължение на два дена не се отделям от нея, играем си, говорим си, правим гимнастика и задължително оставям ТВ включен, никога не я държа на ръце, винаги тя си лежи някъде / малко е трудно защото въобще неиска да лежи, но затова я местя често от едно място на друго/ като се отделям за около 5 мин. от нея когато сменям местата на който си лежи. Не, че искам да е само за 5 мин но тя само за толкова ми дава - като започне да мрънка се връщам при нея и започвам да я занимавам с нещо. Така е някъде около 2-3 дни през който интервала в който е сама си го увеличава постепенно и след това си свиква. Дано да съм помогнала     Flutter

# 5
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Благодаря, мами!  Hug

# 6
  • Мнения: 174
и ние сме така но за щастие имаме кака която ме замества иначе друг начин няма бебчетата искат компания Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Моят син започна да изисква компанията тоно към 4 месеца, от тогава е залепен за мен като гербова марка. Вече е на 1година и малко...

# 8
  • София
  • Мнения: 1 247
не съм сигурна дали ще помогне, но опитай да му пускаш радио или телевизор, да има говор около него. опитай! успех newsm10
Ако ли не - тапи за уши.Децата са такива защото ние ги оставяме. Peace

# 9
  • Мнения: 3 069
От раждането на Вики винаги в стаята работи ТВ-то.Това ги успокоява и не се чувстват самички.
При нас действа!

# 10
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Мести го на 20-тина минутки на различни места  Peace И пускай детски песнички  Peace

# 11
  • Мнения: 2 677
Мести го на 20-тина минутки на различни места  Peace

Съгласна съм. Забелязала съм, че на синът ми всичко много бързо му омръзваше, когато беше по-малък. Тогава поцедирах точно така - 20-тина минутки в гимнастиката, 20-тина минутки в шезлонга, от който висят разни работи. Също така моят от рано се заглеждаше в телевизора, пробвай.
А ако това не помогне - стой си при детенцето най-добре.  Wink

# 12
  • Мнения: 200
Пробвай с кенгуру.

# 13
  • Мнения: 189
Аз постоянно съм с него така или иначе.Все си го занимавам с нещо.Понякога писва, ама се свиква.Бързо ще се изниже това време.

Общи условия

Активация на акаунт