За златото в заложните къщи и принципно къде заменят злато...

  • 7 983
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 522
Днес в една заложна къща при нас харесах един ланец за мъжа ми. 500 -600 кинта в момента нямам баш за това, ама имам куп старо злато - old fasioned,омръзнало ми или разни пръстенчета ,които вече не ми стават на кебапчетата Embarassed.Казаха ми, че ще ми го сменят, обачеее..... какъв му е слачаят на това злато там. Ново ли е (ланеца беше с бележка на него и изглеждаше нов), заложено ли е от някого, крадено ли е, а не дай боже да е от някой мъртвец (убит случайно човечец)  Thinking Crossing Arms ooooh!. не съм суеверна, ама последното ще ми дойде в повече.
Вторият ми въпрос е само в тия къщи ли сменят злато. Идея си нямам - моето всичкото е или подарено или съм си го купувала от чужбина. И третият ми въпрос е как да съм сигурна, че няма да ме ментат, щото аз не разбирам само мога да видя печата, ама и туй  гаранция ли е ?  Rolling Eyes
Моля, осветлете ме, а ако пък има някой от златарския бранш на крака ще му дойда  Laughing Laughing Laughing само да свършим работата, че вече 3-та година се каня да го изненадам мойто мъж и все не успявам, а той заслужава ...вервайте ми  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 6 417
Най-вероятно е заложено от някого и е зарязано. Аз от заложна къща си купих доста масивна златна гривна, но имаше доста подобни. В повечето златарски магазини правят замяна, а си доплащаш изработката.  Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 6 522
Най-вероятно е заложено от някого и е зарязано.
ама как става залагаш дават ти кинти и ако не ги върнеш в опредeлен срок ти продават заложеното ???  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 21:37 от bibi

# 3
  • Мнения: 6 417
Ами да. Залагаш го, вземаш определена сума и после трябва да си платиш лихвата ако не можеш да си го откупиш и така докато не си го вземеш. Някои обаче така се отърват от крадени неща-пласират ги в заложните къщи уж, че ги залагат.  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 747
Интересно колко върви грам 14к злато в заМожните къщи?
А за печатите... направило ми е впечатление, че каквото и съм купувала в последните 5 години, печатът е така размазан, че направо ми намирисва на фалш.

# 5
  • Мнения: 6 417
На каква цена се залага ли? 13-14 лева за грам май.  newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 6 522
Интересно колко върви грам 14к злато в заМожните къщи?
момъкът каза, че ще ми го изкупи на борсови цени (каквото и да значи това) по цената в деня, в който го занеса, но бrла 17-18 лв за грам. Печатите на вcпросното ланче бяха читави от едната страна 585 ( това май е 14 к), а от другата Italy

# 7
  • Мнения: 3 322
Направо си продават крадени стоки, според мен. И прекрасно го знаят! Ако това не те притеснява.... Иначе, надали е от мъртвец - малка е вероятноста...
Не е гарнция като видиш печата, но пък златото има специфичен цвят и блясък, хич ли не го познаваш? Изглежда нов, защото ги минават на лъскане в златарските ателиета - да има вид...

# 8
  • София
  • Мнения: 6 522
пък златото има специфичен цвят и блясък, хич ли не го познаваш?
Crazy Crazy Crazy нееееееее това у нас е в различни цветове. Например това от Испания и Италия е по-жълто и по-лъскаво, но е и по-малко носено и пише 18 к. подареното ми е по-розовко някяк си. бляк. Embarassed Confused Sad

# 9
  • Мнения: 6 417
Цвета на златото зависи от примесите в него-паладий, платиниум и т.н. Руското злато има леко червен цвят, защото е примесен с мед. А от примесите май зависят каратите на златото  newsm78

# 10
  • гр.Добрич
  • Мнения: 92
Някои го залага и не си го взема,затова го продават.

# 11
  • София
  • Мнения: 896
Биби,
Аз бих дала златото, което имам и искам да заменя, в златарско ателие. Там можеш да си поръчаш каквото искаш за съответните грамове, като си платиш само работата. Освен това получаваш и гаранция. Ако искаш координати, мога да ти пратя.
  bouquet

# 12
  • Мнения: 5 370
БИби, аз на твое место не бих се занимавала със заложна къща, честно, казвам ти го най-приятелски.
Все ще намериш връзка в някое ателие, ако искаш-ще попитам НЯКОГО, той  има познати.....сети се за кого говоря. Heart Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 6 522
 Hug Hug Hug давайте, давайте. може и на лс. опасението ми обаче е, че туй дето го харесах е май машинно правено. 2 цвята е бяло и жълто и изглижда бая масивно, а е около 20-25 грама май (сигурно е кухо). Rolling Eyes дали ще стане в ателие ?

# 14
  • Мнения: 3 322
Всичко става в ателие! Те си правят калъп там, и го изливат ... Така ще си спокойна, че е истинско. Работата е скъпа точно за това, защото правят индивидуален калъп. Имат и каталози, може да избираш.

Общи условия

Активация на акаунт