Въпрос за Инфанрикса

  • 2 390
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 004
Вчера ни слагаха тази ваксина в крака.
Но понеже имам яко тъпа педка, просто речника ми е беден да опиша колко я мразя, но хубавото е че остана още 1 месец само.
Та тя държеше до последно че се прави в гърба и когато накрая успях да я убедя я направи толкова повърхностно че вкара само половината игличка и сега имаме бучка на мястото.
Дали някой е имал такива проблеми и какво да очаквам?
Освен това ако някой знае колко време може да се държи навън тази ваксина, че тя я държа половин час сигурно  #2gunfire

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Не се шашкай, но аз знам, че се слага в крачето, на моя син там му я биха и не сме имали проблеми. Даже мисля, че в листовката на ваксината си пишеше. Погледни ако я пазиш.
А иначе за половин час мисля, че няма какво толкова да й стане, естествено надявам се не я е държала на слънце.

# 2
  • Мнения: 5 228
Около половин час трябва да се държи на стайна температура, преди да се сложи. Хубаво, че си я накарала в крачето да я бие. Как в гръбчето? Явно си решила да ясменяш, и по-добре...

# 3
  • Мнения: 1 273
На нас ни я сложиха в ръчичката. Става буца и се зачервява. Сложи компресче с реванол. Ние също я държахме около половин час навън--нямаше никакви проблеми  Peace

# 4
  • Мнения: 1 004
Ох, благодаря ви, че се шашнах много.
 Hug
А пък и малката днес почти не е спала и само се дере, не че и друг път не го прави, но вече глава ме боли да я мисля  Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 337
Не се притеснявай - ваксината винаги трябва да е на стайна температура преди поставянето й!
иначе важно е да се постави мускулно - в ръката или крачето не е от голямо значение. обикновено в крачето се слага при бебетата, а в ръчичката при деца (2 год +), защото на тази възраст вече имат повече месенце на крака и малката игла по-трудно стига до мускула. Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 618
Нормално е да има бучка на мястото, можело дори месец да остане, не се притеснявай  Peace Вчера беше вторият прием на щерката и нямаше никакви странични реакции, не съм правила компреси или нещо друго.

# 7
  • Мнения: 3 069
На нас ни ги сложиха в крачето.Буци не е имало а само леко посиняване.Всичко мина без компреси.
Май наистина трябва да я смениш педката.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Не се притеснявай за бучката, на крачето на моето бебе също имаше такава от Инфанрикса. Наистина ваксината трябва да стои половин час при стайна температура преди да се постави.
Що се отнася до плача на бебето, мисля, че вече е време да се успокоиш, определено не реве от ваксината, а от твоите притеснения, които се пренасят върху него. Peace

# 9
На нас ни я сложиха в гърба!Какво да правя сега?!!

# 10
  • Хасково
  • Мнения: 726
обикновено ваксината, която се отпуска от здравната каса се слага в гърба, а инфанрикса в кречето.

# 11
  • Мнения: 1 986
 И аз купих Инфанрикс-педито я сложи в крачето на София-не е имало никакви странични ефекти,и 3-те пъти Thinking

# 12
  • Мнения: 2 922
обикновено ваксината, която се отпуска от здравната каса се слага в гърба, а инфанрикса в кречето.

Ваксината, която се отпуска по здравна каса си е стандартната дтк и НЕ се слага в гърба  Naughty

# 13
  • Хасково
  • Мнения: 726
обикновено ваксината, която се отпуска от здравната каса се слага в гърба, а инфанрикса в кречето.

Ваксината, която се отпуска по здравна каса си е стандартната дтк и НЕ се слага в гърба  Naughty
в Хасково я слагат в гърба

# 14
  • Мнения: 9 050
Всички ДТК ваксини се поставят мускулно. Дали в крачето или в ръката няма значение. Може и в гърба, но там по принцип е по-болезнено.
Въпросът е, че бучки се образуват, когато ваксината се слага подкожно. Когато се сложи мукулно може да има подутинка, но бучка...

Аз лично те съветвам, да се консултираш и с друг педиатър, за да си каже мнението.
На нас ни поставиха точно тази ваксина и не е имало нито бучки, нито нищо. Една малка червенина имаше, която до следващия ден беше изчезнала и изобщо не си личеше къде е поставяна.

Освен това Инфанрикса в опаковката си е с доста голяма игла. Нашата педиатърка поставяше върху нея една по-малка игличка, по-подходяща за бебе.
И смени тази педиатърка.

Иначе половин час не е проблемен. До 2 часа могат да се държат ваксините на стайна температура, стига да не са на пряка слънчева светлина.

Общи условия

Активация на акаунт