Само на кърма до 1г. 4м.

  • 803
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Искам да споделя тук какво ми разказа една приятелка за вече голямата си дъщеря /в 1 клас/. Както личи от заглавието детето изкарало само на кърма до година и четири месеца. Не искало нищо друго, ни пюрета, ни каши, нищо. Сукало по 7 пъти на ден и сигурно така щяло да продължи, ако майката не решила да го отбие, че и се видяло тежко положението. И сега идва не толкова хубавата част  Simple Smile Извикала на помощ бабата и го отбила отведнъж. Два дни детето отказвало да приема каквато и да е храна, а след това прояло супа и така се започнало захранването. Момиченцето е здраво, хубаво и си е съвсем добре. Grinning Grinning
Това го написах най-вече, за да успокоя всички майки, които се тревожат, когато детето им отказва друга храна, освен кърма, особено в жегите, както и тези, които бързат със захранването и т.н. Е, само не ме разбирайте погрешно. Аз определено захраних по-рано. Просто споменатият случай явно е бил тежък Mr. Green Mr. Green. На това му се казва пристрастено кърмаче! Mr. Green Mr. Green

# 1
  • Варна
  • Мнения: 758
И моята мома е на 1,4 г. и е захранена вече, но има големи претенции, яде по малко, а понякога си изкарва по няколко дена само на кърма. Опитвам да я мамя с каши, пюрета, детска кухня, домашно, салами, кашкавали... Маминка ми взе да ме навива да и спра кърмата, че да прояде като хората, но не бих имала нерви да я оставя гладна няколко дена...

# 2
  • Мнения: 264
Да споделя моя горчив опит от захранването: Преди повече от 4 години този форум го нямаше или поне аз не знаех за него, ноооо пък четях много в Интернет и бях върл фен на кърменето и противник на ранното захранване. Да, обаче тогава за педиатрите да чуят за бебенца което не пие сок от двумесечно и не яде пюренца от 4тия месец беше равносилно на шок и ужас! Анатема! Дори една доцентка ме навря, нали знаете къде, защото на 5 месеца дъщеря ми беше все още само на кърма. Та започнах аз със захранването и още ми се свива сърцето като си спомня как тормозех горкото ми детенце, сълзичките, кашлянето и плюенето. Отделно моите нерви и сълзи. Тя си искаше да суче и това си е! Обаче аз пък бях притисната от всички страни да захраня. И така все пак я кърмих до годинка, но примерно след 9тия месец само сутрин и вечер. Както и да е, просто съжалявам че тогава не послушах себе си и не продължих основно да я кърмя и да изчакам още със захранването, примерно до след 7мия месец, щото тя просто не искаше да яде пюрета. В заключение - все още хич не е ящна и яде само боклуци като салами, кренвирши, хубавото е че яде пиле и риба и от време на време ябълка или банан.
Извадих си поука и сега изобщо не бързам да захраня сина ми, който вече е почти на 6 месеца, но все още ми е мъчно за Ния и нейното злополучно захранване.  Cry

# 3
  • Мнения: 302
Здравейте,

И ние сме само на кърма, nialgm! Дори и вода не даваме! Можем да си помагаме взаимно!

Поздрави и успехи в кърменето!   Sunglasses

# 4
  • Мнения: 2 381
Дъщеря ми е на 1г.4м., захранена е на 6м.В началото си хапваше с охота, но изведнъж отказа твърдата храна.В последствие започна да се храни с пръсти.Изяжда някакви минимални количества, като предпочита месо, някои зеленчуци и никакви плодове.Лъжицата не я долюбва хич.От време на време взимам храна от кухнята.По 5 лъжици от двете яденета ако изяде-пак е добре.Освен това, "вади" зъби и е разбираем отказът й.Досега не се е разболявала, да не чуе Дявола Praynig(пила е АБ, но заради грешка в изследванията Close)

# 5
  • Мнения: 705
Ето и един пример, преминал през дългогодишен период на тестване  Wink
Майка ми е била само на кърма до 1 година. Също не е искала да приема друга храна. Накрая и тя е отбита насила, защото баба ми е получила анемия.
В момента е на 50 и години (да е жива и здрава, още толкова), уважавана и обичана от всички поради заслугите си. Развива успешен бизнес. Мисля, че късното й захранване обуславя доброти й развитие. Има и други фактори, но кой знае  Mr. Green Ако се съберат данни за 1000 деца, коио са късно захраени, 1000, които са след 6-я месец, 1000, които са от втория или са били на смесено и 1000, които не са кърмени и ако накрая се проследи развитието на всички, може би ще може да се направи полезно заключение.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 758
daisy_st потърси темата "Дългокърмещи майки (мами) да пообщуваме" I и II част. Май повечето кърмачета са си точно така Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт