Здравеите.Имам проблем с петна на дрехи от мазут

  • 6 295
  • 14
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 87
хвърляй ги! Ни "ариел" , ни каквото и да е чудо ше ги оправи...

# 2
  • Мнения: 8 999
От личен опит - намазваш обилно с Пур за съдове, оставяш да престои няколко часа, а после енергично переш на ръка. Ако остане нещо, повтаряш процедурата.

# 3
  • под тепетата
  • Мнения: 9 267
Пробвай с "Меглио"-обезмаслител.

# 4
  • Мнения: 2 631
Мазута не се маха...

# 5
  • Мнения: 287
Опитай с безцветен бензин- от бензинова запалка ZIPO например - натърква се с памуче и после се пере. Така почистих някакви мазни петна и аз не знам от какво бяха , но със сигурност от разглобена част на машина.

# 6
Опитай с безцветен бензин- от бензинова запалка ZIPO например - натърква се с памуче и после се пере. Така почистих някакви мазни петна и аз не знам от какво бяха , но със сигурност от разглобена част на машина.

  Peace Peace PeaceТова е начинът - с чист бензин!  той го разтваря, трябва само да го отнемаш от тъканта с чисти и напоени памучни тампончета . после постави течен препарат(без вода) преди да се е изпарил бензина и изпери ..
Така си почистих цял спален чувал - бързо и лесно.

# 7
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не бъркайте мазута с машинно масло. Първото е много гадно като залепне, случвало ми се е да се полепи по козината на кучето на плажа- няма измиване с дни, гадна лепка е. Едва ли се пере. Peace

# 8
  • Мнения: 17 546
Маха се мазута и то без проблем! Но ти трябва химик, който да разполага с тетрахлор метан. Това е разтворител, който напълно го разтваря, стига дрехата да не е от изкуствена материя, защото ще разтвори и нея. След абсолютното разтваряне на мазута, дрехата може да се изпере с качествен прах за пране и ще се изчисти. Предупреждавам, че тетрахлор метана е силно летлив и ужасно миризлив. Ако намериш това съединение и почистваш с него да е на открито, далеч от запалителни уреди и оборудвана с лични предпазни средства. Успех! Peace

# 9
  • Мнения: 3 251
Маха се мазута и то без проблем! Но ти трябва химик, който да разполага с тетрахлор метан.
Ramada, а с хексан няма ли да стане?Аз имам нова хавлия -зацапана от плажа.

# 10
  • Мнения: 17 546
Ами хексана е наситен въглеводород, той също е разтворител и би могло да стане. Аз лично съм работила с тетрахлор метан и от опит знам, че разтваря напълно мазута. Опитай на нещо друго как ще действа върху материята и тогава. И задължително на открито и с предпазни средства (гумени ръкавици, предпазни очила и дихателна маска, има едни в аптеките - не от марля а пресован материал някакъв) и Успех! Peace

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 380
вече няколко пъти ми се цапат обувките с мазут-успях да ги почистя (и текстилната част) със смес бензин и лакочистител

# 12
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Майка ми носеше от Нефтохим някакъв обезмаслител и с него се справяше с мазута (и не само). Пробвай с кореселин или някакъв разтворител за бои.

# 13
  • Мнения: 253
Здравейте ,дайте ми моля, съвет как да изчистя от цветен панталон петна останали от белина Вениш,след като премахна петната които имах от панталона останаха петна от самата белина,как мога да ги изчистя.Спешно се нуждая от вашия съвет
 

# 14
  • Мнения: 17 546
Здравейте ,дайте ми моля, съвет как да изчистя от цветен панталон петна останали от белина Вениш,след като премахна петната които имах от панталона останаха петна от самата белина,как мога да ги изчистя.Спешно се нуждая от вашия съвет
 
newsm78 #Crazy Ти сериозно ли? Има тема за Вениша http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=190909.0 И да ти кажа освен боядисване на дрехата не виждам как ще почистиш избеляло петно на тъкан!!!

Общи условия

Активация на акаунт